Разширено влагалище след раждане

  • 19 662
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
Мили,мами,
Интересува ме наистина ли след раждане влагалището се разпуска толкова,че удоволствието от секс намалява.Аз по принцип съм по-широка,което ме притеснява в сексуално отношение,а се чудя какво ще стане живот и здраве след раждане.Четох писано по темата от февруари,където мами споделят,че така са ги зашили след раждане,че са били като девственици.Все пак шевовете след раждане не са ли временни?Извинете ме ако звучи тъпичко,но наистина не зная как стоят нещата.
Също четох,че се извършва оперативно стесняване на влагалището.Някой знае ли нещо по въпроса и може ли да има лоши последствия от евентуална подобна намеса?
Благодаря за искреността ви предварително,зная че темата е деликатна,но мисля че само тук мога да задам откровено въпросите си.
 Blush

# 1
  • Мнения: 1 858
До колкото знам - да разширява се. Не знам обаче от опит тъй като родих с секцио. Колкото за оперативното стесняване нищо не знам само съм чувала, че се прави  (в филмите). Дано някоя по-запозната мама се включи и внесе светлина.

# 2
Не се притеснявай предварително,аз по принцип сам тясна (влагалищно),Родих с епизотомия ине сам се разширила.Така поне тварди мъжа ми.Това си е до мускулатура.Незнам дали си струва да ходиш да си правиш интервенции,и колко ще ти струва тази екстра.Чувала сам за упражнения,които се правят,но незнам какъв ефект ще постигнеш.Това  е твоето тяло и ти решаваш.Мъжа ти какво мисли по вапроса? newsm78

# 3
  • Мнения: 316
Ами днес е 25-тия ден след моето раждане и за първи път правихме секс с татито  Embarassed
Нямам идея как са ме зашили или дали още съм подута от процедурата (защото ме наболяваше доста), но да си призная той каза, че съм му тясна и съм като нова  Joy
Честно казано се надявам да си остана така...  Praynig Embarassed
Моля, мамите раждали по-отдавна да се изкажат по темата, защото живо ме интересува и мен.  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2 274
   Аз незнам дали съм била тясна или широка, но родих с много разкъсвания и доки така ме беше зашил, че наистина бях като девственица  Mr. Green! Страшно ме болеше при секс и на няколко пъти се разкъсвах по мъничко докато си стана пак нормална и не ме боли! Сега при второто раждане мисля да кажа на доки да не се престарава в шиенето, щото втори път през този кошмар не искам да мина!
   Преди и след като родиш е хубаво да правиш упражнения за перинеума и така ще си стегнеш мускулите отдолу  Peace!
   Лека бременност и не го мисли от сега! Като наближи раждането се консултирай по въпроса с гинеколога си  Peace!

# 5
  • Мнения: 286
Аз родих нормално, при епизиотомията имам 5 шева. Сега след като всичко зарастна изобщо не си личат къде са били, а бяха настрани към крака. Всичко е зарастнало идеално и е гладко, а аз мислех че ще имам "кръпка". Изобщо не съм се разширила, стеснила или нещо подобно. Първите пъти при секс си болеше, но чак като девственица не съм била.  newsm53
А между другото конците си паднаха сами, и аз не разбрах кога точно, но след седмица бях като нова, и можех пак да родя newsm44 - нищо не ме болеше вече. Леко раждане и на тебе! newsm10

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Не се притеснявай предварително, аз по принцип сам тясна (влагалищно), Родих с епизотомия и не сам се разширила. Така поне тварди мъжа ми.

 Peace

# 7
  • Мнения: 5 026
 Аз имах доста вътрешни шевчета и ме понаболваше доста в началото. Но не смятам, че съм се разширила или стеснила-същата съм си.

# 8
  • Мнения: 3 478
И при мен няма разширение, така твърди и мъжът ми Peace. Виж с шевовете си опъва в началото, но с времето всичко си идва на мястото.

# 9
Аз съм в 8-ми месец и този въпрос винаги ме е вълнувал много преди да забременея.Много хубава тема. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 126
antoshka ,аз още сега имам чувството че съм по-широка,въпреки,че няма от какво още. Но както вече писах,по начало съм си широка Embarassed Но може би повече се овлажнявам сега през бременността.Ще пробвам с упражненията за перинеума,но ми се иска да знам има ли мама,която се е подложила на оперативно стесняване.Приемам инфо и на лични. Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 316
...Но може би повече се овлажнявам сега през бременността...
Това 100% е така. Аз така се "овлажнявах" по време на бременността, че се бях уплашила да нямам някаква инфекция, но след всички изследвания се оказа, че всичко е ОК и ми обясниха, че това е нормално.  Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 3 787
При мен няма абсолютно никаква разлика от преди.И аз по принцип съм малко по-широка,но в никакъв случай след раждането не се е разширило повече Naughty
Родих нормално,без никакви шевове.И аз се притеснявах за това,но е нямало за какво WinkСпокойно.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 11 340
При мен също няма разлика - родих нормално, без епизиотомия. Не се притеснявай предварително! Peace

# 14
  • София, център
  • Мнения: 686
По принцип като се стигне до шиене, в повечето случаи  те правят както преди или малко по-тясна!( От споделено с мамите около мен) Аз съм доволна,  малко по-тясна съм ( аз се бъзикам "Девствена на 27" ), но и са ми по-прибрани малките устни, абе с една дума супер!!! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт