Да помогнем на самотна майка с две деца в нужда

  • 4 707
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 770
Момичета, от центъра за настаняване на самотни майки, където е и Атанаска, ни помолиха за помощ. Става въпрос за момиче, чието име няма да спомена целенасочено, защото е жертва на трафика на хора за проституция. Изтеглена е в България и преди да дойде в София е била в друг център в провинцията. Тъй като там сроковете са за по 6 месеца, е преместена в София.
Та момичето има две деца - на година и половина и на 10 месеца. В голяма нужда е, тъй като очаква да вземе парите от майчинството си чак към 15-ти, а в момента няма пари за храна. Малкото дете е и с астма и има нужда от пълнител за инхалатора. Става въпрос да им помогнем с няколко неща, ако имаме такава възможност.
Ето списъка, който направихме заедно със служители от центъра.

- инхалатор за бебе - пълнител Flixotide 50 inhaler
- проходилка за малкото бебе, за да са й свободни ръцете да се грижи и за голямото и да върши домакинска работа
- памперси 7-19 кг
- блузки, бодита с дълъг ръкав, есенни дрехи за децата
- обувки за малкото дете - около 19-20 номер
- шапки
- храна - банани, ябълки, картофено пюре на прах, бульони, сухо мляко и др. подходящи за възрастта на децата
- играчки

Момичето е изоставено от бащата на децата, като това е добре, защото сигурно той я е подтикнал към проституция.
Ако имате желание да помогнете, моля пишете тук или на лични. Аз заминавам до края на седмицата и ако някой може да я посети, моля да ми пише. Няма да споменавам тук къде се намира този център съвсем целенасочено, но мога да го напиша после на лични.
Ще е добре някой да иде да й занесе спешно малко храна, защото от центъра храна не се доставя, само подслон.

Моля ви, помогнете  Praynig

# 1
  • Мнения: 4 195
Ивет миоля те ела до Нови Искър имам повече от половината неща - има памперси, дрехи обувки - всичко има при мен. можеш ли - днес или утре, защото съм без кола до петък и няма как да ги сваля, знаеш ми телефона, само звънни Hug

# 2
  • Мнения: 2 584
на работа съм и ако може някой да мине през офиса да дам малко пари да и се вземе нещо

# 3
  • Мнения: 2 584
да бях написала поне къде ни е офиса, бул. Никола Петков тя Еми и Дуци знаят къде е, ако има някой наблизо освен Гери да дам малко пари по тях, телефона в офиса ми е    9571247-Румяна

# 4
  • Мнения: 2 849
Мога да дам мрехи и играчки .Ще потърся и обувки .Нямам кола и възможност да излизам без детето .Ако някой може да дойде да ги вземе . .0899194219 Радослава .Живея в Младост 4 .

# 5
  • Мнения: 4 195
аз ще ида следобед, приготвила съм им 3 пакета памперси, 10 пюрета,3 кисела, ориз, фиде и други хранителни продукти, три чувала с дрехи за малките. после ще пиша от какво имат нужда, за съжаление немога да обикалям с колата и няма как да мина през нито една от вас:(

# 6
  • Мнения: 2 584
няма проблем ( знам как е при теб) просто исках да ме имате предвид за малко пари ( не много но все пак е нещо) Гери ми е близо но не знам дали си е в тях или е влязла да ражда ( ако знаете нещо за нея пишете) а Еми нали я няма в момента, лошото е че съм на работа всеки ден до 19.09 от 8:00 до 21:00 и няма как да донеса пари или нещо да и взема, Криси ще чакам да пишеш от какво още има нужда и ще видя какво мога да направя

# 7
  • Мнения: 4 195
сега се връщшам от мамата, няма да споменавам имена обаче
има две момченца - невероятни сладури, занесох им 3 чувал с дрехи точно за сега и зимата, обувки, над 100 памперса, пюрета и кисел за малкия, играчки.малко хранителни продукти за нея.
ИМАТ СПЕШНА НУЖДА ОТ ХРАНА, тя до 15-ти няма какво да яде, големия също, може ли някой също да мине да им остъави - има къде да си готви, но пюрета за момченцата е най добрия вариант. така положението при нея е адски сложно, няма адресна регистрация - тоест неможе да пусне децата нито на детска нито на ясла, тоест неможе да работи, тоест от октомври ще взима само 38 лв детски и с това ще трябва да ги храни, а там ще стои до зимата - и после незнам. какво можем да и помогнем, свястно момиче изглежда - преживяло определено повече отколкото трябва, няма никакви близки, захвърлена е в дом на 8 годинки.
това е, има нужда от проходилка спешно и от количка за БЛИЗНАЦИ.много е затворена и с другите мами не контактува.
какво друго да ви кажа - питайте, има ли желаещи да помогнем - малкия е на обща храна защото няма пари за АМ. много са сладки и двете дечица - много красиви, наистина много.................хора сдухала съм се жестоко, направо жестоко - всеки ден отнякъде изкача някое детенце - било с родители или без имащо нужда от помощ, и всичко което правим просто ми се струва малко - а време, възможности и финанси имаме в ограничени количества, кажете ми как да променим нещата в тая скапана държава, как може такова нещо - писна ми, искам да се махна от тая държава и да взема всички нуждаещи се дечица с мен, просто с тяхната болка ми е трудно да живея Cry Cry

