Предстои ни ЯМР със упойка

  • 8 317
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 951
Неzнам какво си мислите,4е се вижда на ЯМР или КТ...

Ако реШите да правите ЯМР пуснете детето беz упойка (кажете,4е не искате).Когато го вкарат в трьбата и той zапочне да плаче или да се вьрти,няма да могат да му направят иzследването и са дльжни да му дадат упойка,zа да си zавьрШат иzследването.При такава индикация,упойката трябва да се поеме от касата.
Работя на ЯМР, лекар съм. Това с упойката,че като се разплаче детето и ние сме длъжни да му я "дадем" за да си довършим изследването е направо смешно.Още повече, че си и анестезиолог. Как по точно да му я "дадем"? Ние ли да му я "дадем" ? Ние сме рентгенолози, а не сме анестезиолози.И ако се наложи детето да се анестезира в последния момент ли да търсим анестезиолог?По време на изследването? Упойките не стоят при нас.Носят си ги анестезиолозите. Изобщо.....ме разби с твоето изказване  #Crazy

# 16
  • Мнения: 4 150
Иzвинете,как процедирате при спеШен случай,ако детето няма настойник?
Ще иzпратите на родителите сметката ли?
Не ви zнам процедурите в БГ,но мисля говорим zа 2 раzлични неЩа...Неzнам zа каква упойка става дума при ЯМР...На мен не ми е иzвестно да се дава пьлна упойка zа такова иzследване.А един Мидаzолам се дава от една обикновена сестра.

Цитат
Изобщо.....ме разби с твоето изказване 

И на много други неЩа Ще се у4удвате,когато влеzете в ЕС. Peace

# 17
  • Мнения: 1 951
Със сигурност каквото и да се дава на детето не го прави сестра, а анестезиолог, който освен това седи при детето вътре при апарата докато изследването приключи и го наблюдава.
Второ - ЯМР не е изследване за спешни случай.Поне засега в БГ не е оправдано като цена да е първо изследване.Всеки един пациент е плануван с дата и час, като при записването се носят от негова страна всички налични до момента изследвания и предварително се знае как ще протече прегледа.

# 18
  • Мнения: 4 150
Благодаря zа раzяснението.  bouquet
СЕга  раzбирам zаЩо всеки втори (или почти всеки) плюе по zдравната система в БГ,както и  zаЩо в другите страни не могат да схванат и раzберат какви са теzи "чудни" практики в таzи страна.Но ето,има си обяснения.Благодаря. Peace
Остава zначи само молитвата да не се наложи след тежка катастрофа с моzьчна травма или грьбначна пареzа да се обяснява на някой лекар или министьр,4е децата ни са спеШен случай и че нямат оправдано иzследване като цена с планувани дата и час.  Наистина много тьжно.Но явно парите както винаги играят най главната роля. Sunglasses

# 19
  • Мнения: 1 951
Да за съжаление, си прав. В спешни случай, като катастрофа например, тук се прави скенер.
Естествено правим и изследвания, които не са планувани за деня, но това е рядко.
И да поясня говоря за Плевен  Peace

# 20
  • Мнения: 4 150
Поне се раzбрахме zа какво говорим. Peace
За Щастие ЯМР zапочва да не е толкова скьп и дано се вкара в все пове4е клиники и болници и да се полzва беz много бюрокрация.
Говоря обЩо zа БГ.

# 21
Да се намеся без да съм специалист по въпроса за ЯМР с упойка.Миналата година дъщеря ми беше на 1.7 месеца, когато се наложи да и направят такова изследване.Естествено с пълна упойка. Налагаше поради факта, че на следващия ден и предстоеше операция и искаха да са абсолютно сигурни, че знаят какво ще режат. Самия преглед трая около20мин., но излизането от упойката беше ад. тя не беше на себе си няколко часа. На следващия ден, когато я оперираха отново с пълна упойка нещата бяха доста по-добре след излизането от упойката.Което ме навежда на мисълта, че и анестезиолозите не винаги си вършат добре работата. Като цяло изслдването е безвредно, но вътре доколкото знам е доста неприятно. Така, че за 1 догишно дете смятам, че няма друг начин освен пълна упойка и незнам кой е тоя родител, дето може да обясни на детето да седи кротко вътре. А това успиващо лекарство, за което говори Birdie го дават преди анестезията, но в нашия случай ИЗОБЩО не подейства.

# 22
  • Мнения: 8 585
"А това успиващо лекарство, за което говори Birdie го дават преди анестезията, но в нашия случай ИЗОБЩО не подейства."
->>Грешна доза, изтекъл срок, неправилно приложение. Винаги действа...

# 23
  • Мнения: 4 150
И аz не сьм виждал слу4ай да не действа лекарството,освен да са давали плацебо,zа да иzпиШат истинското на поzнат..Не би ме у4удило...Лекарството се тьрси не само от болни... Wink
А 2 пьлни упойки на дете 1,7 месеца един след друг ден е пове4е от противопокаzно,освен ако не е спеШен слу4ай.Но,какво ли ме у4удва...ОЩе много има явно да се уча... Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 93
Говорихме -обсъдихме със мъжа ми и решихме да НЕ ПОДЛАГАМЕ дъщеря ни на това изследване благодарение на -Christian i Birdie .БЛАГОДАРЯ ВИ ЧЕ НИ ОТВОРИХТЕ ОЧИТЕ особено на мен баща и от самото начало беше против.И "Конвулекса" го спряхме-много съм доволна.

# 25
  • Мнения: 8 585
Всички съвременни данни, имащи връзка с Вашето състояние, подкрепят Вашето решение.
Но един очен преглед с очни "дъна" е нещо безболезнено, невинно и много информативно. Струва си. Помислете...

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Като анестеzиолог мога да ви кажа,4е упойки от всякакьв вид на вьzраст до кьм 2 годинки са повече от нежелателни и опасни.

Защо? От какъв характер е опасността?

# 27
  • Мнения: 93
Да за очните дъна няма какво да мисля смятам да го направя.При това изследване трябва ли да разширяваме зениците ?Така или иначе след 15.септември трябва да ходим на очен ще използвам случая .БЛАГОДАРЯ за съвета.Като отидем ще напиша какви са резултатите тук.

# 28
  • Мнения: 8 585
Да, трябва да има разширение.

# 29
И сега Birdie, ще ни осветлите ли, просто за бъдещето да си знаем? Ако детето ви е с гноен абсцес в областта на лимфните възли от 3 седмици и не се повлиява от 3 вида антибиотици и в 3 болници , включително и Пирогов не се наемат да поставят диагноза, какво да направим? Нямаше лекар, който да не беше уверен в думите си при разговор по телефона и съответно да не си вземаше думите назад, когато видеха детето. Та човекът, който назначи на детето ми ЯМР и последваща операция беше единственият който постави диагнозата и слава богу беше точна. Та какви са причините да не се прилага такова неще на дете на 1.7г? благодаря за отговора.

Общи условия

Активация на акаунт