Как се чувствате, когато другите плачат във ваше присъствие?

  • 1 456
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 212
Искам да попитам един такъв въпрос...как се чувствате, когато ваши близки, приятели, роднини, дори най-близки ваши хора се разплакват по една или друга приична във ваше присъствие...Интересно ми е това, за да разбера аз ли съм само такава, че в такива моменти ми става супер неловко и неудобно, защото искам да прегърна, да кажа няколко утешителни думи на човек, искам да му помогна да се успокои и да го разведря, а не мога... Embarassed Някак си се сковавам, ставам ми сконфузно и се чудя какво да кажа и най-често нищо успокоително и смислено не измислям, най-много някое клише...
От друга страна и аз самата, много много рядко да си изпусна чувствата до такава степен пред някой, но обикновено не искам никой да ме вижда и разбира или утешава, защото повече ме разстройва сякаш това...
И все пак ако попадна в такава ситуация, някой се разплаче в мое присъствие се чувствам някак си длъжна да помогна, а съм като вързана и в ръцете, и в езика  Confused

# 1
  • Мнения: 2 253
неловко  Confusedа защо така и аз незнам.иска ми се да мога да реагирам по-адекватно в такава ситуация,но уви....

# 2
  • Мнения: 4 711
Изпадала съм в доста неудобни ситуации, защото дори когато човека не ми е особено близък се насълзяват и моите очи.

# 3
  • Мнения: 8 505
И аз се чувствам неловко понякога.И знам защо-защото не съм сигурна какво очаква другият в този момент-да го прегърна ли,да замълча ли,да му кажа нещо ли-да го успокоя,или укоря (да,и това).

# 4
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Искам да попитам един такъв въпрос...как се чувствате, когато ваши близки, приятели, роднини, дори най-близки ваши хора се разплакват по една или друга причина във ваше присъствие...Интересно ми е това, за да разбера аз ли съм само такава, че в такива моменти ми става супер неловко и неудобно, защото искам да прегърна, да кажа няколко утешителни думи на човек, искам да му помогна да се успокои и да го разведря, а не мога... :: Някак си се сковавам, ставам ми сконфузно и се чудя какво да кажа и най-често нищо успокоително и смислено не измислям, най-много някое клише...
От друга страна и аз самата, много много рядко да си изпусна чувствата до такава степен пред някой, но обикновено не искам никой да ме вижда и разбира или утешава, защото повече ме разстройва сякаш това...
И все пак ако попадна в такава ситуация, някой се разплаче в мое присъствие се чувствам някак си длъжна да помогна, а съм като вързана и в ръцете, и в езика  Confused
По същия начин се чувствам и аз.Хем искам да помогна,а не мога,хем когато съм аз така не искам да ме успокояват,че ми става още по-мъчно и тежко.

# 5
  • Мнения: 3 323
Изпадала съм в доста неудобни ситуации, защото дори когато човека не ми е особено близък се насълзяват и моите очи.
Peace  И аз , ами остави това - започвам да чувствам вина че съм подхванала неподходяща тема или със някоя реплика съм предизвикала тази реакция . От което се притеснявам ужасно, не мога да си намеря място от безпокойство и т.н.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 901
Много ми е неловко в някои от случаите - защото най-нормалната реакция е да прегърнеш човека, но как да прегърнеш дори най-близката си колежка, ако до този момент дори не сте се докосвали по повод, различен от ръкостискане и прегръщане преди/след голяма отпуска?!?

За роднини и приятели е по същия начин... зависи каква физическа интимност сте имали до този момент... Страдам много с тях, понякога и поплаквам...

А когато на мен ми е тъжно и плача, не ми е странон, че ме прегръщат и хора с не-дотам-споделена-физическа интимност към мен.

# 7
  • Мнения: 899
Неловко, не знам как да постъпя  Rolling Eyes Съчувствието ми е голямо, но не мога да го изразя. Изобщо съм като слон в стъкларски магазин, доста често.
Аз самата плача много рядко. Предпочитам да не бъда виждана в такива ситуации.

# 8
  • Мнения: 2 897
Натъжавам се и аз,но се старая да реагирам адекватно в такава ситуация(когато става въпрос за близки хора) В смисъл познавайки човека да му помогна да се почувства по-добре по най-добрия за него начин-за някои облекчението идва от това да го прегърнеш и оставиш да си изплаче болката,за други-да ги оставиш сами за известно време(случвало ми се е да присъствам и на двата варианта)
Друг е въпросът,че ако не познавам толкова добре човека и се случи да се разплаче заради нещо в мое присъствие ще се почувствам доста неловко и безсилна,както казваш,с вързани ръце и език

# 9
  • Мнения: 3 611
Искам да попитам един такъв въпрос...как се чувствате, когато ваши близки, приятели, роднини, дори най-близки ваши хора се разплакват по една или друга приична във ваше присъствие...Интересно ми е това, за да разбера аз ли съм само такава, че в такива моменти ми става супер неловко и неудобно, защото искам да прегърна, да кажа няколко утешителни думи на човек, искам да му помогна да се успокои и да го разведря, а не мога... Embarassed Някак си се сковавам, ставам ми сконфузно и се чудя какво да кажа и най-често нищо успокоително и смислено не измислям, най-много някое клише...
От друга страна и аз самата, много много рядко да си изпусна чувствата до такава степен пред някой, но обикновено не искам никой да ме вижда и разбира или утешава, защото повече ме разстройва сякаш това...
И все пак ако попадна в такава ситуация, някой се разплаче в мое присъствие се чувствам някак си длъжна да помогна, а съм като вързана и в ръцете, и в езика  Confused


Абсолютно по същия начин съм и аz.  Confused Много тъпо.  Rolling Eyes
Знам обаче, че точно в такъв момент тъжните хора имат нужда от прегръдка, раzбиране, успокоение, и ако аz съм нa тяхно място съвсем естествено ми е да го получа. И от блиzки, и от приятели...
Ако пък съм от другата страна - съм пълно дърво. Hеловко, неудобно и сконфуzно се чувствам. Pаzбирам, помагам, прикаzвам... ама да прегърна и да утеша... което всъщност е най - доброто в тоzи случай...  Confused

# 10
  • Мнения: 2 550
Кофти и не на място, абе абсолютно по същия начин като теб  Confused

# 11
  • София
  • Мнения: 3 389
неловко, но не и когато става дума за много близки хора.

# 12
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Неловко, не знам как да постъпя  Rolling Eyes Съчувствието ми е голямо, но не мога да го изразя. Изобщо съм като слон в стъкларски магазин, доста често.
Аз самата плача много рядко. Предпочитам да не бъда виждана в такива ситуации.
И аз така.

# 13
  • Мнения: 1 462
От американските холивудщини се шири, че да плаче човек е срамно и презряно.  Затова хората се притесняват да плачат, когато им се плаче.  Грешка голяма.

Помагам, ако мога, с дума или жест.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
И на мен ми е неловко, Ester, странно ми е и тъпо, че не мога да помогна(ако е така).

Общи условия

Активация на акаунт