# 8
  • sofia
  • Мнения: 7 477
кво ли да пиша Cry

# 9
  • Мнения: 2 584
Криси а пълнител за инхалатора има ли, мога да взема един ( а знаете ли колко струва)

# 10
  • София
  • Мнения: 2 356
Криси а пълнител за инхалатора има ли, мога да взема един ( а знаете ли колко струва)

Точно това мислех да предлагам и аз (взе ми думите от клавиатурата Wink ). Попитах в кварталната аптека, показаха ми едно - струва около 18лв. Не знам обаче дали е пълнител, защото не съм виждала самия инхалатор. Казаха ми, че това е, което се продава и се ползва самостоятелно - натискаш и пръскаш. Не бих го взела обаче без рецептата на майката - вероятно тя има такава от лекаря, който го е изписал. В листовката пишеше, че за деца от 1-4г се използва детска обемна камера, която според мен помага впръскването и вероятно е самия инхалатор, а лекарството от аптеката е самия пълнител  Thinking Обясниха ми, че ще ми го продадат само с рецепта, което пак означава, че е добре първо да питаме майката.
Второ - исках да ви питам за колко време стига един такъв инхалатор - седмица, месец...  newsm78
В тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124095.0 прочетох, че лекарството ще се поема от здравната каса за деца от 1-4г (ако правилно съм разбрала). Бебето е на 10 месеца, но все пак след 2 месеца ще може евентуално да го получава безплатно. Не знам каква е процедурата обаче. Вероятно трябва да има предписание от педиатър или друг тесен специалист, можем да разпитаме.  В интернет намерих и ето това: http://www.gsk.bg/pdf/reimbursement_products.pdf#search=%22Flixo … 2050%20inhaler%22 списък на продуктите на Глаксо, които здравната каса поема.
А това е листовката, има и нарисувано как изглежда при впръскване: http://www.bda.bg/bdias/2327s.pdf

Така, че съм готова да финансирам един брой такъв инхалатор, и примерно Рут още един, но е добре да разберем за колко време свършва (така, че да се купуват един по един), и другото - имат ли децата личен лекар, който ще посъветва майката как да вземе от здравната каса лекарството безплатно, ако й се полага.

Поздрави.

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 15:43 от Denat

# 11
  • Мнения: 4 195
да лекарствотъо и е без пари, но тя няма адресна регситрация, съответно няма личен лекар детето, съответно няма кой да и попълни рецептурната книжкаааааааааа #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing outмамка му. иначе и тя каза че е безплатно, не се опитва да ни метне, показа ми и книжката.......трябва да я регистрираме някъде Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 2 356
А не може ли да се регистрира къде да е, ако ще може и у нас (ние сме под наем Wink ). Но детето как така няма личен лекар, а кой му слага ваксини и прочие  Shocked

# 13
  • Мнения: 2 249
Крис,знам че сега пътуваш,но другата седмица айде да отидем заедно с моята кола-не искам да ходя там сама и да мъкна разни неща-предвид състоянието ми Cry-а мога да им взема храна достатъчно-за адресната регистрация и липсата на личен лекар сега ще пусна тема да попитаме в здравния как стои въпроса Thinking

# 14
  • Мнения: 4 195
ок Мариетка, ще идем, нямаш проблеми, когато кажеш Hug

# 15
  • София
  • Мнения: 2 356
Нали като решите за инхалатора ще пишете?  Hug

# 16
  • Мнения: 2 584
бях при момичето Криси извинявай и Hug ти знаеш за какво, Криси и Роси дадохме вашите номера а Овне ще ви даде номера на директорката (забравих и името Овне помагай) хубаво е да поговорим с нея, тя предложи памперсите майките да ги закупуват на 0,07ст. защото си ги купуват отвън иначе, един вид да се научат да си правят сметка, женат помоли за малко памперси те ще ги закупят за всеки случай ако доиде бебче без нищо да имат за всеки случай, и други работи говорихме с нея, това момиче дели хладилник с още една майка и не е много приятно да се дава само на едната, Овне даде и на другата майка храна, тя е с бебе на 1месец и има нужда от NAN 1 стига и за 1 седдмица, само дохранва бебето,Криси най добре се обади на директорката има много добри идей, за съжаление аз бях с малката( нали я водих на преглед и много бързах) инхалатора го купих за 20,30лв. ако има по ефтин някъде ще е супер, ще и стигне до края на месеца, тя и директорката го погледна и и каза че трябва да поддържа много чисто заради бебето, само мога да ви каже че този дом е прекрасен, в сравнение с дом7, това е от мен Овне ще допълни ако съм пропуснала нещо а и тя остана след мен.
  bouquetОвне радвам се че се запознах с теб и колежката ти, вие сте прекрасни Heart Eyes

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
В Пловдив имаме две колички / зимни / . Ако вършат работа на тази или друга майка която има нужда ще ги изпратим с нещо веднага.

# 18
  • sofia
  • Мнения: 7 477
бях при момичето Криси извинявай и Hug ти знаеш за какво, Криси и Роси дадохме вашите номера а Овне ще ви даде номера на директорката (забравих и името Овне помагай) хубаво е да поговорим с нея, тя предложи памперсите майките да ги закупуват на 0,07ст. защото си ги купуват отвън иначе, един вид да се научат да си правят сметка, женат помоли за малко памперси те ще ги закупят за всеки случай ако доиде бебче без нищо да имат за всеки случай, и други работи говорихме с нея, това момиче дели хладилник с още една майка и не е много приятно да се дава само на едната, Овне даде и на другата майка храна, тя е с бебе на 1месец и има нужда от NAN 1 стига и за 1 седдмица, само дохранва бебето,Криси най добре се обади на директорката има много добри идей, за съжаление аз бях с малката( нали я водих на преглед и много бързах) инхалатора го купих за 20,30лв. ако има по ефтин някъде ще е супер, ще и стигне до края на месеца, тя и директорката го погледна и и каза че трябва да поддържа много чисто заради бебето, само мога да ви каже че този дом е прекрасен, в сравнение с дом7, това е от мен Овне ще допълни ако съм пропуснала нещо а и тя остана след мен.
  bouquetОвне радвам се че се запознах с теб и колежката ти, вие сте прекрасни Heart Eyes

Рут,днес не бях много адекватна по телефона,извинявай Praynig

Една жена,която не познавам,но си пишем в яху щепомогне с инхалатор.Но другата седмица.Казва се Незабравка,беше на акцията.Рут нека й дам твоя тел. да ти се обади  и да й обясниш какво и как.Тя следи темата вероятно,но ми се иска да държи връзка с някой по тел. Thinkingкойто е ходил.Може ли newsm78

Дайте да закараме малко бебешко там щом има толкова бебета Wink
Има ли стационарен тел.директорката.........

# 19
  • Мнения: 4 195
Роси и аз съм ходила
има нужда от бебешко - най малкия размер
аз ги поемам другата семдица, но Нан 1 трявба на едната майка
има тел директорката - Рут или Овне ще ти го дадът Hug

# 20
  • Мнения: 258
Здравейте, рут е написала всичко за посещението ни при наша мама.
  Аз може би ще добавя някои неща само.Мед.работничка, с която разговаряхме, по нейна учтива покана ни обесни, че ползването на инхалатора трябва да става много внимателно. Тя действа децата да бъдат прегледани от лекар (в този случай това се оказва трудно) ,след този преглед ще бъде уточнено дали е точно астма заболяването,защото в картона на детето пише силен бронхит или нещо подобно. И двете деца са с анемия, не зная дали не тябва да им се даде някакъв медикамент, освен,че им трябва съответната храна. Мисля,че голямото дете има проблем с едното краче, но пропуснах да я питам. Другото,което искам да споделя, тя и рут е писала, че мед.работничка ни каза да помагаме с мярка, така че да ги научим да се справят, да си правят сметка на парите. 
 Нашата мама помоли за проходилка.  Мисля, че това не е толкова належащо   на   фона другите неща, все пак докато спят на обяд децата може да сгорви и да им изпере.Другата жена има нужда от топли дрехи, тя е с размерите на Брани.  Криси когато ходиш             ако  има нещо подходящо й занеси  иска анцунг и    нещо -горно.      От мен толкова, довечера ще пиша за Бранимира.     Хубав ден на всички.

