китайски спагети със зеленчуци

  • 36 050
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 780
няколко пъти съм яла в китайски ресторант или по морето/в созопол на главната улица има такава сергиика за китайски манджи/ спагети със зеленчуци и много искам да знам как се правят .Бяха много вкусни  със хапки в сладко кисел сос . Ще съм Ви благодарна ако някои ми каже рецептите Wink

# 1
  • Мнения: 262
Grinning

много е лесна - запържваш моркови на ивички, пресен лук и гъби /ако имаш китайски още по-добре/ и пилешко месо. отделно сваряваш спагетите. когато се запържи хубаво всичко/месото е по-добре да е сварено преди това/слагаш соев сос и изключваш котлона. добавяш към това сварените спагети и объркваш хубаво още докато е на котлона да поемат хубаво. това е. а забравих докато запържваш слагаш къри, чер пипер и джинджифил ако имаш. той е оригинална китайска подправка



Една мама преди време ми беше дала рецептата. Аз ги правя и съм доволна.

# 2
  • Мнения: 3 703
китайски спагети със зеленчуци
Загрява се повечко олио в тигана.Запържва се лук,за предпочитане пресен.Добавят се нарязани на ивички морков и зеле плюс шепа соеви кълнове.Може да се сложат гъби,тиквичка или всякакви пресни зеленчуци,български и китайски.След като поомекнат зеленчуците се добавят сварените и отцедени спагети и се объркват добре.Подправките са сол ,китайска сол и соев сос.Джинджифил се слага само,ако има и месо.
Сладко-кисело пиле/риба/свинско
за панировката:брашно,яйце,малко вода,мая и около 1 час за да втаса панировката
за соса:2-3 лъжици олио се загряват в тиган,след което се слагат равни части захар,оцет и кетчуп.Разбърква се докато кипне.Маха се от котлона и в соса се разбъркват предварително панираните (във фритюрник) кубчета пиле/риба/свинско.
Бон апети!

# 3
Сладко-кисел сос

¼ чаша кетчуп
¼ чаша захар
1 чаша вода
¼ чаша бял оцет
2с.л. царевично нишесте,разтворено в 2с.л. Вода
1 зелена чушка(камба),нарязана на ситно
2с.л.кубчета ананас от консерва

Смесват се първите 4 съставки в дълбок тиган.
Оставя се да заври.
Сгъстява се с нишестето.
Бърка се непрекъснато.
Добавете чушката и ананаса
Разбърква се и като изстине е готов.

Китайски сладко-кисел сос

½ чаша сок от ананас
3с.л.олио
2с.л.кафява захар
1ч.л.соев сос
½ ч.л. чер пипер
¼ чаша бял оцет
царевично нишесте

Загрейте първите 5 съставки,докато заврат.За да се посгъсти,добавете малко царевично нишесте,разтворено в студена вода.Добавете оцета.Разбъркайте и сервирайте със свинско,пилешко или телешко.



Основен кисело-сладък сос

4 супени лъжици бульон
1 супена лъжица соев сос
1 супена лъжица доматено пюре
1 супена лъжица захар
чаена лъжица оцет
Бульонът се затопля, добавят се захарта, соевият сос, доматеното пюре и се бърка докато се стопи захарта. Веднага след то-6а се прибавят оцетът, накрая нишестето, разтворено в малко вода. Бърка се до сгъстяване.


Кисело-сладък сос за птиче месо

Приготвя се като основния кисело-сладък сос, но с две нарязани ситно бамбукови връхчета (може да се заменят с бамбук на прах), 1/2 чаена лъжица сол и 1/2 супена лъжица фино нарязана Съчуанска туршия.


Кисело-сладък сос за риба

Приготвя се по рецептата на основния кисело-сладък сос, но се удвоява количеството на джинджифила, лука и алкохола. Вари се 30 секунди по-дълго.     chef
Бон Апети bowuu  chef

# 4
# 5
  • Мнения: 655
а бе аз все ги пправя по най-различни начини,ама ми е ясно,че няма да станат като тези на китайския,там вкуса е друг Thinking

# 6
  • Мнения: 4 358
а бе аз все ги пправя по най-различни начини,ама ми е ясно,че няма да станат като тези на китайския,там вкуса е друг Thinking

Вкуса там идва от Мононатриявият Глутамат - синдрома на китайските ресторанти, ядеш и все си гладен и искаш още и още. Да не говорим пък колко е вреден ooooh!
Много обичам китайска кухня - правя си в домашни условия точно както описвате по горе. Ще следя темата с интерес за нови рецепти Peace

# 7
# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 787

Благодаря ти мила,че сподели рецептата   bouquet
Направих ги,станаха супер. Peace

Общи условия

Активация на акаунт