Не яде АМ

  • 457
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 552
Ново 20... Моят Борис, който доскоро имаше проблем с другите храни и винаги ги смесвах с мляко - от тая сутрин не си ще млякото  Crazy Първия път реших, че просто не е гладен... ама човекът мърмори - в един момент му дадох пюрето, изяде си го с кеф... сложих му вътре малко мляко, да поеме малко поне - но самото мляко в чист вид вече два пъти тотално го отказва! А му беше любимо уж...  Какво да го правя това дете  Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 4 570
А колко пъти яде мляко и в какви грамажи?

# 2
  • Мнения: 552
А колко пъти яде мляко и в какви грамажи?
Значи, менюто му е следното:
Сутрин - 210 г АМ
второ хранене - 120 г АМ и зеленчуково пюре, колкото иска
трето - 120 г АМ и пасирани плодове с каша
четвърто - 240 г АМ
пето - понякога липсва, т.е. детето заспива... ако не спи - според това колко време е бил буден -различно количество мляко
Сега опитах да му направя каша с мляко вместо вода... хапна 1-2 лъжички, но се мръщи с отвращение и реших да не го мъча  Confused

# 3
  • София
  • Мнения: 4 570
Хм. МОите деца не са критерий. Но дъщеря ми на 11 месеца яде :
в 6 - 180 мл мляко,
10 - 200 гр. попара,
13,30 - 190 гр. пюре,
17 - 220 гр каша,
20,30 - 210 мл. мляко.
А дали не му идват в повече грамажите, незнам? Може би да се включи някоя мама с по-ящно дете Thinking.

# 4
  • Мнения: 552
Ами той толкова иска... не изяжда абсолютно винаги по толкова, но понякога пък иска повече - специално от млякото  Thinking
Единственото, което ми хрумва, е, че може да му е писнало това мляко... Опитвам го, естествено - не е развалено, горещо или нещо такова, така че тези причини отпадат...
Той отначало ядеше Фризолак Прематюр, защото беше недоносен - после лекарката каза да мине на Аптамил, но много повръщаше... та аз самоволно минах на Нестле, след което нямаше никакви проблеми (това е поне от 6 месеца - естествено, като той навърши 6 месеца, минахме на Нан 2, което е за съответната възраст). И никога не е имало проблеми... досега  ooooh!
Въобще, нещата стояха така - по-скоро беше готов да яде само и единствено мляко, отколкото друга храна, но без мляко... и сега изведнъж го отказва  Crazy

# 5
  • Мнения: 3 042
Най-вероятно вече му е писнало от мляко на всяко хранене и за това отказва изобщо млякото. Щом сега си яде пюрето с апетит  пробвай да даваш АМ само сутрин и вечер, а през останалото време пюре, каша и други храни за съответната възраст.

# 6
  • Мнения: 1 860
 На тази възраст Габи беше отказал вече дневното и вечерното АМ. И сега пие само ситрин и понякога нощем. Всичко друго си хапва добре.

# 7
  • Мнения: 3 360
На тази възраст Габи беше отказал вече дневното и вечерното АМ. И сега пие само ситрин и понякога нощем. Всичко друго си хапва добре.

Нещо подобно беше и при нас!Малката така отказа вечерното мляко и сега само сутрин пие SadБи било добре/според мен/и вечер да си го изпива,но като не иска-не я мъча.Изхвърлях го седмици наред и вече спрях да и предлагам! Embarassed
Дано отмине и при вас този период-понякога няма обяснение за поведението на децата ни! Laughing

# 8
  • Мнения: 552
Ами той пак прояде... засега, пък да видим  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт