Съвет относно залъгалката

  • 1 676
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 014
Ние си използвахме залъгалка, но когато Ники стана на 8 месеца, започнах да му я давам само, когато заспива. Сега сме в 12 месец и от 2-3 дни изобщо не я иска. Самичък се отказа от бибата.

# 16
  • Мнения: 5 228
Аз давам от време на време залъгалка. Имаме няколко еднакви, когато е неспокойна много обича да си я смуче. Стига да не й е неперкъснато в устата, мисля че няма проблем.

# 17
  • Мнения: 128
Цитат на: nikol78

Аз давам биба само за заспиване, другата ми възможност е да я оставя да си смуче палеца, но аз го отхвърлям като вариант!


Абсолютно! Най-добре е ако използвате биба, тя да е по възможност ортопедична и малка. Аз купих такива на авент (те са две в една кутийка)  съобразени са с месеците на бебето и съм доволна, Алекс също Laughing .

# 18
  • София
  • Мнения: 15 219
Според мен бебчето само ще ти покаже дали ще иска залъгалка или не. Няма да ти се налага да го учиш Grinning
Когато беше малко бебе Иво изобщо не искаше биба. Когато започнах захранването и увеличих броя на храненията с лъжица явно нуждата му да суче беше голяма, ставаше крив и пробвах да го успокоя с биба. Оказа се, че с нея наистина се успокояваше. Така че това чудо влезе в устата му някъде към 7-мия месец. Сега е във фазата на зъбоникненето и животът без бибата е немислим. Чеше си с нея венците и я суче със страст.
Ще се отучваме някой ден, но още не ми е ясно кога и как Sad

# 19
  • Мнения: 2 491
Цитат на: Vivi
Според мен бебчето само ще ти покаже дали ще иска залъгалка или не. Няма да ти се налага да го учиш Grinning


Vivi, не съм употребила думата уча в буквалното й значение, а в преносен смисъл. Имах впредвид дали изобщо да му пъхам в устата такова нещо, т.е. дали изобщо да му позволявам да разбере за съществуването на залъгалката. Аз съм сигурна, че ако я пъхна в устата му ще му хареса със сигурност и няма да я изплюе, защото това задоволява сукателния му рефлекс и ще му е хубаво да дъвче и смуче нещо толкова меко и хубаво подобно на майчината гърда.

А иначе благодаря на всички които се отзоваха и ми отговориха, дадохте ми ценни съвети. Може би ако много си суче пръстчетата ще му дам бибата, все пак тя е по добрият вариант. Както казвате то само ще си покаже, ако постоянно търси какво да лапне и да засучи може би сукателният му рефклекс да е по-голям и само кърменето не му е достатъчно, тогава ще го запозная с бибата Simple Smile
Ще се примиря че по-добре с нея отколкото без, макар че съм чувала доста отрицателни отзиви за нея, че влияе върху израстването на зъбките Thinking , могат да се появят гъбични инфекции, трудно се отучва детето от нея и др...

# 20
  • Мнения: 46 508
Цитат на: gali
................Аз съм сигурна, че ако я пъхна в устата му ще му хареса със сигурност и няма да я изплюе.................


При всяко бебче е различно, аз познавам такива, които направо я плюят като им я пъхнеш в устата Grinning


Цитат на: gali
...........влияе върху израстването на зъбките............


Посъветвай се със стоматолог, според нашата зъболекарка не влияе, предполагам, че всеки специалист има различно мнение, но ако имаш доверие на твоя го попитай. Освен това аз използвам ортодонтски, които се водят безопасни за всякакви изкривявания Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 2 181
При баткото съм давала залъгалка докато траеха коликите. Но той не я искаше много, много. Повече искаше на ръце.
Сега при малката пак давам - за успокоение при колики а и с нея заспива в леглото, без да я разнасям и люшкам. Та съм за сега доволна - иначе при баткото ни ръце, ни гръб ми остана...

# 22
Ние много малко време ползвахме и тя започна да е плюе и не съм и я давала пове4е. Сега ако и я покажа много и се кефи, но като игра4ка. И аз съм на мнение че по-добре без нея, ако детето не я иска разбира се.

# 23
  • Мнения: 1 080
Детето само показва дали иска или не иска залъгалка. Аз лично не мисля, че залъгалките са нещо лошо. Спомням си една майка още в родилното бодна биберона в устата на бебока  Grinning , тогава тайничко и завиждахме, че се е сетила да вземе това чудо осигуряващо спокойствие Simple Smile хехее.

Общи условия

Активация на акаунт