Петиция срещу НЗОК във връзка с ин-витро програмата

  • 5 620
  • 122
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Във връзка с петицията, която подкрепям, получих лично съобщение от една потребителка на форума /надявам се да ме извини, че давам цитат/.


Това е съобщението:
"С цялото ми уважение към проблемите на инфертилните двойки държа да отбележа, че петицията е, меко казано, в някои отношения леко неграмотно направена. Имаше предложение от един клубар в 30-40 в дир.бг да я оформи, да я пооправи, защото и там беше пуснат преди няколко дена линк. Май отзвук от пусналата темата нямаше, за жалост. Не е посочено КЪМ КОГО Е АДРЕСИРАНА петицията, не са обозначени нормативни документи, общи приказки само, някак си....ми е куха. Няма подадресати като например "До Президента", До Народното Събрание и т.н.-много детайлчета, които обаче далеч не са маловажни, липсват. Няма ново редове, абзаци и т.н . Дано не възприемеш посланието ми като заяждане, точно защото искам да помогна индиректно, ти пиша на ЛС, а не в темата за петицията. Писах и на Ва."

Понеже предполагам, че и някой друг би задал нейните въпроси, ще отговоря тук.

Аз не бях чела цялата петиция по две причини: първо - не вярвам в успех и второ -  няма да се възползвам от програмата.

Е, прочетох я. Вярно, че има стилистични и правописни грешки.
Вярно, че е изтъкана от наивинитет.
Но пък е истинска, излязла от сърцето...
Нашето сдружение Зачатие  покрепя фактите.
А фактите са реални.
Истината е следната - независимо как е написана петицията, независимо до кого е адресирана - решение на проблема няма да има.
Аз лично не вярвам в такива действия.
Хората с проблеми винаги са отблъснати и изтикани от обществото в ъгъла.
Успелите ги е страх от зараза.
Нас никой никога не ни разбира.
И никой няма да се нагърби с решаване на проблемите.
Петицията е написана от едно момиче, поддадено на емоциите и смятам, че това е нейният начин да оцелее в този толкова труден и гаден път.
Подкрепям желанието за оцеляване.
Все някак си трябва да оцелеем, нали?

P.S. Аз имам едно дете. 
Забременях на втория месец.
Сега се опитвам за второ вече две години и половина.
Човек никога не знае какво го чака в този живот.
Нека бъдем толерантни.


Последна редакция: сб, 09 сеп 2006, 14:27 от Lali

# 16
  • Мнения: 229
Нашето семейство е едно от тези 270 000 двойки, които не могат да имат деца без лекарска помощ. Първото ни детенце е ин-витро бебе, а сега ни предстои пак ходене по същите пътеки, защото твърдо сме решили да имаме повече дечица. Разбирам момичетата, които не могат да забременеят, и повярвайте ми по голяма болка от това да искаш, а да не можеш да си гушнеш желаното бебе няма!
Подкрепете петицията!

# 17
  • Мнения: 7 716
По повод на правописните и стилистични грешки, които изпълват петицията искам да кажа, че писмото е редактирано от "филолог", служител на Прев. агенция “АЛЕКСА”
София 1000, ул. “Ангел Кънчев” № 20, вх. А, І ет., ап. 1 – ъгловата
сграда, на пресечката с „Гладстон”.
Разполагам с кореспонденцията по този повод на авторката на писмото с въпросния "филолог".
Съжалявам, че не прочетох петицията предварително.
Въпреки това я подкрепям с цялото си сърце и ви моля също да подкрепите инициативата.
Успех на всички.

# 18
  • Мнения: 2 584
чесно не я четох петицията, подписах я защото знам колко жени чакат и имат нужда от помощ, една моя приятелка чака близо 4 месеца за отговор за инвитро, с 3 аборта извънматочна бременост и един в 4 месец плода умира без видима причина, знам как преживя всичко това и много ме е яд че така бавят отговора и я мотаят, а и не само нея, не че ще се направи нещо по въпроса но ако това е начин да и помогна а и на другите  Peace, пуснах и на мои познати да гласуват и те, силно се надявам да има положителен резултат и държавата да направи нещо

# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Още един глас.
Успех!  Peace

# 20
  • Мнения: 1 205
От мен също Hug

# 21
  • Мнения: 3 271
Успех!!!!

# 22
  • Мнения: 26
Подкрепих петицията!
 Hug Hug Hug
Средствата по една процедура ин витро възлизат на около 2500 лв.т.е близо толкова поема касата, отделно са средствата за изследвания и самата процедура /това се плаща от нас/.
Толкова ли в държавата няма средства да се поемат тези разходи и да се раждат желани българчета, чиито родители ще ги обградят с всичката любов, на която са способни?

# 23
  • Мнения: 8 460
Подкрепа и от мен!

# 24
  • Мнения: 1 666
ПОДКРЕПЯМ!

# 25
# 26
  • София
  • Мнения: 15 219
Успех!

# 27
  • София
  • Мнения: 551
 newsm10 Успех!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 333
Подкрепям Ви !!!

Усех мили момичета и от цялото си сърце Ви пожелавам всяка една от Вас да има възможността да роди и да отгледа здраво и прекрасно дете!!!

Аз също няколко години опитвах да забременея, ходех по лекари, излседванията бяха един милион, стимулирана бях хормонално и точно когато вече се бяхме отказали със приятелят ми, а сега вече и мой съпруг -ЗАБРЕМЕНЯХ Simple Smile
За съжаление аз родих, но не отглеждам в момента здраво детенце, а болно и то с много проблеми. Грижите са много специални и Държавата и тук се ДЪНИ МНОГО. Не осигурява лекарствата които са й необходими, за да подтиснем гърчовете, някой от тях дори ги няма в България, а ги закупуваме от чужбина с доста връзки и средства, не осигурява достатъчно рехабилитационни процедури за нормалното двигателно развитие, не осигурява логопедична и психологическа консултация и работа с нея, чисто и просто защото все още няма конкретна диагноза и не влиза в списъка с изброените от тях болести. Има Епилепсия и Умствено изоставане, но не е ясно точно коя е причината и така си е без деиагноза. Тоест неясните за тях случаи да се справят сами, ако оцелеят оцелеят , ако ли не да му мислят родителите.

Но да не Ви разводнявам темата  Embarassed
Искам единствено да Ви призова -ДА СЕ ИЗСЛЕДВАТЕ МНОГО ОБСТОЙНО ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТТА ЗА НОРМАЛНОТО РАЗВИТИЕ НА ПЛОДА И ДА СЕ РЕАГИРА АДЕКВАТНО АКО ИМА ОТКЛОНЕНИЯ.
Още веднъж Ви пожелавам Успех!!!

# 29
  • Мнения: 4 306
Подкрепям!

Общи условия

Активация на акаунт