Черен месец за финансите ( или за многото разходи наведнъж )

  • 2 556
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Питам се по дяволите  Twisted Evil случват ли ви се и на вас такива месеци от които свят да ви се завива от разходи  Sick
Чудя се как е възможно просто ... ще дам пример - от края на август се започна :
1. Каското и на двете коли изтича по едно и също време почти
2. Абонаментът за СОТ-а също , тъй като го плащаме за 1 година напред
3. На мъжа ми брат му , баща му , майка му и моят баща имат рожденни дни през два - три дни
4. Много близка моя приятелка се жени в събота ( купуваха се подаръци и дрехи )
5. Дойде изравнителната сметка за парното
6. Слагаме на едната тераса покрив , защото е открита и като вали дъжд все едно блъска вътре
7. Ходенето на море даже не знам дали да го броя , все пак е било за удоволствие , ама потрошихме маса пари
Имаше и още нещо , ама не се сещам сега .
Успокойте ме ако може , че просто така се случва , а не се е наговорил целият свят срещу мен ...

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Не се е наговорил споко  Crazy просто вие имате много есктри а те искат своето Mr. Green Другият месец ще е по-спокойно откъм пари.....поне СОТ-а, подаръците, излавнителната сметка за парното и морето ще отпаднат Party

# 2
  • Мнения: 899
Успокоявам! Просто така се случва, понякога!  Hug
И за нас последния месец беше доста критичен - пътувания, изравнителната сметка, рождени дни, сватба, таксата за моя университет, закупуване на разни неща, наложителни дрехи..
Поне на мъжа ми му увеличиха заплатата, та ще изкараме някак месеца. Не ми се мисли зимата като се заредят и още по-високи сметки, как ще я караме. Ама какво да се прави, не се ядосвам, то винаги за нещо не стигат парите.

# 3
  • Мнения: 3 818
Просто така се е случило Peace
Ще се съвземете, не се притеснявай. И при нас така се получава понякога плюс, че никога не знаем този месец какъв ще ни бъде доходът, ама нещата се оправят. Някак от само себе си Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Ето, успокоявам те Hug И ние имахме такъв период пролетта. Май месец. Няма да казвам колко пари ни се наложи да даваме за това и онова, защото ме е срам Embarassed Накрая дори се наложи да вземем малко назаем, защото просто наличните не стигнаха ooooh!
Спокойно, за 1-2 месеца ще избиете загубите Grinning

# 5
  • Мнения: 14 486
да случва се. ние нямаме точно  такива разходи, но все така няколко пъти в годината все изскача по нещо непредвидено. септември е месецът след отпуските и е така - всеки е изхарчил до дупка, пък се почва я училище, я семестриални такси, я нещо друго.
моята философия за справяне е следната "важното е, че имаш в момента парите за да платиш, ами ако ги нямаш и трябва да затъваш в заеми, или просто не можеш да си позволиш да платиш за всичко от което се нуждаеш"? парите са за това - за да плащаш с тях това което консумираш.

# 6
  • Мнения: 235
Имаме и ние по няколко такива в годината и от сега като се сетя че октомври трябва да си плащам последната  Laughing Laughing Laughing такса за университета и направо........корема ме заболява.

# 7
  • Мнения: 8 917
Случва се, случва се....нищо необикновено Rolling Eyes Wink

# 8
  • Мнения: 3 323
Не е само при теб, аз имам и двама ученици. Но ето как постъпвам . Каското цялото само на едната кола, другата на 4 вноски. Сот - а също ще го разсроча, а след 1-2-месеца ще платя на куп остатъка. Парното също не е задължително цялата сума да внесеш , или поне не този месец и така...

# 9
  • Мнения: 1 311
О, случва се, не се притеснявай.

Просто на някои неща им идва отвътре да се събират накуп, а харченето на пари (или плащането на сметки) определено е едно от тях  Laughing

# 10
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Случва се, случва се....нищо необикновено Rolling Eyes Wink
Да...при нас се случва почти всеки месец Mr. Green...

# 11
  • Мнения: 769
Ние май месец имахме сватба (нашата), нов бойлер по спешност, каско на колата, ремонт на една стая... случва се да се струпат разходите.. затова гледам да ги разпределям във времето - поне сигурните разходи..  а непредвидимите..  Shocked

# 12
  • София
  • Мнения: 2 298
Питам се по дяволите  Twisted Evil случват ли ви се и на вас такива месеци от които свят да ви се завива от разходи  Sick
Чудя се как е възможно просто ... ще дам пример - от края на август се започна :
1. .............
..................
7. .................
Успокойте ме ако може , че просто така се случва , а не се е наговорил целият свят срещу мен ...

успокоявам те, света си има друга работа и не се занимава с подобни заговори ... Laughing
И няма какво да се "чудиш как е възможно просто..." - нали вие сте тези, които планирате разходите, никой не ви дава задължителен месечен списък (изключвам подаръците за рожден ден и сватба естествено), планирайте ги по-равномерно де ...
И въобще не виждам какъв е смисъла някой да се оплаква от размера на разходите си, които е преценил за необходими и има доход за да ги покрива ...

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ооо, имали сме такива месеци и направо сме се виждали в чудо, но споко :

...за 1-2 месеца ще избиете загубите Grinning

 Peace

# 14
  • Мнения: 215
За мен месецът е по-черен и от твоя:
освен морето, рождените дни на мама и на мъжО, които си поиска кола + каско, прехвърляне и др. разходи по колата ................ и като капак мъжът ми е без работа от началото на месеца, аз искам бебе и не смятам въобще да се отказвам и има нужда от ремонт у нас. ако сега не го направим ще чакам до другото лято #Cussing out не само ми се плаче, ами направо си плача, ама ще мине.

Общи условия

Активация на акаунт