Моя работа ли е това?

  • 1 370
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
Ох, искам да ви се оплача! Наистина ми писна! Голямата ми дъщеря е трети клас и в момента пише домашни, а аз храня малкия. До тук добре, но има да пише съчинение на тема "Какво е за мен приятелството?". Казвам, добре, пиши, после аз ще го погледна, но...трябвало да има увод, изложение и заключение и детенце ме пита какво е увод! Наистина съм бясна, аз ли трябва да обяснявам какво е увод?!? Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  Те никога не са писали тема, много добре знае госпожата, че пак родителите ще пишат и аз не мога да разбера защо е нужно??? Сега майките литературки ще са във вихъра си, но не мога да се начудя каква е ползата.  33uu  Детето си отговаря много добре, казва какво е за нея приятелството, НО няма увод и т.н. А мен никой не ме пита в малкото свободно време, което имам искам ли да пиша тема? Twisted Evil
Много дълго стана Embarassed  извинявайте, но исках да се оплача, че да ми олекне Simple Smile

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Ами не, не е твоя работа. Поотвори и тетрадките, възможно е и да са минали такъв урок и да е записала обяснение като теория, пък просто да е забравила.
Но като цяло,  това е проблем в обучението по български език. Сина ми също искаше помощ от мен за подобни неща, но не съм му писала теми, безсмислено е. В края на 7ми клас го пратих на няколко урока при една частна преподавателка. След първото посещение, ми се обади по телефона да ми каже, че той не е в час и нищо не знае и е възмутена. А имай предвид, че беше отличник! Shocked  Детето ми каза, че нещата които научава там ги чува за пръв път - как се пише съчинение разсъждение, есе, а цяла година го бяха 'учили ' в училище. Накрая на изпита оценката му беше изненадващо висока, поне за мен. С добър учител има и добри резултати.
Та - ако можеш обясни и какво трябва да съдържа увода, изложението и заключението и нека се опита сама. То все някога трябва да пише за първи път. Като не се получи, да иска от учителката още обяснения.

# 2
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Graciela
Голямата ми дъщеря е трети клас и в момента пише домашни.... но...трябвало да има увод, изложение и заключение Simple Smile

Увод #Shocked  в трети клас. Какво ли ме чака Shocked

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Цитат на: Flash*
Ами не, не е твоя работа. Поотвори и тетрадките, възможно е и да са минали такъв урок и да е записала обяснение като теория, пък просто да е забравила...

Права е Flash, би трябвало да са го взели на теория. Имам спомени от миналата година, че нашата щерка ги пишеше такива съчинения. Само при нас учителката даваше в час план, където по точки си беше обяснено и за увода, и за изложението (по моменти) и за заключението.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 717
и аз съм учудена как в 3ти клас се учи такова нещо, аз май учих увод, изложение и заключение в по-късен период
Изобщо не е твоя работа да вършиш, това което е трябвало да направи учителката.

# 5
  • Мнения: 278
Цитат на: Flash*
Ами не, не е твоя работа. Поотвори и тетрадките, възможно е и да са минали такъв урок и да е записала обяснение като теория, пък просто да е забравила.
Но като цяло,  това е проблем в обучението по български език.


Всеки ден като се върне от у-ще аз преглеждам тетрадките и повярвай ми, това не са го взели! Вече наистина се уморих да бъда историчка, българичка, физичка и т.н. плюс западен език Twisted Evil  Аз обяснявам непрекъснато, а смея да твърдя, че имам едно напълно нормално 9 годишно момиченце Close  Laughing , освен това е и много любознателна и като виждам с какъв интерес ме слуша, явно не е чувала нищо от това, което обяснявам/много объркано Embarassed дано ме разберете/
Абе, честно да ви кажа не съм хабила такива нерви с магистратурата, както с първи, втори, сега с трети клас..., че аз ще откача Twisted Evil, може би много се вживявам, но не мога...

