до майки на деца с алергия към кравето мляко

  • 1 445
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 997
Аз си признавам, че не пак не разбрах....Значи ако майката е пила прясно мляко или консумирала друг млечен продукт с кравешки произход, белтъка на кравето мляко преминава в кърмата...Така ли? Или иначе казано, майките на деца с алергия към кравето мляко не могат да кърмят или могат, но самите те не бива да ядат нищо подобно. Това е интересно.......ще поразпитам..... от любопитство.....

# 16
  • София
  • Мнения: 6 361
Аз си признавам, че не пак не разбрах....Значи ако майката е пила прясно мляко или консумирала друг млечен продукт с кравешки произход, белтъка на кравето мляко преминава в кърмата...Така ли? Или иначе казано, майките на деца с алергия към кравето мляко не могат да кърмят или могат, но самите те не бива да ядат нищо подобно. Това е интересно.......ще поразпитам..... от любопитство.....

да, точно така.
интересно е, само да не ти се случи лично.

# 17
  • Мнения: 3 914
Аз си признавам, че не пак не разбрах....Значи ако майката е пила прясно мляко или консумирала друг млечен продукт с кравешки произход, белтъка на кравето мляко преминава в кърмата...Така ли? Или иначе казано, майките на деца с алергия към кравето мляко не могат да кърмят или могат, но самите те не бива да ядат нищо подобно. Това е интересно.......ще поразпитам..... от любопитство.....

да, точно така.
интересно е, само да не ти се случи лично.
То на Елена са и се случили далеч по интересни неща ,тъй че едвали е имала нещо подигравателно предвид.Извинете че се намесвам в темата  Peace

# 18
  • Мнения: 997

да, точно така.
интересно е, само да не ти се случи лично.

Любопитството ми касае единствено дали белтъка на кравето мляко преминава в кърмата или не. Защото това е силен мотив в полза на адаптираните млека и съответно на техните производители. Причина за лични нападки не виждам.   bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 6 361
Любопитството ми касае единствено дали белтъка на кравето мляко преминава в кърмата или не. Защото това е силен мотив в полза на адаптираните млека и съответно на техните производители. Причина за лични нападки не виждам.   bouquet

няма нападка, не се засягай!  bouquet

действително, белтъкът на кравето мляко преминава през кърмата, защото има много случаи на изключително кърмени деца, които проявяват симптомите на АБКМ. но все пак, много по-чести са случаите при деца, хранени с АМ.
интересен факт ми каза неонатоложката - че в България броят на децата, нарочени за АБКМ е двойно по-голям от този в Западна Европа. за мен, обясненията за този факт са две - първо, у нас не се практикува захранване с хипоалергенни АМ, когато детето няма да е на кърма и второ, много често тази диагноза се поставя невярно.

Общи условия

Активация на акаунт