# 21
  • Мнения: 2 249
по въпроса за личния лекар-една мама ми отговори това-"Има възможност за избор на временно джипи. Отиваш в РЗОК и взимаш необходимия формуляр за избор на лекар, а после при джипито. В здравната каса най-добре ще й обяснят как става."
за адресната регистрация-няма да има никакъв проблем-когато преди година ходих да си сменям моята тук в софия-само написах новия адрес-никой не ме попита-по каква причина и при кой живея-тоест може да се запише реално на всякакъв адрес
така,че да действа девойката-не е навъзможно записването на децата при личен лекар Peace

и още нещо.....по въпроса за прекалената помощ и това,което е казала мед.работничка-аз това го повтарям отдавна-не се хвърляйте през глава моля ви-нека координираме нещата първо между нас си тук-ако е възможно-тоест тия ходения-да не се получава изведнъж-посещения накуп всеки ден и засипване с вещи-така не им помагаме Praynig Praynig Praynig

# 22
  • София
  • Мнения: 2 356
Не си спомням вече добре, но смятам, че момичето трябва да иде в някоя поликлиника с актовете на раждане на двете деца, да влезе при някое ДжиПи и просто да ги запише там. Когато раждах, дойде една от общината и ме попита на какъв адрес ще е записано бебето. Оттам вече акта си го взех от общината, на която е адреса. Т.е. бебето има някаква адресна регистрация. Ако държат нейната да е Софийска, нека се запише къде да е. Но ако не отиде да провери до някое ДжиПи или до общината, тя няма да има регистрация, нито пък лекар.
След като запише  децата, те ще бъдат прегледани и ще й кажат какви лекарства са нужни, ако бебетата имат анемия и трябва да пият желязо, пак лекар трябва да й обясни.
Ако искате мога някой ден да дойда с вас да помагам да се заведе майката до някъде, нямам кола, но пък може да гледам децата, докато чака по опашки, нещо такова  newsm78

# 23
  • Мнения: 2 584
и още нещо.....по въпроса за прекалената помощ и това,което е казала мед.работничка-аз това го повтарям отдавна-не се хвърляйте през глава моля ви-нека координираме нещата първо между нас си тук-ако е възможно-тоест тия ходения-да не се получава изведнъж-посещения накуп всеки ден и засипване с вещи-така не им помагаме Praynig Praynig Praynig

много си права тя и Роси го каза но не знаех инхалатора за колко време ще и стигне и се притесних това малко бебче какво ще прави ако свърши, затова реагирах веднага ( преди това говорих с Криси и Роси) ти как си растеш ли Grinning ( искам и аз една червена боя, да съм в тон с есеното време)

# 24
  • sofia
  • Мнения: 7 477
и още нещо.....по въпроса за прекалената помощ и това,което е казала мед.работничка-аз това го повтарям отдавна-не се хвърляйте през глава моля ви-нека координираме нещата първо между нас си тук-ако е възможно-тоест тия ходения-да не се получава изведнъж-посещения накуп всеки ден и засипване с вещи-така не им помагаме Praynig Praynig Praynig

много си права тя и Роси го каза но не знаех инхалатора за колко време ще и стигне и се притесних това малко бебче какво ще прави ако свърши, затова реагирах веднага ( преди това говорих с Криси и Роси) ти как си растеш ли Grinning ( искам и аз една червена боя, да съм в тон с есеното време)

много хубаво,че реагира защото тази жена може едва другата седмица Wink
пусни ми ,моля те твой тел. за да й го пратя на нея PraynigА ти прецени дали да я заведеш на мясно или сама да отиде.

# 25
  • Мнения: 2 584
и още нещо.....по въпроса за прекалената помощ и това,което е казала мед.работничка-аз това го повтарям отдавна-не се хвърляйте през глава моля ви-нека координираме нещата първо между нас си тук-ако е възможно-тоест тия ходения-да не се получава изведнъж-посещения накуп всеки ден и засипване с вещи-така не им помагаме Praynig Praynig Praynig

много си права тя и Роси го каза но не знаех инхалатора за колко време ще и стигне и се притесних това малко бебче какво ще прави ако свърши, затова реагирах веднага ( преди това говорих с Криси и Роси) ти как си растеш ли Grinning ( искам и аз една червена боя, да съм в тон с есеното време)

много хубаво,че реагира защото тази жена може едва другата седмица Wink
пусни ми ,моля те твой тел. за да й го пратя на нея PraynigА ти прецени дали да я заведеш на мясно или сама да отиде.

