Хей,шофьорки,как усвоихте паркирането?

  • 16 284
  • 108
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 992

П.П.Вчера ходихме на кино с големия и спрях на половин метър от бордюра. Blush
Абе аз спирам на метър и двайсе, а изпитът ми е  във вторник Rolling Eyes И много бавно съм тръгвала и въобще много бавно съм била карала Crazy Ми като ме е старх да не блъсна някого newsm78 Въобще откачена работа. Че сега ще ме скъсат, ще ме скъсат, ама за толкова часове какво да науча Embarassed Да съм карала с баща ми,а после кой ме бил учил еди-какво си , не било правилно Confused Въобще - нищо не разбирам и явно ще си остана далеч от проблема за паркирането с книжка, щот няма да ми дадат Mr. Green
П.С. А аз защо имам упражнения на полигон Shocked

# 31
  • София
  • Мнения: 290
Още не съм. Въпреки че имам книжка от почти две години и непрекъснато шофирам из София и се справям добре, нямам инциденти. На заден не паркирам и успоредно също, ако трябва да се вмъкна м/у две коли  ooooh!. Винаги си търся достатъчно голямо място или паркирам ужасно накриво.
Цитат
1. Вземаш три детски колички и паркираш. Може да звучи глупаво, но помага да видиш какво всъщност става.
2. Научаваш при кое положение на кормилото колата е изправена.
3. Практика и гледай, когато паркира друг, а ти си в колата.

Аз знам на теория как става, но като седна в колата и трябва да карам назад губя пълна представа за посоки и местоположение в пространството. Вече си мисля че съм пространствен идиот. newsm78

# 32
  • Мнения: 1 680
Само шофиране му е майката. Смело напред  bouquet и ще се получи след 20-я опит.
Peace

# 33
  • Мнения: 3 622
Живея във Варна и е адски трудно да се намери место за паркиране особено в центъра и като видиш даже и малко местенце бързаш да се вмъкнеш, че докато се усетиш и някой се е паркирал преди теб. Паркирам само назад защото е по лесно, учила съм се на полигон, но е доста по различно да паркираш между две колчета и между две лъскави коли и да внимаваш да не чукнеш някоя от тях.  Embarassed  И да знаеш че всичко е практика. Вече вообще не се притеснявам като паркирам и често вкарвам колата от раз без да се налага да правя допълнителни маневри и като сляза и видя как сам паркирала сама не мога да повярвам. smile3501

# 34
  • Мнения: 6 992

Аз знам на теория как става, но като седна в колата и трябва да карам назад губя пълна представа за посоки и местоположение в пространството. Вече си мисля че съм пространствен идиот. newsm78
Това ме успокои. А може би и теб може да те успокои, че има и друг пространствен идиот тук Mr. Green  bouquet

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: Жожоба
... като седна в колата и трябва да карам назад губя пълна представа за посоки и местоположение в пространството. Вече си мисля че съм пространствен идиот. newsm78

Посоките са проблем за много жени, просто не са ни силната част. Има си обяснения, но не е тук мястото  Laughing

Назад, ако не можеш, както правят "другите" (да се обърнеш надясно и да гледаш между двете седалки), може да почнеш, като свалиш прозореца и гледаш бордюра отляво - следиш как е колата спрямо него. Обаче трябва да е бавно и често да поглеждаш назад, защото може да изскочи човек / кола и да не ги видиш.

М/у другото, паркирането назад наистина е по-лесно (поне за мен).

# 36
  • София
  • Мнения: 1 352
За мое щастие когато взимах книжка преди 10 години, полигона беше задължителен и там се понаучих да паркирам между колчетата.  Laughing После малко практика по улиците и станах спец. Е, първите няколко месеца ходех на работа 1 час по-рано, за да съм сигурна че безпрепятствено ще се паркирам. Даже паркирам само по огледала - много съм горда.  bowuu

# 37
  • София
  • Мнения: 478
Все още го усвоявам....  Crazy

И аз така  Embarassed

# 38
  • Мнения: 959
Едно време имаше едно хубаво занимание на курсовете - ПОЛИГОН! Не знам кой безумец го отмени ooooh! Паркирам като в аптека Laughing
Peace

# 39
  • Русе
  • Мнения: 7 794
успоредно паркирам с 300 маневри и пак съм на 1 метър от бордюра.А понеже съм дребна не мога да гледам назад м/у седалките 0 smile3518Винаги търся място за тир че да мога да се паркирам. Embarassed.От три години имам книжка а още ме е страх че ще се блъсна  EmbarassedКак да го преодолея newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 3 271
С много шофиране, и най-важното е без някой да ти дудне на главата (имах предвид от мъжки пол smile3503).
Карай смело и безаварийно newsm10 smile3521

# 41
  • Мнения: 686
Все още не съм го усвоила перфектно!  Embarassed

Продължавам да си търся по-широко място за паркиране и така си паркирам нашироко  Grinning

# 42
  • Мнения: 1 058
Практика.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Ясноооо,не съм сама значи. Laughing И от вашите отговори малко се поуспокоих,защото имам книжка от 2 месеца,а карам кола( мъничка Wink) от 1 седмица. Party

И си мисля да взема да навия 2 -ма комшии да си паркират колите така,че да се уча на Софийското (успоредното) паркиране тук на нашия си паркинг. Crossing Arms
Моя мъж ме кара да ходя на полигона да си слагам камъни ама пусто като не ги виждам как да стане,а?! CrazyТрябва между коли да се шмугвам аз,но и на мен не ми се ще да се удрям,много ми е милинка колицата! Mr. Green

# 44
  • Мнения: 22 862
Все още го усвоявам....  Crazy
И аз,а от 3 г съм непрекъснато с кола/имам книжка от 11/.Колко пъти влиза колицата в сервиза вече не знам. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт