"Модерния" вирус и кърмене

  • 1 838
  • 22
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 4 120
Момичета, от снощи съм с модния напоследък вирус с повръщане, разтройство и висока температура  Sick
Лекарят ми ми предписа лечение преди малко, но каза за бебето - адаптирано мляко  Rolling Eyes (аз имам големи запаси във фризера, така че ще  е замразена кърма)
Обезводнена съм тотално и сега се чудя какво да правя с кърменето  Praynig
От снощи цедя и хвърлям и й даваме замразена, но от обезводняването няма никой в циците ми  Cry
Въпросите ми са - да й давам ли да суче, или да давам замразена? Има ли опасност за малката?
Какво да правя с лактацията, след като не трябва да се храня до утре... няма ли да спре  Cry
Моля, помогнете ми, на вас разчитам   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама как значи ги предписват тия неща..недоумявам Shocked Най-добрият начин да подсигуриш бебето с имунитет към вируса или поне да го изкара по-леко, ако все пак се зарази, е да кърмиш. Дори и мъничко. Ако пиеш достатъчно течности, дори и да не ядеш нищо, кърмата няма да намалее драстично. Ако усетиш, че няма мляко достатъчно, давай си от фризера, но първо кърми. Задължително! С кърмата даваш на организма на детето антитела срещу вируса, които твоят организъм е изработил вече. Ако не кърмиш, все едно оставяш неговия организъм сам да се справя с евентуалното заразяване - няма смисъл просто.
Не се притеснявай толкова за лактацията си.Не спира тя току така WinkДори и за няколко дни да ти се струва, че няма никой, после всичко ще си дойде на мястото.

# 2
  • Мнения: 21
Аз бях така в продължение на два дни преди около месец, но се насилвах да хапвам малко бисквити и солети,пийвах по две-три глътки вода и не спирах да кърмя, защото нямам запаси, тъй като не мога да се цедя. Не знам колко кърма съм имала, защото и на мен гърдите ми бяха меки, но я слагах по-често да суче и тя не е плакала от глад. Кърмата ми не е спряла вследствие на вируса, защото още кърмя. Давай си на детето да суче и ако трябва  дохранвай със замразената кърма, докато се пооправиш.

# 3
  • Мнения: 481
Aз също го прекарах този вирус, но никой не ми каза да спра да кърмя. Напротив кърмихме се даже по-често. Лекаря ми изписа ентеросан, който е съвместим с кърменето и едни прахчета против обезводняване. Обадих се и на педито и тя каза да и дадем Оксилококцинум превантивно. За два дена ми мина, а детенце изобщо не го прихвана или ако го е прихванала, не сме разбрали  Laughing. Мисля, че е така благодарение на това, че се кърмихме през цялото време. За мое успокоение извиках майка ми, която се грижише за нея, а аз я кърмих с маска на лицето. Не лишавай детето си от антителата, които си си изградила против този вирус, кърми я ако ще ти е по-спокойно с маска и дано да се опавиш бързо Praynig

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 4 120
Предписаха ми активен въглен, бисмутаналбин и ентерол. Не знам дали няма да окажат влияние на малката, ако кърмя newsm78

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Аз го изкарах много тежко, но кърмих през цялото време. След мен и баща си Ния го изкара доста леко - повърна 2 пъти и дриска два дни, но си беше с добър тонус, весела. Предполагам, че е от имунитета, като чувам други бебета колко са обезводнени и са на системи в болници...да чукна на дърво, де.

# 6
  • Мнения: 1 030
Аз също прекарах някакъв вирус, но само с отпадналост и температура вечер. Не съм спирала да кърмя, ядях на сила. На лекар не съм ходила. Накрая взех да пия Нурофен форте /нали става за кърмачки и бебета/ - сутрин и вечер и се оправих. На бебето нищо му няма.

