бебета с рефлукс приемат ли вода

  • 2 995
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • в джунглата
  • Мнения: 916
как успявате да дадете вода или чаи на бебета които повръщат. аз давам антирефлуксно мляко, то е гъсто и не го връща, но дам ли вода или чаи всичко е изплюто до последната капка. пие ги но явно не могат да се задържат в стомахчето и се връщат нагоре. вие как се справихте с това аз вече престанах да настоявам?

# 1
  • Мнения: 7 640
не виждам проблем да не пие вода. Вода пропиха след 7-8 мес. възраст.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
Същото е при нас, повръща всичко, което е по - рядко Confused

# 3
  • в джунглата
  • Мнения: 916
и лекарката каза че няма проблем да не пие вода, но аз все пак да питам препатилите. незнам щом сега не приема вода как ще е приема по нататък към 6-7м, дали пак ще е същото?

# 4
  • София
  • Мнения: 123
И ние сме така ooooh!вода не пиеме защото после повръща всичко.Все някои ден ще спре. Ще и доиде реда и на водата Grinning

# 5
  • Мнения: 3 042
как успявате да дадете вода или чаи на бебета които повръщат.

В началото давах и той пиеше, но много малко количество. След което я повръщаше. Видях, че няма смисъл и не давах, защото покрай водата повръщаше и млякото. Вода пропи на 9-10м, лятото в жегите, когато вече почти не повръщаше.

# 6
  • Мнения: 520
Моята голяма дъщеря беше с рефлукс , но пиеше вода между храненията и не ми е повръщала, а пиеше доста вода, просто детето обича водата.
Според мен трябва да се водиш по детето , а може и да пробваш между храненията Peace

# 7
  • в джунглата
  • Мнения: 916
по всяко време съм пробвала но винаги е връща, интересното е че връща в повечето случаи само водата без мляко, сякаш въобще не е стигнала до стомаха. но като гледам не сме единствени така че малко се поуспокоявам.

# 8
  • Мнения: 5 183
Синът ми беше с рефлукс, давах му сгъстена антирефлуксна формула /АМ де/. Вода не искаше.

# 9
  • Мнения: 40
Моето момченце /4 месеца/ освен че повръща имаме и алергия към белтъка на кравето мляко и затова пием Фризопеп. Не мога да давам антирефлуксно мляко заради алергията.
Някой да знае дали има мляко което да е едновременно и за двата проблема?
Нашата лекарка каза че ще провери че имало някакво мляко на Nestle...............

# 10
  • в джунглата
  • Мнения: 916
не знам дали има мляко и за двата проблема но някои сгъстяват млякото с оризово брашно и вършело същата работа за повръщането, но аз не съм пробвала. има доста изписано поразровисе сигурно ще намериш нещо.( виж в темата за коликите на същата страница)

# 11
  • Мнения: 163
момичета а как да разбера дали имаме рефлукс или не
Извинете за тъпия въпрос,ама бебка и тя почти винаги връща храна след ядене-не е на фонтан(само 2 пъти досега е било)но връща доста,не е само да и потече по устичката
Има ли някакви признаци по които мога да се ориентирам за проблема

# 12
  • в джунглата
  • Мнения: 916
ако е някаква малка струика от устата няма проблем. при нас беше на фонтан по 1-2 пъти на ден и няма значение кога е яла, само да не е разклатиш молко и веднага връща, ако не на фонтан то на малка струика.

# 13
  • Мнения: 3 042
момичета а как да разбера дали имаме рефлукс или не

Сама по никакъв начин не можеш да разбереш дали има рефлукс бебето или не. Това може да го установи само гастроентеролог. Но ако бебето си наддава и не слабее няма от какво да се притесняваш.

Много бебета повръщат в първите месеци след раждането. Физиологично това повръщане отзвучава към 3м. Зависи какво количество повръща детето. Ако количеството е колкото да се събере в шепичката му е нормално, но ако повръща голямо количество мляко е добре да се консултираш с педиатъра ви.
Той ще ти каже как да го храниш за да намалее повръщането, което постепенно и ще изчезне.
Някой деца повръщат до към 3м, други до 6, 8 рядко след годинката.

Моят син спря да повръща чак към годинката, преди това пиеше антирефлуксно мляко. Не е имал доказан рефлукс обаче.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 365
Моят син има рефлукс и затова се храним с Фризовом. От него спря да повръща, но когато му давам вода винаги връща, а той пие много вода. Затова сега му давам по малко, но начесто водичка.

# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
момичета а как да разбера дали имаме рефлукс или не
Извинете за тъпия въпрос,ама бебка и тя почти винаги връща храна след ядене-не е на фонтан(само 2 пъти досега е било)но връща доста,не е само да и потече по устичката
Има ли някакви признаци по които мога да се ориентирам за проблема


Нямате рефлукс, според мен  Grinning, така както го описваш /само два пъти се е случвало и не е на фонтан/
По скоро храната е дошла в повечко или повече сте "мачкали" детето  Grinning

Притеснително е когато детето повръща постоянно /от хранене-до хранене/, когато количеството е много и е на фонтан.

Сподели притесненията си с педиатъра ви, задължително  Peace



А по темата:
Да. Давах вода, която бе повръщана мигновенно. Но Иван повръщаше всичко и водата и млякото и пюретата, всичко, явно бяхме с много тежка форма на рефлукс, щом до лекарства опряхме.

Моя съвет: Не давай сокове изобщо  Naughty, а вода в малки количества

Последна редакция: пн, 18 сеп 2006, 10:33 от doniboni

# 16
  • Мнения: 1 165
Отдавна исках и а да повдигна въпроса за водата.От тук знам,че не е притеснително,ако детето не пие вода.Но вижте какво пише в книгата на Л.Трифонова:
"Известно е ,че колкото по-малко е детето,толкова по-високи са потребностите му от вода.Трябва да се има предвид също,че излишъкът от вода обременява бъбреците и сърдечносъдовата ситема( дотук добре), а нейният недостиг води до сгъстяване на кръвта,което се отразява отрицателно върху снабдяването на организма с кислород и хранителни вещества,затруднява функцията на бъбреците,влошава тази на мозъка."
Пише и как се компенсират загубите на вода-от кърмата,АМ,тази образувана в организма в резулта на обменните процеси,приеманата ежедневно питейна вода.
Тази книга и написаното в нея най-вероятно е обсъждано многократно във форума,така че може и на някои да им стане досадно от поста ми.
А по въпроса-моята дъщеря също не пие вода.И ние сме на фризовом.Но, откакто прочетох горенаписаното се опитвам да й давам по-мъничко поне.Забелязах,че пие повечко ,когато постопля малко водичката(все пак детето е свикнало да пие само топло мляко и е нормално да откаже нещо студено).Но за деня да ни се събира 20 мл. вода...

# 17
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
зайко, много е спорна темата за водата

Смята се, че с млякото децата приемат достатъчно течности, но аз мисля, че бебета които пият АР млека, които са гъсти по състав, трябва да приемат и вода, това е мое мнение, разбира се и никого не задължавам с него  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 1 230
Същото е при нас, повръща всичко, което е по - рядко Confused
Peace
Не пие вода, но си пълни пампера нормално.
Понякога давам преди млякото, правя Фризовома, но преди него давам водичка и за да не повърне бързо пъхам млякото.

# 19
  • Мнения: 44
ако е някаква малка струика от устата няма проблем. при нас беше на фонтан по 1-2 пъти на ден и няма значение кога е яла, само да не е разклатиш молко и веднага връща, ако не на фонтан то на малка струика.
и как спряхте  Cry и ние сме така ,и започна от една седмица сега сме на 7 мес. ,а беше почти спряла-преди повтъщаше много  сега още-повече  baby_neutral

# 20
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Давах по малко вода 2-3 лъжички през определено време,ама и ние много повръщахме....даже от кърмата

# 21
  • Мнения: 98
Моя син също е на Aptamil AR заради рефлукса, с по-гъстата храна няма проблеми, но вода и чай веднага връщаше. Проблема го решихме в 4-тия месец с хомеопатично лечение. За около седмица спря да връща водата, от 10 дни вече пие и сокчета (забавих приема за всеки случай по съвет на педиатъра) и няма проблеми. Дори не се налага да го оригвам всеки път след хранене, а преди повръщаше и през носа докато спи ако не го направя...беше доста стресиращо и опасно. Ако някой се интересува от лечението да ми пише на лични.

# 22
  • Мнения: 4 784
И ние го имахме същия проблем, но откакто стана на 4 месеца и половина без допълнително лечение, малкия изпива неограничено количество чай с охота и Слава Богу всичко си е наред!

# 23
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Бих споделила съвсем пресен опит. Бебка е на Aptamil AR от 20-я ден след раждането. Повръщаше по 3-4 пъти на фонтан по време на хранене или веднага след хранене. В същото време още тогава си пиеше вода и след нея не повръщаше. Рефлукса го установи гастроентеролог. Тогава педиатърката предписа да мине от обикновен Aptamil на Aptamil AR и спане в позиция - една много хубава възглавница, която държи бебето при спане повдигнато на 30 градуса. Тази възглавница й беше удобна до 3-4 меесц, защото после започна да се върти и да се смъква и мрънкаше, че не й е удобно и затова и я махнах. Бебка моментално спря да връща дори мляко. Сега е на 5 месеца и половина. Лекарката каза, че може да мине отново на обикновен Aptamil - съответно аз й дадох веднага Aptamil 2 и още първия път след храненето повърна абсолютно всичко на фонтан. Продължих една седмица - такова повръщане не се повтори, но по време на хренене и след хранене - включително и 1-2 часа след това връща мляко. В същото време намали пирема на вода драстично - от 150.160 гр. за денонощие стигна до 50-60 грама. След една седмица мъка за бебка я върнах отново на Aptamil AR - никакво връщане и повръщане на мляко и сама отново си увеличи водата. За мен бебето е най-добрия показател от какво се чувства добре. Откакто пие сокчета например - бебка връща по малко след като е пила мътни сокове - праскова, кайсия и т.н, а от бистри - ябълка, грозде и др. не връща грам. Просто следвайте бебето си. Ако е мокър памперса - няма място за притеснение.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 669
Сина ми повръщаше до 6 месеца,а вода пропи едва преди половин година.
Пие сокчета от 5 месечен,но в началото беше само на Фризовом

Общи условия

Активация на акаунт