КАКВА УЧЕНИЧЕСКА ЧАНТА ДА КУПЯ ЗА ПЪРВОКЛАСНИЧКА?

  • 1 406
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
Вчера обикалях за раници и изпаднах в дилема.Знам,че трябва да е голяма.Видяхме една и дъщеря ми много я хареса.Розова,голяма и с колелца и дръжка.Като знам как ги товарят дечицата,доста се замислих.И все пак незнам подходяща ли е.Някой ако има такъв тип раница да сподели как е,практична и удобна ли е.Забравих да кажа,че става и на гърба да се носи,дръжката се свива.

# 1
  • Мнения: 98
Купувай щом тя си е харесала.Моят син също ще е първокласник и той си избра раницата.

# 2
  • Мнения: 2 673
  Не се съобразявай само с детския избор. Важно е чантата да е лека!!! и да се носи на гръб..

# 3
  • Мнения: 1 492
И ние сме първокласници тази година.Предполагам говориш за такава раница. Аз не бих купила такава, защото е тежичка, а първолаците не се местят от стая в стая, освен това ги водим и взимаме от училище и по-скоро аз ще я нося отколкото детето. Според мен е излишно да е такава. Аз се спрях на този вариант Но ако детето настоява, купете нея.Успех
http://big.bg/modules/news02/article.php?storyid=15701

Последна редакция: пт, 08 сеп 2006, 11:06 от камелия

# 4
  • Мнения: 168
 Според мен е много важно да е с ортопедичен гръб,защото действително децата доста ги товарят.За това,по съвет на други доволни майки ,купих на моя първокласник раница"Gabol"от Метро.Имаше и розови Peace

# 5
  • Мнения: 168
А, и забравих да отбележа,че самата раница е изключително лека,а иначе е голяма .

# 6
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз купих раница на Gabol с  колелца.

# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Важното е да е раница а не чанта и да е лека защото горките деца носят по 10 кила багаж вътре.

# 8
  • Мнения: 1 399
Гледай да има прегради вътре. Особено за първокласник е важно да са по-подредени нещата в раницата.
Хубаво е да има отстрани джобчета за водата. Иначе ако не я затвори добре и се разлее вътре, в раницата, става страшно.
За големината - да се събира блока за рисуване.
Пробвай я и на гърба на детето и то по възможност леко пълна. Има по-дребни деца, на които най-големия размер стои доста странно. Да не говорим, че като се напълни, колкото и да стягаш презрамките, пак висва назад /просто са огромни/.
И тежи повече като се лашкат нещата вътре. На собствения си гръб съм го изпитала   Laughing
Раниците с колелца не ги харесвам особено. Тежат доста повече. По-неудобни са за носене на гръб.
А къде ще я влачи с тези колелца. По разбитите ни улици ли? За кратко време вече няма да има колелца  Laughing
Да не говорим, че в началните класове родителите придружават децата до училище.
Не бих си оставила детето да си мъкне само тежката чанта, на неукрепналия си още гръб, по целия път от вкъщи до училище  Naughty И в този случай ползата от колелцата се обезсмисля.
Само ще ти тежи на теб повече  Wink. А и на него - носейки я по стълби и т.н. 

Общи условия

Активация на акаунт