Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 дек. 2004, 14:50 ч.

Коледното тържество

• 3 508
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София
ох, частните нямат нищо общо с държавните
взех снимките, поне по тях съдя, че са били в салона на градината, но не са пяли песни, не са казвали стихотворения и т.н.
Явно само са им раздали подаръците

# 16
  • Sofia
В градината на дъщеря ми Коледното тържество е в сряда. Родителите няма да присъстват, защото тържеството ще е под формата на театър и после Дядо Коледа ще им раздава торбичка с  лакомства, която включва банан, кроасан, шоколад, мандарина, портокал, меденка и вафла. Искам само да уточня, че ни събираха по 4лв, като 2лв от тях са за театъра. Незнам как са си нагодили бюджета с по 2лв. на дете да купят толкова много лакомства, но явно има начин когато има желание.
Миналата година ги водиха в Патиланци и ни събраха по 3лв. незнам за какво им стигнаха тъй като имаха превоз до там, лакомства а и както всички знаем играта в Патиланци не е безплатна.
Подаръци родителите НЕ носят, това е политика на градината и на мен ми допада много. Все пак децата са си деца и винаги искат чуждите играчки и повече ги харесват, защо да има дразги и сълзи, като може всички да са равни. А и каквото и да си говорим винаги ще се намерят родители които да се изхвърлят и да купят за градината нещо много скъпо и хубаво и от това да страдат другите дечица и да си мислят, че не са били достатъчно послушни, и че Дядо Коледа ги е пренебрегнал.
Не искам да обидя никой с това изказване. Аз също имам възможност да купя скъпи подаръци на детето си, но никога не бих парадирала по този начин Sign Exclamation

# 17
  • Варна
Цитат на: Valeria
В градината на дъщеря ми Коледното тържество е в сряда. Родителите няма да присъстват, защото тържеството ще е под формата на театър и после Дядо Коледа ще им раздава торбичка с  лакомства, която включва банан, кроасан, шоколад, мандарина, портокал, меденка и вафла. Искам само да уточня, че ни събираха по 4лв, като 2лв от тях са за театъра. Незнам как са си нагодили бюджета с по 2лв. на дете да купят толкова много лакомства, но явно има начин когато има желание.
Миналата година ги водиха в Патиланци и ни събраха по 3лв. незнам за какво им стигнаха тъй като имаха превоз до там, лакомства а и както всички знаем играта в Патиланци не е безплатна.
Подаръци родителите НЕ носят, това е политика на градината и на мен ми допада много. Все пак децата са си деца и винаги искат чуждите играчки и повече ги харесват, защо да има дразги и сълзи, като може всички да са равни. А и каквото и да си говорим винаги ще се намерят родители които да се изхвърлят и да купят за градината нещо много скъпо и хубаво и от това да страдат другите дечица и да си мислят, че не са били достатъчно послушни, и че Дядо Коледа ги е пренебрегнал.
Не искам да обидя никой с това изказване. Аз също имам възможност да купя скъпи подаръци на детето си, но никога не бих парадирала по този начин Sign Exclamation

При нас е днес, без родители и е подобно на вашето тържество. Понеже в градината всички възрастови групи са по 2/а и б паралелка/ ще празнуват по потоци. Театър няма да има, има коледна програма, от всяка група децата ще изпълнят нещо пред дядо Коледа. Подаръци не носим по същите съображения. Пари бяхме събрали още в началото на годината, сега не са ни искали допълнително. Решихме подаръците да са играчки а не лакомства, за момиченцата един вид, за момченцата друг. Единственото което не ми харесва е, че няма да имат индивидуални снимки с дядо Коледа, само общи.
За 8ми март, пролетта, 1ви юни тържествата са с родители и по групи.

# 18
  • Sofia
Цитат на: Flash*
Единственото което не ми харесва е, че няма да имат индивидуални снимки с дядо Коледа, само общи.
За 8ми март, пролетта, 1ви юни тържествата са с родители и по групи.

Предполагам можеш да се уговориш с госпожите, че искаш индивидуална снимка, едва ли ще ти окажат все пак си я плащаш и то мисля, че бяха по 2 или по 3лв.