Роси къде да я заведа ( ако се отнася за мен де) малко не съм в час и ми се спи, аз занесов инхалатора още вчера и ще стигне до края на месеца, а иначе нямам телефон мога да ти дам офисния че съм на работа до 19.09 всеки ден, само ако може на другата майка да и се вземе една кутия NAN 1, малко съм на червено в момента и няма как да и взема, Роси аз снощи говорих с Криси и и казах за какво сме говорили с директорката

# 26
  • sofia
  • Мнения: 7 477
и още нещо.....по въпроса за прекалената помощ и това,което е казала мед.работничка-аз това го повтарям отдавна-не се хвърляйте през глава моля ви-нека координираме нещата първо между нас си тук-ако е възможно-тоест тия ходения-да не се получава изведнъж-посещения накуп всеки ден и засипване с вещи-така не им помагаме Praynig Praynig Praynig

много си права тя и Роси го каза но не знаех инхалатора за колко време ще и стигне и се притесних това малко бебче какво ще прави ако свърши, затова реагирах веднага ( преди това говорих с Криси и Роси) ти как си растеш ли Grinning ( искам и аз една червена боя, да съм в тон с есеното време)

много хубаво,че реагира защото тази жена може едва другата седмица Wink
пусни ми ,моля те твой тел. за да й го пратя на нея PraynigА ти прецени дали да я заведеш на мясно или сама да отиде.

Роси къде да я заведа ( ако се отнася за мен де) малко не съм в час и ми се спи, аз занесов инхалатора още вчера и ще стигне до края на месеца, а иначе нямам телефон мога да ти дам офисния че съм на работа до 19.09 всеки ден, само ако може на другата майка да и се вземе една кутия NAN 1, малко съм на червено в момента и няма как да и взема, Роси аз снощи говорих с Криси и и казах за какво сме говорили с директорката

Да Рут,да ориентираш жената какво е носено за да не се дублира Wink

# 27
  • Мнения: 2 584
Роси аз затова написах веднага че съм занесла инхалатора, за да не се взима друг, че не са много евтини, аз на Криси и казах да ти кажа и на теб директорката помоли да не им се дават така безвъзмезно памперсити а да си ги закупуват на 0.07лв., защото иначе ги взимат от аптеката за 0.38, да се научат да си правят сметка а не да си купуват цигари всеки ден, сега ще ти пиша на лс.

# 28
  • Мнения: 2 584
до Овне, с кой автобус се ходи до там Embarassed
изтрии си пощата че не мога да ти пиша на лични

# 29
  • Мнения: 116
Момичета аз също мога да да дам FLEXOTIDE.Eдиния е чисто нов а другия е може би на половина освен това имам и дрешки и количка,но не е за близнаци.Ако все още не сте събрали нещата моля пишете ми на лични за да се свържем.

# 30
  • Мнения: 258
При нашата мама има 10 пюрета, 2 банана, кисел. При съседката й по хладилник има боб, чушки, ориз,гювеч.Мисля, че нямат нужда от храна поне няколко дни.
 Рут е писала за цигарите и за това че трябва да им се помага умерено аз също споменах. Зная, че съм отскоро и едва ли съм много наясно, но не можеш да си купуваш цигари и кафета при положение че няма какво да ядеш. Вчера мед. раборничка спомена за групова работа и покани РУТ да дойде и да сподели някои неща с тях .
  Да те наистина си гледат децата за разлика от други, но дали по друг начин не можем да им помогнем. Но това май е друга тема.

# 31
  • Мнения: 258
до rut
 Не знам кой автобус, извинявай  мисля, че 82 или, 43 кога ще ходиш ще си изясня нещата

# 32
  • sofia
  • Мнения: 7 477
ще им занесът и проходилка идната седмица.Въпросната жена за която писах вече.Тя ще координира с Рут и ще преценят какво още да им се занесе Wink

# 33
  • Мнения: 2 584
о.к. служебния ми телефон е 9571247-Румяна

# 34
  • Мнения: 2 584
Момичета аз също мога да да дам FLEXOTIDE.Eдиния е чисто нов а другия е може би на половина освен това имам и дрешки и количка,но не е за близнаци.Ако все още не сте събрали нещата моля пишете ми на лични за да се свържем.
до края на месеца има FLEXOTIDE, остави го за другия месец, за дрешките според мен се занесо много, но съм сигурна че ще потрябват на друга нуждаеща се мама

# 35
  • Мнения: 116
В такъв случай,ще следя темата и когато са нужни нещата ще се свържа с някоя от вас.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 550
Здравейте, отдавна не съм влизала тук (пък и изобщо във форума Embarassed) и не мога баш да се ориентирам, затова пиша в тази тема:
имам за подаряване:
1. 2 броя столчета за хранене - нищо особено, поизтъркани, но са здрави
2. хавлийка
3. гуменки, пантофки - № 19,20
4. дрешки (предимно долни), чорапи, чорапогащници  0 м до 1 г.
5. каша
5. може би и някоя играчка ще се намери  Laughing
Проблемът е, че трябва някоя мама да ги вземе от къщи. Работя до късно и вечер бързам да се прибирам, че моите правят майка ми луда Crazy.
Роси знае къде живея, ако някои друг има възможност да мине ще дам координати на лични. 

