Застраховка "Живот" към Allianz. Впечатления, мнения, препоръки?

  • 12 866
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 043
Бихте ли споделили, ако имате опит. Доволни ли сте от обслужването? Тънкости, които е добре да знам преди да сключа застраховка. Всякакви съвети ще са ми от полза, защото досега не съм правила такова нещо. Може да препоръчате и друга компания.

# 1
  • Мнения: 1 708
Аз ти препоръчвам да се обърнеш към брокер защото е независим и дават възможност и варианти за няколко компании,като сама ще видиш разликата,предимствата и недостатъците.Ние в нашето семейство имаме 2 на Алианц и 2 на Граве!

# 2
  • някъде там
  • Мнения: 1 464
Ако имаш някакви по-конкретни въпроси може да питаш на ЛС.
Иначе имаме 5 бр. и всичките са в Алианц.Успех!!! Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 043
Ако имаш някакви по-конкретни въпроси може да питаш на ЛС.
Иначе имаме 5 бр. и всичките са в Алианц.Успех!!! Peace

Работата е там, че не знам какво конкретно да попитам. Затова и въпросът ми е доста общ.
Всъщност ме интересува като цяло дали са коректни (не само за този вид застраховки). Тази седмица ще се срещна с техен агент за конкретна оферта, затова питах и за някакви тънкости, за които да трябва да внимавам или специално да го попитам.

Благодаря ви за отговорите   bouquet

# 4
  • Мнения: 8 917
Много хубава темичка - и мен ме интересува Peace  bouquet

# 5
  • Мнения: 7 640
на мен ми казаха, че този тип застраховка вкл. медицинско обслужване е по-изгодна в ДЗИ в момента.
ако става въпрос за това всъщност

# 6
  • някъде там
  • Мнения: 1 464
lila,това което мога да те съветвам да попиташ е
1. срок
2. начини на откупуване и предоговаряне
3. покрити рискове
4. начини на плащане/аз те съветвам да е договорено на месечни вноски/
5.за това как можеш да променяш застраховката
Това се сетих сега, ако има нещо друго ще пиша пак.Ти с агент на Алианц ли се срещаш или с брокер?
Относно плащанията на обезщетения, по каквито и да е застраховки на Алианц, бъди сигурна т.е. плащат добре! Peace

# 7
  • Мнения: 1 080
За интересуващите се мога да ви запозная с условията в "Булстрад Живот".......на ЛС.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 043
илона, много благодаря за изчерпателния отговор. За повечето изобщо не се и бях сетила. С агент на Allianz ще се срещна. За брокери на застраховки чух в тази тема, не знаех, че съществуват и такива.

PolarFox, интересувам се от застраховки "Живот", а не медицински, но ако мед. обслужване може да се включи като опция, също става.

MaDMama, може ли да ми пишеш на ЛС за Булстрад, но ме интересуват застраховки, които покриват цял свят.

Още веднъж, благодаря ви за включването.

# 9
  • Мнения: 1 210
Защо не избрах застраховка живот.

Тъй като държа бенефициента да е сина ми, трябваще да сключа договор за 15 години. За малки суми (30-40) няма смисъл, обаче за по-големите (100 и нагоре) ми се струваше непосилно (от психическа гледна точка). Аз не знам какво ще стане утре, за да планирам дали мога да отделям по 100 лв всеки месец. Казвам, че ми е притеснено, защото ако пропуснеш 2 вноски и санкциите бяха кофти (не си спомням какво точно, ама ме притесни - май си беше направо прекратяване на застраховката).
Второ наказанията при "откупуване" на застраховката преди периода е с доста кофти неустойки и поне миналата година по това време излизаше по-добре да спестяваш в банка.
Длъжни са да ти изчислят и какви суми би получила от внесените до даден момент вноски, преди края на периода. Имаше нещо от сорта на:
внесъл си 1000 пък ти връщат 900, защото си нарушил договора, ама това, че за тези хиляда да речем от лихви би спечелил 30 в банка .....
Поискай целия договор да си го прочетеш на спокойствие. Нека те облъчват колкото си искат, но поискай примерна оферта за 2 суми (малка и голяма).

Питай за гаранции от страна на държавата. Например при фалит на банка, държавата ти гарантира 8000лв. И ако си ги разпределиш в няколко банки риска намалява. При застрахователите не знам как е - ама попитай. Никой не може да ме убеди, че ако някой е на пазара повече от 70 години не може да фалира.

Това е от мен.

# 10
  • Мнения: 1 080
Anichka това, за което говориш конкретно към Аllianz ли е или по принцип?
Предвид това,че застраховката живот е вид срочен влог(ако трябва по някакъв начин да го сравним с банковите термини) съвсем нормално е да търпиш неустойки при не спазване на договора. Неустойките в случая със застраховката живот зависят от много неща и най-вече на какъв етап си решил да я прекратиш. Относно вноските (предполагам,че и в Аllianz не е по-различно) в Булстрад Живот имаш право всяка година да променяш сумата, валутата и периода на плащане, което ще рече, че имаш право на избор.  Размера на сумите по вноските - всеки според възможностите си. Не може да вкарваш малко и да получиш много. Просто няма как да стане. А и по-добре с по-малки суми ,но с повече покрития примерно. Въпрос е на личен избор и възможности.  Относно гаранциите - има закон за застраховането, държавата е гарант-да!  Има презастрахователна компания и т.н.

От друга страна това ,че една компания е 70 години наистина не е гаранция, но никой никъде не дава доживотни гаранции ,а пък в банката съвсем. Peace

Казах малка част от това,което имам да казвам, но се сдържам да продължа  Mr. Greenедвам едвам....

# 11
  • Мнения: 1 210
Мадама, казвай си, полезно ще бъде.
Аз може би се "отдръпнах" и защото девойката от Алианц беше толкова настоятелна, че чак отблъскваща (дай да ти вземем парите беше държанието й). Ами при предоговарянето на условията също имаше неустойки.

Ясно ми е, че никъде не получаваш много срещу малко. Но тогава така прецених. А спестовни за по-кратък срок не си струваше (пък и не ми и предложиха). Заковаха - бенефициента трябва да е на 18, което ми се стори малко странно. Все пак ако съм жива след 15 години защо да не реша какво ще ги правя аз тези пари, а не сина ми.

Та тъй де - може и да не съм попаднала на правилния агент.

Знам че има закон за застраховането и т.н. Но не ми отговори конкретно на въпроса за гаранциите. Може би ще има смисъл всичкото това, когато започнат да искат данък за доходите от лихви и разликата стане голяма в ползва на доходността от застраховката.

Кажи сега какво правите в Булстрад ако 2 месеца не си покриеш вноските?

За прекратяването на застраховката. Няма момент, в който да е ОК, защото в момента, в който решиш да прекратиш излиза, че лихвата ти е доста по-малка от тази на банката.

Според мен, застраховката си струва ако знаеш че след година няма да те има, ама застрахователите не го знаят   Joy

# 12
  • Мнения: 8 459
От известно време и към мен са отправени телефонни атаки от Алианц за застраховка Живот.
Казаха ми,че техен клиент ме  е препоръчал.Толкова са настоятелни,че отговорите ми,че нямам време и възможност в момента не ги отказват и директно питат,КОГА ще имам.Е,вече не вдигам телефона като видя телефонния номер.Просто ми е противно да го правят по този начин.Има си начини да спечелиш клиент ,но лично мен тази агресивност ме отблъсква.

# 13
  • Мнения: 1 708

Имам доста информация,но неискам да пиша тук за да не засегна някой.Затова може да питаш на лични!

# 14
  • Мнения: 7 716
Като цяла Алианц са коректни като компания.
Медицински застраховки няма.
Емия, това досаждане е индивидуално от някой агент.
Политиката на компанията не е такава.

Общи условия

Активация на акаунт