# 19
  • София
Цитат на: Янтра
Аз не съм мама, но се грижа за едно момиченце на 5 и половина. Аз ще ходя на Коледно тържество в детската градина, защото родителите са заети. При нас обаче е друга мостра - искат по 3лв за билет! #Shocked На мен ми го платиха родителите на момиченцето, ама 3лв?!?!!?!!? Че то едно кино е толкова и на театър мога да ида за малко отгоре!

Ще прозвуча леко оф, ама при нас е 5 лв. за първи човек, за втори- 3 лв. и от там нататък все по 3 лв. #Silly за да присъстваш на тържеството!!!
Градината в която ходи синът ми е под един покрив с домът за изоставени деца 'Надежда'. Идеята им е, че това са пари за благотворителност едва ли не.
Аз съм много бясна на тая тема, защото при нас всяко тържество е платено. Няма Коледа, няма Великден, няма Първа пролет- плащаш си за да отидеш да си видиш детето!!!
Плащаш си за да присъстваш на празника на детето си!
А междувпрочем нищо против децата от дома, ама благотворителност е да направиш нещо даром, а не така нахално изпросено.
Защото аз не мога да разочаровм детето си и да не отида на празника му, нали?! Imp  Thinking

# 20
  • София
При нас тържествата са две. Едното от тях беше вчера вечерта.
Едното е тържеството на децата с песнички, танци, музика и пр. пред родителската аудитория. Естествено с огромно приветствено слово на директорката. Половин час дирекотрката гледаме Crazy . Половина час децата от цялата детска градина. Simple Smile
Нашата градина си има костиюми-богат асортимент и децата всяка година са с различен тоалет. Съответно театрото е различно всяка година.
Едната година Христи беше джудже, друга, мече, а сега беше кавалер с дама Simple Smile. Най-сладкият -естествено. Laughing
Днес е празник за децата с подаръците и Дядо Коледа.  Simple Smile

# 21
  • София
Цитат на: kopche
Няма Коледа, няма Великден, няма Първа пролет- плащаш си за да отидеш да си видиш детето!!!
Плащаш си за да присъстваш на празника на детето си!
Imp  Thinking

Пак е по-добър вариант. Аз и да искам да си платя пак не мога да го видя. Понякога се чудя как си пускам детето, като не знам вътре какво става. От неговите разкази не ми е много ясно - хем е хубаво, хем госпожите все се карали, наказвали и ги боляло главата, а освен няколко рисунки и едно стихотворение друго не съм видяла. Все питам какво правихте и отговорът е нищо или играхме с купчета, или рисувахме. Като я питам какво учат, казва, че нищо не учат....

# 22
  • Sofia
Цитат на: Лекси
Като я питам какво учат, казва, че нищо не учат....

Лекси, и аз съм в твоето положение, а  ми е много чудно дали наистина учат нещо, защото в началото на годината на първата родителска среща ни показаха някакви учебници по български език и математика. А като я попитам учихте ли нещо днеска и тя ми отговаря не, а какво правихте- ми играхме си.
И се опитвам да я подтикна като и задавам въпроси от рода на ено зайче плюс още едно зайче колко зайчета прави и тя ми отговаря две зайчета. Склонна съм да мисля, че заниманията им протичат под формата на игра и самите деца го приемат като игра и поради тази причина не могат да осъзнаят, че това всъщност са им занятията за деня. Единственото в което съм сигурна е че в сряда ходят в салона да пеят, защото всяка сряда като я взема от градина и ми казва Г-жа Владкова прати много поздрави на баба.
Иначе с ченгели да и вадя думите от устата отговора е все, че цял ден са яли и са си играли Wink

# 23
  • Варна
и в нашата градина тържеството е без родители. Събират по 2 лв. за театър. Трябваше да бъде на 20.12, но са го отложили за 23.12 - Деян почти се разрева, защото сме отбелязали на календара кога ще дойде Дядо Коледа и когато трябваше да обяснявам че ще закъснее(счупила му се шейната от много подаръци) не му хареса много. Всеки родител носи подарък в градината, и наистина не е най-удачното решение. Децата оценяват подаръците по тяхната големина - миналата година ми обясняваше че едно момиченце е слушало най-много и затова нейният подарък бил най-голям(цял бейби център мисля беше) Confused

# 24
  • Кори Селести
Явно е масово:)
И на Елина тържеството беше без родители.
Събрали са всички групи...дошъл Дядо Мраз с джуджетата, пяли, танцували, снимали се...и туй то:)
Когато отидох да я взема учителката ми даде един куп подаръци...три книжки за оцветяване...вафли, шоколадчета, бонбони, две играчки, кроасан, мандарини и банан....и сигурно пропускам нещо...
просто се изумих:)
струваше 6 лв и беше по желание....

но наистина..ако трябваше на всички деца да дойде дори по един родител...просто нямаше къде да ни съберат....

# 25
Цитат на: Reza
Явно е масово:)
И на Елина тържеството беше без родители.
Събрали са всички групи...дошъл Дядо Мраз с джуджетата, пяли, танцували, снимали се...и туй то:)
Когато отидох да я взема учителката ми даде един куп подаръци...три книжки за оцветяване...вафли, шоколадчета, бонбони, две играчки, кроасан, мандарини и банан....и сигурно пропускам нещо...
просто се изумих:)
струваше 6 лв и беше по желание....

но наистина..ако трябваше на всички деца да дойде дори по един родител...просто нямаше къде да ни съберат....

хаааа и при нас беше същото с тази разлика че бяха платили на актьори и имаше куклен театър за дечковците после малчо като си го взимах ми дойде с торбичка с подаръци имало е и снимки  Laughing ние  дадохме по 10 лева но нямах нищо против защото е за дечковците  Wink купиха им и по една пързалка за всяка група

# 26
 #2gunfire #2gunfire няма ли стихотворения
не се казвам кристина а анна!но просто не ми дава с тва име

Последна редакция: пт, 23 дек 2005, 01:32 от Vivi

# 27
  • Ланкър, планините Овнерог
При нас тържеството ще е утре. Платихме 3.50лв. за театъра и по 1 лв. за снимка. Единствено ме е яд за снимките, защото ги вадят 9/13, ужасни цветове. Все едно да взема един апарат "Скина" и да ида да снимам. Кое струва 1лв. ми е много странно. Родители не присъстват и незнам какво ще е, но важното е, че Танти чака това от миналата Коледа. Струва си.

# 28
Нашето коледно тържество мина. Бяха поканени родителите, а тържеството се състоя в салона на градината. Предварително се събираха по 3 лв, няколко майки напазаруваха в деня на тържеството и направиха нещо като шведска маса, сандвичи, сладки, сокчета, плодове, бонбони. Децата бяха в костюми, приготвени изцяло от персонала в градината, представиха сценка, която беше 'тайна' за родителите, не са се учили стихчета в къщи. След сценката дойде дядо Коледа, от къде го бяха изкопали не знам, беше много зле, накрая и той получи заплата в едно пликче. Повечето родители снимаха с фотоапарати и камери, имаше и фотограф. Накрая всички се почерпихме, имаше толкова неща за хапване, че дори останаха.
Ето няколко снимки.
http://www.bebeshori.com/albums/userpics/10008/normal_DSCN5765.jpg
http://www.bebeshori.com/albums/userpics/10008/normal_DSCN5775.jpg
http://www.bebeshori.com/albums/userpics/10008/normal_DSCN5778.jpg
http://www.bebeshori.com/albums/userpics/10008/normal_DSCN5756.jpg
http://www.bebeshori.com/albums/userpics/10008/normal_DSCN5785.jpg

# 29
  • София
#2gunfire :2gunfire:nqma li stihotvoreniq
ne se kazvam kristina a anna!no prosto ne mi dava s tva ime
Не знам Кристина ли си, Анна ли или wwwww hahaha, но благодаря, че ме върна една година назад Joy

Тържеството на Цвети беше /е/, доста по-различно /градината я сменихме Wink/. Миналия петък имаше коледен концерт за родители /освен с няколко хубави песни, хлапетата се представиха и с оригинален танц/. Танцьорките бяха облечени от ДГ като джуджанки - с червени полички и трика, и червени шапчици с плитки. После имаше почерпка за всички /приготвена от ДГ/ и баница с късмети Wink. И коледен базар, на който родителите можеха да закупят разни красотии изработени от децата /коледни курабии, сурвачки, сувенири/ и техни снимки. Днес пък, тържеството продължава, но без родители - ще идва дядо Коледа със Снежанка да носят подаръци Grinning.

Светле, снимките са чудесни. Явно хлапетата са си прекарали страхотно Grinning

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт