Одраска ме котка, трябва ли да се изследвам за токсоплазмоза?

  • 2 317
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 159
Много ми е притеснено, преди малко една домашна котка си заби единия нокът в мен, аз съм бременна в 35 седмица. Досега не си бях правила изследване за токсоплазмоза, тъй като не общувам с котки, обаче днешната случка много ме притесни.
Как мислите трябва ли да се изследвам и ако да, къде се прави това и клко струва?

благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 183
Мисля,че ще е най-добре ако говориш с доктора си. newsm10

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 501
Не се притеснявай!Токсоплазмозата се хваща от фекалиите на котката или от сурово месо.Аз,цяла бременност изкарах с котка и сега отглеждам  и кърмаче на три месца.Карай си спокойно,аз лично съ м  говорила с паразитолог за моята котка.
   Леко раждане!

# 3
  • Мнения: 4 621
Както е написала Siska 79 токсикоплазмозата се хваща от фекалиите на животното или от сурово месо, така, че в този случай мисля, че няма опасност. За твое успокоение се консултирай с лекаря си.
Леко раждене ти желая  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 159
ох благодаря ви момичета  bouquet
такава паника ме хвана от тази случка, сега точно на края на бременността ooooh!
разбира се ще говоря и с лекаря, но не се стърпях да се допитам първо до вас Hug

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 360
ох благодаря ви момичета  bouquet
такава паника ме хвана от тази случка, сега точно на края на бременността ooooh!
разбира се ще говоря и с лекаря, но не се стърпях да се допитам първо до вас Hug

Не се шашкай толкова - това, което са писали момичетата по-горе е вярно  Peace
Аз също "общувах" с домашна котка през цялата си бременност.

# 6
  • Мнения: 256
Би било опасно в първите месеци, а и котката не я виждаш за първи път, нали Thinking. Успокой се, нямаш основания за притеснения  Peace.

# 7
  • Мнения: 2 237
През цялата бременност живях с котка,да не говорим че галех и целувах всички улични.Пък ей ме на - със живо и здраво дете !
Така че споко,от едно одраскване нищо не може да ти стане,по-скоро токсоплазмоза може да хванеш ако ядеш не добре измити зеленчуци например....

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не е нужно, не можеш да се заразиш от одраскване.
А и в 35 седмица бебето е почти напълно развито, токсоплазмозата е опасна в първите 3-4 месеца. Спокойно. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 409
Както е написала Siska 79 токсикоплазмозата се хваща от фекалиите на животното или от сурово месо, така, че в този случай мисля, че няма опасност. За твое успокоение се консултирай с лекаря си.
Леко раждене ти желая  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт