С какво мога да мажа лицето на 3-месечно бебе?

  • 1 571
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 750
Кожата на бузките и брадичката на моята бебка са грапави като шкурка. И се чудех с какво мога да й мажа личицето, че да й стане кожата отново гладка и мекичка. Педиатърката ми каза да не съм мажела с нищо, само щяло да мине....  newsm78

# 1
  • Мнения: 375
Да,само ще мине

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Ще мине и без кремове, но ако искаш можеш да мажеш с Линолафет - олио за много суха кожа. Има и много други подобни препарати за суха кожа в аптеките на Биодерма напр., но цените са над 30лв.

# 3
  • Мнения: 46 508
Може и да мине, но за по-сигурно идете на дерматолог.

# 4
  • Мнения: 4 668
Аз мажа моя син с Мустела Стелатопиа  Hugот както е роден и до сега .
Това е специализирана козметика за много суха ( атопична) кожа . За мен това е най - доброто , помага и против ситни червени пъпчици , които от време на време избиват .
Отиди на дерматолог все пак !
Не съм съгласна с твърденията , че не трябва с нищо да се маже .

# 5
  • Мнения: 1 910
valja го е казала - ланолин на тази възраст за личицето. Но ако са от тези хормоналните - просто сами трябва да си минат. Педиатрите често са на ясно нужна ли е допълнителна консултация, не е нужно за всяка пъпка да се ходи на дерматолог.  Peace Друг е въпроса, ако ти е нервно. Тогава иди и на такъв. Аз лично се доверих на преценката на педиатъра ни и не сбърках.

# 6
Има крем "Бочко" - струва по-малко от 2 лева. Представлява много мазен бял крем във малка опаковка и става за всичко - за загрубяла кожа, подсечено дупе, даже и моите пъпки (което не е по темата:) )
Много сме доволни. Но не го ли знаеш - при нас е елемент от ежедневието Grinning

# 7
  • Мнения: 2 821
Има един крем...охладителен го водят...за дупе е, но е по-мазничък и се отразява много добре на сухи бузки.
Бочко-то е по-скоро изсушаващ отколкото мазен, според мен..

# 8
  • София
  • Мнения: 1 750
Благодаря ви за отговорите, мами.

Не че нямам доверие на педиатърката ни, но тя е малко джаста-праста и според нея все аз много съм се тръшкала, а на детето нищо му нямало. А аз виждам че тези ситни пъпчици, които й правят кожата грапава не са като онези, когато бебка се чистеше. Сега кожата й е сякаш се е ожулила. Не мисля обаче, че кожата й е атопична, защото на челцето и нослето не й е суха.  newsm78
А крем "Бочко" го знам много добре, но ми се струва прекалено тежък, за да мажа с него лицето на малката.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 926
Мажа с Мустела Стелатопия. Бочкото има цинк и това може да изсушиу кожата допълнително май newsm78

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
И аз се бях притеснила като теб, даже ходихме на дерматолог, лекарката ми каза, че ще се оправи и се засмя, колко ли притеснени майки като мен са й минали през главата и за мое успокоение ми изписа скъпо мазило, вече ти писах преди, като се прибера от работа ще видя точното име - може би повече от месец бяхме така и постепенно отшумя без да мажа с каквото и да било, по-често с олиото или млякото - каквото ползвате.

# 11
  • Мнения: 4 668
Абе какви са тези глупости за " Бочко"  Close пак ли ще го изкарваме , че оправя всичко .
В " Бочко " има ЦИНК и допълнително изсушава кожата . Недоумявам как някой може да го препоръча за мазане на суха кожа  ooooh!

# 12
  • Мнения: 8 917
Кожата на бузките и брадичката на моята бебка са грапави като шкурка. И се чудех с какво мога да й мажа личицето, че да й стане кожата отново гладка и мекичка. Педиатърката ми каза да не съм мажела с нищо, само щяло да мине....  newsm78

Козметичният крем на Бюбхен прави чудеса Peace

# 13
  • Мнения: 4 621
Мустела или Бюбхен Peace

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
По принцип съм фен на Мустела, но за лицето предпочитам хидратиращия крем на Клоран.

Общи условия

Активация на акаунт