 

# 37
  • Мнения: 4 195
ще ми пуснеш ли и на мен на лична къде живееш, Роси има сто неща и ако мога аз да мина ще е по удобно Hug

# 38
  • sofia
  • Мнения: 7 477
ще ми пуснеш ли и на мен на лична къде живееш, Роси има сто неща и ако мога аз да мина ще е по удобно Hug

наблизо ми е в Дружба,но няма къде да сложа столчетата Sad

# 39
  • Мнения: 4 195
ами при мен ще ги взема ама удобно ли е другата седмица newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 2 356
Дойде ми на ум следното - защо майката да не запише двете деца на детска кухня? Това е най- евтиния вариант за изхранване на дете, и храната е разнообразна - първо, второ, десерт. В почти всяка ясла има детска кухня и няма нужда от адресна регистрация - казвам го, защото ние се записахме от два дни и искат само копие от акта за раждане на детето. Мога да помагам за купоните, примерно.

# 41
  • Мнения: 1 770
Момичета здравейте, върнах се от морето и съм на линия. Гледам, че сте насъбрали сумати неща за което много ви благодаря от името на майката, както и другите майчета.   bouquet
Сега обаче искам и да ви помоля да не се хвърляте да носите много работи в този център, освен това, за което изрично сме помолени. Още в началото, когато настаниха Атанаска там, те бяха категорични, че искат да научат майките на самостоятелност, и затова да го даваме едно по едно, и то когато е наложително. Радвам се, че завързахме топли отношения с тях и ще продължаваме в този дух, но за да не стават издънки, трябва да решим някои работи.
Доколкото разбирам, в момента сме посрещнали най-спешното: инхалатора и храната, както и нещата по списъка.

Следващото, за което бяхме помолени наскоро, е майките да купуват чрез нас евтини памперси. Криси, възможно ли ти е да се свържеш с центъра, за да уточните как може да направим това?

Момичета, ще помоля да не носите нищо, без преди това да сме го координирали.  Praynig Това е много важно както относно майките, така и относно политиката на този център.

Ако искате, може да се видим някъде на кафе и да обсъдим положението.


# 42
  • Мнения: 4 195
Ивет днес ще мина през склада и ще взема 200 памперса и за тях,след това ще мина през дома - която мама иска - ще ми ги плати и готово, ще оставя и 50 пмаперса от нас на дома да имат ако дойде мама съвсем без пампи Peaceи ще се разберем за по натам, че от мобилния ми е скъпо да им звъня на домашния в дома Embarassed

# 43
  • Мнения: 1 770
Криси  Hug

# 44
  • Мнения: 2 249
за координация говоря и аз-не само за там а за навсякъде-ама....... Rolling Eyes
тва за детската кухня е много добра идея-Ивет,как стои въпроса?знаеш ли нещо?дали да не им потърсим някаква близо? тва наистина е ефтин вариант,пък и осигурява разнообразна храна за децата? newsm78

# 45
  • Мнения: 1 770
Ети, ще поговорим с персонала на центъра, ще им споменем за кухня. Те са отговорни за момичетата и те си ръководят нещата - това е важно да се знае...

# 46
  • Мнения: 4 195
днес ходих до момичетата, на нашето си момиче занесох още един пакет пампи - да си има, остваих и 3 лв - само толкова мах, че нямаше за хапване а големия , помоли за дрехи за нея - колкото Роси е на кг и ръст, особенно за зимата няма никакви, действат подокументи и тн, бити са ваксините на децата
имам молбя към Мерелин - разпитай Маринка за оня център в който ходи - там за лепенките, на хладилника, защото девойкаа иска и тя да ходи - ще си докарва 100-на лв отгоре, Руми и ти ли знаеше къде е. от центъра ще я заведът, да скаплъпи малко бюджет докато големия тръгне на ясла
някой ще носи ли проходилка или да им занеса моята
това е горе долу
а оставих пакет пампи за Атанакса - с уговорката да ги плати по 7 ст на Ивет и на една друга мма с бебе на месец - но на нея и казах да даде парите на нашето моме за мляко - 2.80 са ,не са много
оставих и от името на движението 50 памперса за ползване на дома, ако дойде ново майче Peace

