Дали да давам....

  • 497
  • 5
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 109
Здравейте, мами!
1.Дали да дам пюре на ХИПП,което съдържа освен зеленчуците и 27% пълномаслено мляко("Нежни зеленчуци с ориз").Захранен е със зеленчукови пюрета и е опитвал тиква,картоф,карфиол,грах,моркови.В изброените няма мляко и се притеснявам.
2.Време  е за кашите- купих безглутенова от царевица.Другите са млечни и не са с млякото ,което пием( ние сме на НАН) или са с пълномаслено мляко.Тези пък на Нестле са със зърнени култури т.е съдържат глутен(освен оризовата).На Фризо има една, която е с три плода безмлечна е, но единия плод е портокал.Тотално съм се шашнала.Молбата ми е да споделите опита си и да ми препоръчате каши.

# 1
  • Мнения: 7 640
щом яде АМ, значи няма алергия към крави белтък- т.е. можеш да му даваш млечни каши и пюрета.
Марката не е от значение.
Но от портокала бих се въздържала.
Започни с оризова или царевична и оттук нататък може вичи и глутен да въвеждаш.
Да ви е сладко   chef

# 2
  • Мнения: 3 042
1. това не знам  Embarassed
2.Няма значение, че сте на НАН, може да даваш млечни каши, който са от друга марка.
Аз бих ти препоръчала кашите на Милупа, който са страхотни.За захранване  - млечната оризова каша /Милупа/. На Фризокрем кашите също са хубави.

# 3
  • Мнения: 3 339
Здравейте, мами!
1.Дали да дам пюре на ХИПП,което съдържа освен зеленчуците и 27% пълномаслено мляко("Нежни зеленчуци с ориз").Захранен е със зеленчукови пюрета и е опитвал тиква,картоф,карфиол,грах,моркови.В изброените няма мляко и се притеснявам.
2.Време  е за кашите- купих безглутенова от царевица.Другите са млечни и не са с млякото ,което пием( ние сме на НАН) или са с пълномаслено мляко.Тези пък на Нестле са със зърнени култури т.е съдържат глутен(освен оризовата).На Фризо има една, която е с три плода безмлечна е, но единия плод е портокал.Тотално съм се шашнала.Молбата ми е да споделите опита си и да ми препоръчате каши.

Жени, и аз дадох преди около седмица точно това пюре на Хип - нямаше реакция. Така че ако нямате наследствена предразположеност към алергии и бебчо/поне засега/ не е проявил някаква реакция към храна - можеш да му го дадеш спокойно.

А за кашите - безмлечна каша, без глутен е например оризовата на Милупа. Аз лично започнах с нея. Мисля, че има още два вида безмлечни каши на Милупа, но трябва да провериш в детските магазини около вас - имай предвид, че по принцип безмлечните каши на Милупа са в светлосини кутии.

# 4
  • Мнения: 6 164
Крис яде на Фризокрем с 5 плода - има и портокал и лимон. Peace
Отпред на кутията пише с Адаптирано мляко, отзад в съдържанието изведнъж се появи някакво пълномслено. Не знам какво са имали предвид, но като сравних количеството мазнини с това на неговото си АМ, се оказа, че е дори по-ниско. Цяла тема пуснах даже по въпроса.
Няма чак такова значение каква марка е млякото в кашата и на какво сте вие.

Въпросното "пълномаслено" на Хип е според изискванията и си е съвсем наред. Аз само на Хип се доверявам относно пюретата. То си пише на етикета със звездичка, не се стягай толкова. Hug

# 5
  • Враца
  • Мнения: 109
Много благодаря за отговорите!
Подходящо ли е да въведа кашите - царевичната напр. и след няколко дни да въведа към нея плодовите пюрета,които са с по един плод?

Общи условия

Активация на акаунт