Трябва ли да правя пауза м/у пюрето и кърменето?

  • 912
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 149
Аз не захранвам, ами разнообразявам кърмата с пюрета вече. Давам по 2-4-6 лъжички пюре, после кърмя, т.е. не замествам кърмене, за да не отбия бебето сега.
Има ли нужда да чакам м/у кърмата и пюрето?
Една приятелка чака по близо 1 час, така й казала лекарката,  но нали това си е ядене, а не сок все пак?! newsm78

# 1
  • Мнения: 1 383
Не трябва да чакаш, освен ако бебето ти не повръща и не искаш да разделиш твърдата от течната храна.
Не мога да проумея как ги измислят тия условности, само и само да спъват естествения ход на нещата. Най-естественото нещо е да си дохраниш бебето, след като не може да се засити с твърдата храна.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ами ние вече ядем всичко, но въпреки това се кърмим преди, по време и след хранене.  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 467
Че защо  newsm78 С количеството което даваш още повече. Педиатрите много се грижат да не се претоварят коремчетата на бебетата! Все почивки им в главите  Simple Smile
Моята беба яде каквото яде твърда храна и след това сама ми вдига блузата (ако няма  достъп започва едно Нинини).

# 4
  • Мнения: 422
Няма нужда и според мен,аз поне не чакам.Давам когато иска Grinning

# 5
  • Мнения: 11 818
И ние първо ядем твърда храна и непосредствено след това се кърмим. Не искам да замествам хранене до годинката и ако видя, че дъщеря ми започне да яде малко повече твърда храна, ще направя обратното - първо ще я кърмя, а после другата храна, за да не откаже цицта. нО засега няма такава опасност - хапне си малко (максимум 120 гр.) и винаги иска цица със същата охота! Simple Smile
А ако чакам час между кърмата и твърдата храна, то трябва цял ден да си стоим вкъщи и да ядем и следим часовника.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
По-скоро можеш да пробваш обратното (освен ако не искаш да заместваш хранения и да отбиеш, тогава така е добре).
Пробвай първо да кърмиш, малка пауза (30-45 минути, бебето ще покаже) и после даваш пюрето/кашата. Така има време малко да храносмели и ще му е по-интересна новата храна, без да губи интерес към кърменето.

# 7
  • Мнения: 1 383
По-скоро можеш да пробваш обратното (освен ако не искаш да заместваш хранения и да отбиеш, тогава така е добре).
Пробвай първо да кърмиш, малка пауза (30-45 минути, бебето ще покаже) и после даваш пюрето/кашата. Така има време малко да храносмели и ще му е по-интересна новата храна, без да губи интерес към кърменето.

Винаги съм се чудила защо се смята, че бебето като опита новата храна ще загуби интерес към кърменето. По-скоро ми се струва, че трябва да е гладно, за да се навие да яде нещо различно от кърма. Поне при моите двама синковци беше така. Сит, гладен - изпразва "резервоарите", ако ги докопа де Grinning

# 8
  • Мнения: 2 047
   Аз не правех паузи. Първо кърмене и после пюре. Така беше в началото на захранването.
  После започнах първо пюре после кърмене, защото след като се е заситило с кърмата обикновено не искаше пюретата.

# 9
  • Мнения: 2 149
Мерси за отговорите!
Аз давам пюре, той пищи от нетърпение, маха с ръце нервно, иска да си хване лъжицата даже!!! и като му дам малко количество го гушвам да си поцока.
Той от известно време нямаше интерес към кърменето, наяждаше се много бързо, за 3-4 минути понякога, и започваше да се суче и да се върти. Наддаде за 1 месец 470 гр, порасна 1 см, доки каза, че е добре, мен нещо не ми хареса тая работа...
Затова реших да му давам вече и пюре. Соковете ги прескочих, макар според доки да е било малка грешка, но карай...Сега яде пюре, после си цока малко и засега не беше повръщал, но днес го кърмих и после дадох пюрето от кайсии / за първи път / и върна малко, но пък мляко върна newsm78 Така де, май е по-добре пюре, после млекце.
Чудех се след като съм вкарала :
морков
картоф
чушка зелена
тиква /мале как я яде!/
ориз /който не му харесва/
кайсия /от днес, май не я хареса много /
банан /много го хареса/

царевица кога мога да дам, в зеленчуковото пюре я слагат newsm78 ?

# 10
  • Мнения: 439
При нас царевицата беше 1 от първите храни след тиквата, морковите и ориза. Давам кашата на Фризокрем и не съм имала проблеми, а Борис я  харесва много (единственото, което не ме радва много е, че е със захар, но не съм намерила друга без захар).

# 11
  • Мнения: 2 149
КУПИХ СИ 2 БУРКАНЧЕТА ПРОМОЦИОНАЛНИ С ПЮРЕ КАРТОФ/МОРКОВ/ЦАРЕВИЦА НА ХИП, ЗА ПО 85 СТ., ПОНЕЖЕ ИМАТ ОЩЕ МЕСЕЦ ГАРАНЦИЯ. И СЕ ЧУДЕХ МОГА ЛИ ДА МУ ДАМ...
опа...главни букви, извинете ме.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 825
Аз не правя пауза.Първо го кърмя,а после му давам и пюрето.
КУПИХ СИ 2 БУРКАНЧЕТА ПРОМОЦИОНАЛНИ С ПЮРЕ КАРТОФ/МОРКОВ/ЦАРЕВИЦА НА ХИП, ЗА ПО 85 СТ., ПОНЕЖЕ ИМАТ ОЩЕ МЕСЕЦ ГАРАНЦИЯ. И СЕ ЧУДЕХ МОГА ЛИ ДА МУ ДАМ...
опа...главни букви, извинете ме.
По принцип можеш да му даваш пюре в такава комбинация,няма проблем.Това беше едно от първите пюрета след картофите и морковите,които Дани опита.

# 13
  • Мнения: 2 019
Не трябва да чакаш, освен ако бебето ти не повръща и не искаш да разделиш твърдата от течната храна.
Не мога да проумея как ги измислят тия условности, само и само да спъват естествения ход на нещата. Най-естественото нещо е да си дохраниш бебето, след като не може да се засити с твърдата храна.
Peace

# 14
  • Мнения: 2 897
КУПИХ СИ 2 БУРКАНЧЕТА ПРОМОЦИОНАЛНИ С ПЮРЕ КАРТОФ/МОРКОВ/ЦАРЕВИЦА НА ХИП, ЗА ПО 85 СТ., ПОНЕЖЕ ИМАТ ОЩЕ МЕСЕЦ ГАРАНЦИЯ. И СЕ ЧУДЕХ МОГА ЛИ ДА МУ ДАМ...
опа...главни букви, извинете ме.

Можеш да му дадеш Peace,а относно паузата аз не съм правила,не сме имали проблеми с папкането Grinning

Общи условия

Активация на акаунт