# 47
  • sofia
  • Мнения: 7 477
днес ходих до момичетата, на нашето си момиче занесох още един пакет пампи - да си има, остваих и 3 лв - само толкова мах, че нямаше за хапване а големия , помоли за дрехи за нея - колкото Роси е на кг и ръст, особенно за зимата няма никакви, действат подокументи и тн, бити са ваксините на децата
имам молбя към Мерелин - разпитай Маринка за оня център в който ходи - там за лепенките, на хладилника, защото девойкаа иска и тя да ходи - ще си докарва 100-на лв отгоре, Руми и ти ли знаеше къде е. от центъра ще я заведът, да скаплъпи малко бюджет докато големия тръгне на ясла
някой ще носи ли проходилка или да им занеса моята
това е горе долу
а оставих пакет пампи за Атанакса - с уговорката да ги плати по 7 ст на Ивет и на една друга мма с бебе на месец - но на нея и казах да даде парите на нашето моме за мляко - 2.80 са ,не са много
оставих и от името на движението 50 памперса за ползване на дома, ако дойде ново майче Peace

ще й приготвя от моя гардероб малко на първо време Wink

# 48
  • Мнения: 2 584

имам молбя към Мерелин - разпитай Маринка за оня център в който ходи - там за лепенките, на хладилника, защото девойкаа иска и тя да ходи - ще си докарва 100-на лв отгоре, Руми и ти ли знаеше къде е. от центъра ще я заведът, да скаплъпи малко бюджет докато големия тръгне на ясла
някой ще носи ли проходилка или да им занеса моята
 Peace

Криси пуснах ти на лс. инфо ако има нещо пиши, аз останах с впечатление че искат да я местя, за проходилката се разбрах с една майка, тя Роси и е дала номера ми но най рано в сряда ще отида да я занеса, във вторник пак ще пиша като се разбера окончателно с майката, и ако иска и някой друг да дойде или трябва да се занесе още нещо ще го занеса

# 49
  • Мнения: 2 584
утре към 12.30 ще мина да взема проходилката за нашето момиче и ще я нося, нещо друго за там има ли да се носи, и някой иска ли  да дойде до там

# 50
  • Мнения: 2 584
Криси утре ще ходя до нашето момиче, ще видя да взема няколко пюрета и каша за децата, ще видя още какво мога да взема че с тези финанси за къде по напред, като се върна ще пиша какво съм занесла

# 51
  • Мнения: 4 195
Руми ок, аз ще мина да и оставя дрехи за нея и малките, както и обувки, не се изхвърляй в храната, моля те, персонала не е съгласен и са прави, не трябва да се учи на готово, трябва да се стегне и да се оправя сама, по скоро и обясни там за лепенките Peace

# 52
  • Мнения: 2 584
ок. ще и обесня и ще и дам телефона да се обади там и да и кажат кога да отиде

# 53
  • Мнения: 2 584
първо искам да благодаря на Denat    bouquet Heart Eyes Hug
от нея взех за нашата майка
10-пюрета местни
2-каши
20лв.

и също на nezito   bouquet Hug Hug Heart Eyes
за страхотната проходилка,  дрехи за Недялка и много други неща който ще взема утре като аудио и видео касети за деца, книжки, дрехи и играчки

Благодаря ви много момичета за вашата помощ и разбиране Heart Eyes




# 54
  • Мнения: 2 584
занесох
10-местни пюрета
6-плодови
2-каши
макарони и сирене и на двете майки

нямаше как да нося повече
проходилка, дрехи за Недялка


нашата майка е намерила личен лекар и водила децата на преглед, голямото дете е с анемия изписали са ми капки но има нужда от месо, тя няма пасатор и няма как да пасира, събота или неделя ще купя още местни пюрета с парите от Дени и ще и ги занеса. Криси преди няколко дена социалната на дома е водила до института, одобрили са я и чакат да се обадят, само че си е загубила личната карта и 50лв. и е взела пари от касата за да си изкара нова лична карта. Имат нужда от памперси но да си ги платят, изрично ми го каза директорката днес, само на нашето момиче да и ги дадем така защото няма никакви пари,  утре или в други ден ще ходи ли някой.
Недялка е малко страна по точно се опитва да използва състраданието ни, няма нужда от нищо съществено, може малко дрехи за бебока, водила го е на консултация наддал е 1,700 а какъв сладур е да не ви казвам.

Еми утре ще взема книжките, касетите и другите неща и ще пиша какво е и за къде, Незабравка има едни много хубави ботуши 37 номер, само единят цип по трудно се затваря, мисля за Марина дали ще и станат много са хубави ботушите, аз ще ги взема да знаеш и може да прескоча и до нея да и ги занеса.

Това отивам да оправям малката че е разсипала сладолед навсякъде Laughing #Crazy

# 55
  • Мнения: 624
Момичета, от центъра за настаняване на самотни майки, където е и Атанаска, ни помолиха за помощ. Става въпрос за момиче, чието име няма да спомена целенасочено, защото е жертва на трафика на хора за проституция. Изтеглена е в България и преди да дойде в София е била в друг център в провинцията. Тъй като там сроковете са за по 6 месеца, е преместена в София.
Та момичето има две деца - на година и половина и на 10 месеца. В голяма нужда е, тъй като очаква да вземе парите от майчинството си чак към 15-ти, а в момента няма пари за храна. Малкото дете е и с астма и има нужда от пълнител за инхалатора. Става въпрос да им помогнем с няколко неща, ако имаме такава възможност.
Ето списъка, който направихме заедно със служители от центъра.

- инхалатор за бебе - пълнител Flixotide 50 inhaler
- проходилка за малкото бебе, за да са й свободни ръцете да се грижи и за голямото и да върши домакинска работа
- памперси 7-19 кг
- блузки, бодита с дълъг ръкав, есенни дрехи за децата
- обувки за малкото дете - около 19-20 номер
- шапки
- храна - банани, ябълки, картофено пюре на прах, бульони, сухо мляко и др. подходящи за възрастта на децата
- играчки

Момичето е изоставено от бащата на децата, като това е добре, защото сигурно той я е подтикнал към проституция.
Ако имате желание да помогнете, моля пишете тук или на лични. Аз заминавам до края на седмицата и ако някой може да я посети, моля да ми пише. Няма да споменавам тук къде се намира този център съвсем целенасочено, но мога да го напиша после на лични.
Ще е добре някой да иде да й занесе спешно малко храна, защото от центъра храна не се доставя, само подслон.

Моля ви, помогнете  Praynig

Казвате ,че момичето няма никакви средства , предполагам ,че и издръжка не получава .
Вижте аз съм далеко ,но ако има нужда от помощ нямам нищо против да и помогна .След като е в такова затруднено положение за хонорар не може да става дума ,става въпрос за безплатно водене на дело.
Единственото е ,че съм на около 300км. от СОФИЯ, мога да и напиша иска , а за явяванията просто исканията си ги правя с писмена молба ,така ,че няма проблем . Разбира се ще помоля за малко помощ от рода ,да се направи справка примерно по делото от рода редовно ли е призован ответника . Предполагам ,че таткото няма да бъде открит и ще е с ДВ , а що се отнася до съдебното изпълнение смятам ,че ще може да си полумава издръжката от общината.
Можете да ми пишете и на лична.

# 56
  • Мнения: 116
Момичета бях казала,че имам Flexotide имат ли за този месец.Ако им е нужен моля ви пишете ми на лични.

# 57
  • Мнения: 4 195
уф хора мамата с децата е при отеца в Нови Хан май беше. от петък е там.......ще питам във взеното как можем там да и пращаме поне дрехи за децата и нея Peace

# 58
  • Мнения: 1 770
Криси, що е там?  newsm78

# 59
  • Мнения: 4 195
ами миналата сряда идват от общината и изтърсват на персонала, директорката - на всички - Ми свърпи ви програмата, оставате без работа, не се знае какво следва със звеното #Crazy #Crazy
лудница.
след 3 дни идвам и имказват че минават към обшщината и тн, нови правилници, ново спонсориране и тн, нов Директор и тн. вчера още нямаха нов директор.
но те през тези дни се свързали с Отеца и той приел.уф ще исложа фалшиво име че ми омръзна - да речем Ани, с двете деца при него.
В Нови хан май казаха. ще искам телефони координати
Атанаска вчера им правеше ядове - искала да си ходи, писнало и, нещо не е добре това моме, заяде се с мен - какво съм искала, омръзнало и от нас - от Движението де.........както и да е
сега само Недялка остава там..ама на нея - ми освен кафе и цигари друго не и трябва - изхарчила е 250 лв за 3 дни - ама питайте я за какво, сега пак е без пари,абе и там е еднааааааа
 ooooh! ooooh! ooooh!

# 60

Общи условия

Активация на акаунт