# 6
  • Мнения: 1 399
Цитат на: Graciela
Ох, искам да ви се оплача! Наистина ми писна! Голямата ми дъщеря е трети клас и в момента пише домашни, а аз храня малкия. До тук добре, но има да пише съчинение на тема "Какво е за мен приятелството?". Казвам, добре, пиши, после аз ще го погледна, но...трябвало да има увод, изложение и заключение и детенце ме пита какво е увод! Наистина съм бясна, аз ли трябва да обяснявам какво е увод?!? Twisted Evil
Ами не е твоя работа. Тая даскалица  #Sniper . Как така ще изисква без да го е обяснила. А иначе наистина това си се учи от първи клас. Само че при нас говореха за това, че всеки разказ трябва да има начало, развитие и край.  Сега по малко вече им разяснява че началото се нарича увод и т.н. Разбира се като се каже начало или увод става въпрос за едно-две изречения, съвсем по детски, но просто трябва да знаят как да построят един разказ. А и обикновено им дават план или устно са правили нещо подобно, така че няма затруднения.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: Graciela
Всеки ден като се върне от у-ще аз преглеждам тетрадките и повярвай ми, това не са го взели! Вече наистина се уморих да бъда историчка, българичка, физичка и т.н. плюс западен език Twisted Evil  Аз обяснявам непрекъснато, а смея да твърдя, че имам едно напълно нормално 9 годишно момиченце Close  Laughing , освен това е и много любознателна и като виждам с какъв интерес ме слуша, явно не е чувала нищо от това, което обяснявам/много объркано Embarassed дано ме разберете/
Абе, честно да ви кажа не съм хабила такива нерви с магистратурата, както с първи, втори, сега с трети клас..., че аз ще откача Twisted Evil, може би много се вживявам, но не мога...


Сигурна съм, че е така както казваш. Писах изхождайки от моя опит с ученик, на който съм помагала инцидентно. Не съм го проверявала постоянно, не съм го изпитвала у дома...и затова предложих това.
Моя съвет е, детенце да напише по темата това което мисли. Имаш бебе и едва ли ти е до разкарване из училището, знам как се говори с учителка и с бебе на ръце. Аз ходих да се разправям с една учителка по математика в по-малките класове, която на абсолютно верни задачи пишеше 4ки и 5ци, заради неподредени според нейни си правила задачи. Там откачих защото почнах да се съмнявам в собствените си знания по математика, но след като говорих с нея, поне на моя син почна да оценява знанията а не измишльотините си.
Та ако съчинението не получи реална оценка, иди и поговори за начина на преподаване. И не се плаши от 'ами ако си го изкара на детето!' . Тази мисъл връзва ръцет много гадно... Imp

# 8
  • Мнения: 128
Мила Graciela, ако това малко ще те успокои, моята дъщеря също е трети клас и аз като теб съм надвесена над учебниците и хранеща бебето Wink . Ако знаете системата на обучение тук, това че децата ви учат в българско училище само щеше да ви радва. Тук в трети клас за домашни дъщеря ми има "изрежи и залепи 10 думи започващи с буквата Б" #Crazy  или на картон да залепи картинки със сгради и пейзажи от природата Thinking . Едновременно с това обаче, учат анатомия Shocked  (обяснена, като за осмокласници), геометрия, два чужди езика и какво ли още не, просто обучението им е от едната крайност в другата. Получава се така, че или изобщо не напряга мозъка си или материала, който изучава изобщо не достига до него. В училище почти нищо не се преподава и се очаква ние родителите да обясняваме, при това е в частно училище(защо ли си плащаме Imp )представете си плачевната картина в държавните училища!Стана дълго,но колкото и да е ужасяващо българското образование все пак продължава да е на доста високо ниво.
Весели празници! Close-mas:

# 9
  • София
  • Мнения: 2 157
Цитат на: Graciela

Абе, честно да ви кажа не съм хабила такива нерви с магистратурата, както с първи, втори, сега с трети клас..., че аз ще откача Twisted Evil, може би много се вживявам, но не мога...

О, миличка, аз така я карах с баткото до 7 клас.  Grinning  Grinning  Grinning
Въоръжи се с търпение и спокойствие!

Общи условия

Активация на акаунт