Как да поддържам нивото на английски през майчинството?

  • 2 509
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 480
Работих в интернационална фирма седем месеца преди да изляза в майчинство. Преди това бях по-добре само с писмения английски, а с говоримия имах доста затруднения, тъй като ми липсваше практика. Както и да е, посвикнах да говоря и се отпуснах, обаче от март съм в майчинство, а на работа ще тръгвам може би следващата пролет и се притеснявам, че до тогава нивото ми на английски няма да е същото Rolling Eyes
Така че давайте, приемам всякакви практични съвети за поддържане нивото на говоримия английски по време на майчинство. За курс няма как да ми остане време, защото си гледам детето сама, а четенето на книги и сайтове според мен почти не влияе на способността за общуване на чужд език. Ако можете да ми дадете и полезни линкове към сайтове, ще ви бъда много благодарна и се надявам да намеря най-удачния начин за трениране на английския Hug

# 1
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145

аз имам сходен проблем и много ще се радвам ако някой даде идея.  newsm78 newsm78
аз също опитах с книги и т.н., но резултатът не ме удовлетворява особено. Rolling Eyes Rolling Eyes
               newsm68 newsm44

# 2
  • в баира
  • Мнения: 861
И аз така.
Но намерих, като за начало, един сайт където има интерактивни тестове за всякакви нива.

http://www.english-test.net/

# 3
  • Мнения: 1 052
Говори с англо-говорящи по скайп.

# 4
  • Мнения: 565
Ами най-добре е да се говори постоянно езика, защото само от книги не става. Ако познаваш някой с добър английски и имаш възможност да си говорите често на английски ще е супер.
Ако имаш кабелна слушай английска телевизия или като гледаш филми с надписи опитай да не четеш, а да слушаш.  Успех ! bouquet

# 5
  • Мнения: 2 013
Аналогичен случай бях. Английска гимназия, но непрактикуване на говорим английски, докато не се наложи да работя само на английски с нейтив спийкърс и там си пречупих езика и проговорих. Сега, година по-късно, ми се струва, че губя умения да говоря. И аз искам идеи.
Обичам да слушам и гледам Би Би Си - опитай.

# 6
  • Мнения: 1 448
И за мен това ще е проблем, мисля, че не се ли практикува редовно, се губи тренинг  Rolling Eyes Е, тв-то и книгите помагат донякъде, но трябва си говорене и това си е  Peace

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 926
И аз имам чувството, чер всичко съм забравила. В работата водех кореспонденция на английски, Упражнявала съм говоримия в Англия и САЩ, но сега не знам, дали мога да кажа две думи на кръст Confused

# 8
  • Мнения: 4 390
Ами, ние вкъщи с мъжа ми си говорим повече на английски, отколкото на български.
Особено, когато си клюкарим нещо /че детето много издава фронта вече Mr. Green/
или пък, когато имаме разногласия по отношение възпитанието на малката
и тя е в стаята с нас.
Чета също така английска литература на глас /по няколко страници, когато се сетя/,
гледам филми без субтитри.
С познати чужденци, също общуваме на английски.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 480
Мерси на Фифундрела за линка Hug  bouquet
Моля, ако имате още идеи, дайте насам

# 10
  • Мнения: 2 863
Не се притеснявай чак толкова пък ще кажа аз. Има си време за всичко, преди години живях в UK за известно време, разбира се после сънувах на английски.. добре ама си дойдох тука и както се заричах, че ето този път няма да си  оставя езика да ми отива пак в петите, точно така си стана. И когато година по-късно пак се наложи да бъда в чужбина и не само да говоря, ами да участвам адекватно в семинари, се оказа, че английския си ми е  на място... е нужни ми бяха два дена и толкова.
Та не се шашкай толкова, аз лично в момента нищо не правя, даже не чета и не слушам( щото от форума не ми остава време Mr. Green) ама знам че като ми се наложи, ще се стегна и ще влезна бързо във форма. Иначе, което са казали момичета все пак държи нивото...гледай си детето- има време за английски  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 309
Гледай филми, без да четеш субтитрите, за да не загубиш разговорния език, друг вариант са ток-шоутата. А и език не се забравя толкова лесно, бързо ще влезеш в час после.

# 12
  • Мнения: 1 860
 Гледането на телевизия според мен най-ще помогне. А после може да си повтаряш и когато си сама да мислиш на глас говорейки английски.

# 13
  • Мнения: 1 517
На мен много ми помага скайп, но главно с италиански (англ. по-рядко, щото не го знма много добре).  Само че децата са  ми проблем - малката реве като започна да говоря на НЕбългарски и в къщи само чатя, когато имам време.

# 14
  • Мнения: 338
Пробвай с преводи от вкъщи  typeuu

Общи условия

Активация на акаунт