С какво да сваря свинската мас?

  • 18 505
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 952
Ооооооооооооооооох   и аз бях много надъхана по мазането ...мажех  се още от 3 месец  с пшеничен зародиш ......накрая корема ми се пукаше вече по шевовете Grinning и все  едно нищо не съм правила ...и ме сърбеше ,и се нацепи. Rolling Eyes

все пак успех , при всеки е различно...знам ли.....

# 16
  • Мнения: 1 254
леля ми прави мехлема така: топи маста, налива вода и бърка. После оставя да истине, обира кората от мас, който се е получила и изхвърля водата. Повтаря процедурата три пъти и маста става снежно бяла и някак пухкава. Четвъртия път само завира маста без вода и слага половин пакет цвят-невен /продава се в билковите аптеки/ и оставя съвсем малко на огъня. После прецежда и насипва в стъклени бурканчета или стъклени кутийки от крем. Съхранява се в хладилник за да не гръняса маста. Добро мазило е за рани, за омекотяване на напукани пети и т.н. Появилите се стрии няма да заличи, но пък ще помогне за елестичността на кожата ти, което към момента е много важно. Лично аз се мазах с бебешко олио на Нивеа с лайка и съм сравнително доволна  Peace

да! точно както го прави жената!  Simple Smile
само, че си сложи доста по-малко невен, понеже тази концентрация е добра за върху рани, а и ще стане прекалена епителизация. Малко невен сложи. Също така, бих ти препоръчала още една алтернативна комбинация, с оглед на това, което прочетох - взимаш си чисто масло от Пшеничен зародиш (на Икаров) и Еудермол - 5, емулсия, по аптеките и дрогериите (на Талодерма). 1-2 пъти на ден (след бяна задължително), първо намазваш коремчето с маслото и след като хубаво си го разнесла и попие, нанеси и неголямо количество от Еудермол - 5. Комбинацията е екстра за еластичност. Маслото от пшеничен зародиш ще ти помогне да не стигаш до големи проблеми със стриите и за частично възстанояване след по-дълга употреба.

  bouquet кожа!

# 17
  • Мнения: 654
Момичета,много ви благодаря! Супер сте!Събрах доста рецепти, вече купих и невена,ще пробвам, пък дано само спре да ме сърби така Laughing
Още веднъж благодаря и целувки!

# 18
  • Мнения: 3 835
За всеки случай провери от вътрешната страна на лакътя дали не си алергична!
Успех!

# 19
  • Мнения: 420
Не се мажи с разни гадости,пробвай със зехтин,макар че стриите щом вече ги имаш нямат махане .Моите още си стоят.А в осмия месец какво става?

# 20
  • София
  • Мнения: 3 271
леля ми прави мехлема така: топи маста, налива вода и бърка. После оставя да истине, обира кората от мас, който се е получила и изхвърля водата. Повтаря процедурата три пъти и маста става снежно бяла и някак пухкава. Четвъртия път само завира маста без вода и слага половин пакет цвят-невен /продава се в билковите аптеки/ и оставя съвсем малко на огъня. После прецежда и насипва в стъклени бурканчета или стъклени кутийки от крем. Съхранява се в хладилник за да не гръняса маста. Добро мазило е за рани, за омекотяване на напукани пети и т.н.

Свеки прави същото, само че вместо невен слага парчета ябълка - има страхотен аромат. Да поври малко с ябълката и после я изважда.
Аз се мазах с мас и съм много доволна  Peace

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
Я стига се излагай с тая мас - ти какво искаш да се изринеш ли при толкова продукти на пазара- не го разбирам да се мажеш с мас - отиди в някоя аптека има продукти качествени -аз лично ползвах Vishi крем за стрии специално за бременни има и на Galenic също, но с мас в тия горещини не пробвай

Всъщност момичето пита как се вари маста, а не с какво да се маже. Защо никой не чете въпроса?
Не съм се мазала за стрии, но определено когато мъжа ми си изгори целия гръб с вряла вода, единствено този мехлем помогна всичко да се оправи без никакви белези.
Първо мазах с всички възможни продукти на пазара - и никакъв ефект. Дадоха ми мас с невен - за 5 дни нямаше и помен от изгоряло.


леля ми прави мехлема така: топи маста, налива вода и бърка. После оставя да истине, обира кората от мас, който се е получила и изхвърля водата. Повтаря процедурата три пъти и маста става снежно бяла и някак пухкава. Четвъртия път само завира маста без вода и слага половин пакет цвят-невен /продава се в билковите аптеки/ и оставя съвсем малко на огъня. После прецежда и насипва в стъклени бурканчета или стъклени кутийки от крем. Съхранява се в хладилник за да не гръняса маста. Добро мазило е за рани, за омекотяване на напукани пети и т.н. Появилите се стрии няма да заличи, но пък ще помогне за елестичността на кожата ти, което към момента е много важно. Лично аз се мазах с бебешко олио на Нивеа с лайка и съм сравнително доволна  Peace

По същия начин го правим и ние.  Peace

# 22
  • Мнения: 1 063
Хайде сега, помагайте! Разстопих една чаша безсолна свинска мас, сложих вода, бърках с дървена лъжица, свалих от котлона и хич не ще да се сгъстява. Подържах тази смес дори в хладилника. Преди малко пак я нагрях на котлона, оставих я да заври и сега ако не стане? Няма какво да обера, всичко стои мазно, водно и гадно!

# 23
  • Мнения: 1 063
Ами! Цялата кухня ми стана в мазнина. Изобщо не я препоръчвам тази рецепта с варенето на мас. Stop Има ли нещо объркано в рецептата? Колко вода се слага? Пишете, че и други ще "пострадат".
С безсолна мас или солена?
Варианта със запържване на свинска мас и невен - да, но варене  - не! Naughty

Последна редакция: ср, 13 сеп 2006, 18:04 от Ив

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
Обърквацията е изобщо слагането на вода. Вода се слага, когато се изтопява прясната мас от прасето. Предполагам, че не сте колили прасе тези дни  Mr. Green.

Маста от магазина само се стопява и се слага невена. Тази мас е пречистена, няма какво да и обираш.
По принцип, ние маста я оставяме безсолна и само с такава правим мехлема.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
По принцип, равни количества свинска мас и невен се варят на водна баня, вода не се добавя. Кремчето е подходящо за рани и обриви, но за стрии няма ефект.

# 26
  • Мнения: 1 063
Лалка и AlexaS, много благодаря!
 

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
Моля, надявам се следващия опит да е успешен  Peace

# 28
  • Мнения: 1 983
на мен маста не ми помогна (а и се мазах много малко време), но от лекар знам, че запушва порите и се образува целулит така, та сега освен че имам малко стрии, които от себе си поизчезват си имам и целулит Sick

# 29
  • Мнения: 1 063
на мен маста не ми помогна (а и се мазах много малко време), но от лекар знам, че запушва порите и се образува целулит
От мас ли това се получава бе?
На мен ми трябва за кожен проблем, не за стрии. Но използвам темичката.
А за стрии за бременни дами горещо препоръчвам масло от пшеничен зародиш, това ми го сподели преди години масажистката ми.
Аз изхвърлих тази смес мас и вода, само как мирише! Направих си мехлем със зехтин и невен.

Общи условия

Активация на акаунт