За отбиването

  • 323
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 391
Не знам от къде точно да започна, объркана съм...
В 7-ми месец от бременността ми откриха фиброаденом, който се разбрахме, че ще се маха след като родя.Родих, на 2-я месец отидих на преглед, оказа се че расте доста интензивно, хормонално активен е.Докторът ми каза да продължа да кърмя докато имам кърма, да, ама едва ли е мислил, че ще имам намерение да го правя  и след навършване на годинка.Скоро пак ме вика на преглед и имам лошото предчувствие, че ще ми каже, че 6 месеца са достатъчни и че трябва да ме оперира CryЧувствам се меко казано разбита, мисля че само тези които са кърмили и кърмят могат да разберат как се чувствам.А синът ми с всеки изминал ден става все по-пристрастен, това е единственият начин да го успокоявсе още има колики, започнаха и зъби да го мъчат...Идея нямам как се гледа бебе на АМ, все още не съм започнала и да захранвам, а трябва вероятно да отбивам CryВъпросите ми са:за какъв най-малък срок мога да го направя, за да стане безболезнено и нетравмиращо за детето ми?Вероятно трябва да замествам хранения, колко бързо?
Не мога да не призная, че фиброаденомът ме притеснява, мисля по цели дни предимно за това, истината е, че искам да го махна, но не и да спирам да кърмя.Да, но според доктора нещата са взаимноизключващи се.Пиша този пост преди да съм разбрала със сигурност какво ще се случи, но това не ми пречи да усещам, че краят на кърменето ми се вижда.И съм тъжна...
Ще съм благодарна да получа съвети от вас като по-опитни!
И се извинявам за дългият и объркан постинг

# 1
  • София
  • Мнения: 2 249
Филип@, не бързай да мислиш за отбиване преди да си говорила с лекаря. Нека мине първо прегледа - може да се окаже, че вече не е толкова активен и кърменето му се отразява добре. Освен това лекарят ти ще прецени доколко може да се изчака (силно се съмнявам, че би чакал, ако е налице и най-малкият риск). Дори при евентуална скорошна операция, говори с него дали няма да можеш да запазиш кърменето с другата гърда (ако например не ти се налага специфично хормонално лечение и т.н).
На мен лично ми се струва, че чак след като изясниш всичко това има смисъл да се говори за отбиване. Просто не се кахъри предварително Simple Smile.

 
 

# 2
  • Мнения: 1 735
Фил, търси и втроро мнение за всеки случай!
Не мисля, че е логично да се препоръчва отбиване след такава интервенция.

Общи условия

Активация на акаунт