От кога се дава Портокал

  • 10 330
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 186
От кога мога да давам прясно изцеден сок от портокал или пък да пасирам портокал с малко адаптирано мляко   като се има напредвид че ние сме на 8 месеца newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
От това, което съм чела и по информация от педито- най- рано след 1 годинка. Цитрусовите плодове не са безобидни, макар и най- много витамин С.

# 2
  • София
  • Мнения: 663
От това, което съм чела и по информация от педито- най- рано след 1 годинка. Цитрусовите плодове не са безобидни, макар и най- много витамин С.
Hug

# 3
  • Мнения: 992
ами аз до сега съм й дала 2 пъти сок от ябълка само и като цяло мисля че със соковете ще изчакам , а кво остава с цитрусувите, тях най последни ще дам

# 4
  • Мнения: 5 299
Цитруси - след 1 год. Peace

# 5
  • Мнения: 3 042
След годинката дадох на малкият, но не му харесаха нито портокалите, нито мандарините. Sad

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз ще изчакам годинката,пък и тогава ще е зима и основно те ще преобладават.

# 7
  • Мнения: 1 186
 newsm17 благодаря за отговорите мисля и аз да изчакам Peace

# 8
  • Мнения: 4 621
След годинка Peace

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Дадох на 10-11 месеца, но забелязах, че от пишото после й се зачервява дупето и спрях. Stop

# 10
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
След годинка и в началото разреден 1:1 с вода.

# 11
  • Мнения: 4 392
Аз знам, че след годинка може, но още не смея да дам. Ще изчакам до зимата, когато им дойде "сезона". Laughing

# 12
Дадох и сок от портокал преди един месец.От тогава не и подбирам сокчетата,пие всичко:)

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367

 Peace

# 14
  • Мнения: 6 164
Като съм била бебе са ме тъпкали с портокалов сок и всичко си е било наред. Предполагам това важи за почти всички нас, които сега сме на свой ред майки.
Много неща ги дават сега с висок риск от алергии, но това според мен е на теория. На практика реално развиват алергия деца с фамилна обремененост. Не е задължително да се избягват такива храни, а е препоръчително. Има разлика между двете, но за да се презастраховат родителите, е по-добре да избягват. Следователно всичко е според твоя преценка. Много познати приятелки са давали и портокали, и глутен, и домати и всичко, което уж не бива да се дава - децата са наред. Но стига веднъж да се случи да не е. Confused

Общи условия

Активация на акаунт