# 7
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Нали знаеш, че щом няма кой да потребява кърмата, тя сама няма да се лее дни наред. Според мен трябва да си кърмиш бебчето, ако трябва и по-начесто от обикновено, ако не му достиха кърмата при обичайния брой кърмения. Ти пийвай повечко водичка, чайчета и виж какво са ти предписали, дали е съвместимо с кърменето, ако не - искай други лекарства, но не спирай да кърмиш. Аз давам акъл, но изкарах вируса само за един ден, та е по-различно. Бях на вода и половин филия препечен хляб. Два дена преди мен се разболя и дребосъка и докато беше болен си живееше само на кърма, всичко друго повръщаше. Дано твоето бебче не се разболява, но дори и да се случи кърмата много ще му помогне, не го лишавай от нея предварително.

# 8
  • Мнения: 481
Аз също минах по тоя път. Бях се обезводнила тотално - 2 дена повръщах и дрисках около 40 пъти  #Crazy. Дребното ревеше от глад и моята педи също каза - АМ.  Но аз го кърмех постоянно - не че имаше нещо и пиех български лактогонен чай + чай от шипки. След 2-3 дни ми се поувеличи кърмата, но бебчо си наваксваше с по-често ядене липсата на достатъчно количество кърма. И недей да ядеш само бисквити и солети, защото трябва да поемаш по-течни храни - супа от картофки или ориз.

# 9
  • Мнения: 2 282
Ама как значи ги предписват тия неща..недоумявам Shocked Най-добрият начин да подсигуриш бебето с имунитет към вируса или поне да го изкара по-леко, ако все пак се зарази, е да кърмиш. Дори и мъничко. Ако пиеш достатъчно течности, дори и да не ядеш нищо, кърмата няма да намалее драстично. Ако усетиш, че няма мляко достатъчно, давай си от фризера, но първо кърми. Задължително! С кърмата даваш на организма на детето антитела срещу вируса, които твоят организъм е изработил вече. Ако не кърмиш, все едно оставяш неговия организъм сам да се справя с евентуалното заразяване - няма смисъл просто.
Не се притеснявай толкова за лактацията си.Не спира тя току така WinkДори и за няколко дни да ти се струва, че няма никой, после всичко ще си дойде на мястото.
Peace
И бързо оздрзвяване!
И аз минах през същото, кърмих, наливах се с водичка, често и по малко.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 4 120
Благодаря ви момичета за бързите отговори! Hug Страхотни сте! От сутринта мъжът ми ми чете какво сте написали   bouquet
Много ме мори тая температура, пък почти всичко го повръщам...  Sick
Най-голямото ми съмнение е за бисмутаналбина, който ми предписаха да не я повредя нещо  newsm78

# 11
  • Мнения: 829
виж, с лекарствата трябва да се внимава! Пише ли в упътването към лекарството, че не се препоръчва за кърмачки?

някой с медицинско образование ако се включи, би било хубаво...

имаше и един сайт с инфо кои лекарства са неподходящи при кърмене, но не го знам - само по спомени го казвам  Sad

бързо оздравяване!

# 12
  • Мнения: 1 101
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp - Search by Product
Ето един такъв сайт

И аз го изкарах този вирус, бях много зле, но не спрях да кърмя. Още повече че по същото време и дребния беше със същата гадост и беше по-зле и от мен, цяла седмица не можеше да задържи никаква храна или вода - само на кърма беше. Издържах без да пия нищо, но се бях обезводнила, заради повръщането и непоемането на течности. Но кърмичка си имаше за дребчо Simple Smile
Бързо оздравяване!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 901
Бъди сигурна, че детето ти ще се докопа до вируса, много преди да разбереш, че му има нещо, може и да го има вече, щом при теб симптоми вече има.

Не спирай да кърмиш - така бебето получава твоите антитела, които вече си произвела срещу точно този вирус.

И щом е вирус, защо антибиотици?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз бях така преди няколко седмици. GP-то каза да взимам "смекта" четири пъти дневно, да пия чай (без захар или мед) от лайка и/или мента и/или шипки, но на 15 - 20 минути, по една малка чашка, за да не се дразни стомаха. Не ме е ограничил по колко чай да пия, но ме сложи на диета от варени картофи, варен ориз, солети и обикновени бисквити. Предписа ми ефералган, за да ми спадне температурата. Всичко това, защото знае, че кърмя и няма да има никакви последици за бебето.
Спазвайки съветите му, бързо се оправих, и не съм спирала да кърмя детето. Не ми е намаляла кърмата.  Grinning  
 

Общи условия

Активация на акаунт