Разширено влагалище след раждане

  • 19 773
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
Maria1988,предполагам че не си качила много кила,иначе със сигурност ще се стесниш от килата.аз преди 3 седмици бях +20 и отдолу положението е потънало в сланинка Embarassed и съм се стеснила.тя мойта козметичка ми викаше,че турците за това обичали по дебели,щото били по-тесни и аз се пулех и я гледах умно,ама сега видях,че е права.така,че от друга страна по добре,че си същата от преди да забременееш,а за раждането не се притеснявай-предполагам,че ще родиш по-леко. Hug

# 16
  • Мнения: 126
antoshka ,благодаря за успокоението.На теб леко раждане и много сладки и здраво бебче!

# 17
  • Мнения: 1 147
Аз родих с епизотомия, имах 3 външни шева и доста вътрешни ... сега съм малко по-тясна от преди и според мен и според мъжа ми, в началото имах леки болки, но сега нещата се нормализираха.

# 18
  • Мнения: 5 140
На мен пък сексът след раждане ми е по приятен от колкото преди раждането.

Иначе имах само 2 вътрешни шева, бебка се роди малка 2 кила и половина.

# 19
# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не мисля че съм се разширила.И аз след раждането мислех че доктора ме е направил като девственица,но май проблема не е в шева,а в овлажняването.Просто бях много суха,което водеше до болка и дисконфорд в началото,НО всичко вече е наред Peace

# 21
  • Мнения: 2 019
и аз съм като преди

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
Винаги съм била много тясна, но след раждането (и шиенето) съм повече от девственица и сексът вкъщи е мираж още... Идва ми да се гръмна вече.
Така че, споко, няма страшно.  Peace

# 23
  • Мнения: 106
Не съм раждала, но съм питала няколко доктори по този въпрос. Първо всички са на мнение, че дали раждаш нормално или секцио няма значение. Защото се разширяваш от бременността, от самата тежест на матката върху влагалището. Второ, с добро зашиване и задължително повече лежане по гръб-почивка, първите 35-45дни /което лично аз с малко бебе-дай боже-не знам как ще го постигна Wink/,  се възстановяваш напълно.

# 24
  • Мнения: 251
Не, не е вярно. Аз родих нормално, нямам шевове. Не съм станала "по-широка".Мъжът ми каза, че напротив, по-тясна съм.Аз също така го чувствам по време на секс.Но мисля, че това за шевовете е вярно, т.к. имам приятелка, която е раждала два пъти и каза, че и двата пъти са я зашили супер и е била като девствена.Не се притеснявай.Влагалището е еластично и след време възвръща предишните размери на "отвора".То е "специализирано" за раждане.

# 25
  • Мнения: 106
родих с епизиотомия и първите 3 месеца когато правихме секс много болеше,явно доктора ме беше зашил пове4е от необходимото но след това се оправих и сега не ме боли
не мисля 4е след раждане може да се разшириш

# 26
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Виждала съм снимки в един учебник на девственица, жена и раждала жена. Разлика определено имаше.
Аз лично не намирам разлика в усещанията по време на секса, преди и след раждане, въпреки че и двата пъти бебетата бяха доста едри.
Бих препоръчала първият път, когато правите секс, след раждането, да ползвате гелче. Обикновено влагалището е по-сухо, затова е усещането за болка. Прочетох това в някаква книжка и след второто раждане го приложих на практика Blush

Общи условия

Активация на акаунт