Защо си затваряме очите...

  • 1 977
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 4 710
...когато се целуваме? Mr. Green (какво ли си викате : " Хайде поредната дълбоко философска, дълбоко проникновена и изстрадано изживяна лигава тема " , да ама не  Laughing)

  Та, защо си затваряме очите, когато се целуваме newsm78
 
  Вашето обяснение Mr. Green И един подвъпрос скалъпен изцяло от мен...За какво си мислите като затворите очи, докато се целувате?  Laughing


П.п Махнах жокерите Mr. Green

Последна редакция: пн, 11 сеп 2006, 19:05 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 1 616
Ами ако са ми отворени очите, трябва да гледам в любимия, а той е прекалено близко и не мога да фокусирам, да не говорим, че ме заболяват очите. Съвсем банално обяснение, но така е при мен... Wink

# 2
  • Мнения: 2 584
защото като затвориш очи всичко друго изчезва и остава само приятното усещане на целувката, топлина на любимия човек, демек няма нищо страничко което да те разсейва

# 3
  • Мнения: 3 447
Носът на партньора ми влиза в очите Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 2 901
Далекогледа съм и от толкова близо всичко ми е много размазано. Това не важи за целувките "а ла Холивудска примадона" дето си озвучават въздуха около ушите без да се докосват - тогава така или иначе се гледа далеч зад целувания!

Сега сериозно (защото наистина си помислих, че това е поредната сериозно разтърсваща ни тема от Kasidy) - не знам защо си затварям очите, така го усещам! Но баща ми забеляза веднъж това и ме накара да го целуна отново по прясно обръснатата буза и ми подложи лъжичката си от кафето!  Joy

# 5
  • Мнения: 5 877
Ами отвори очи и ще видиш каква е гледката: част от буза и част от ухо  Laughing

шегата настрана, зрението е твърде мощно сетиво и трябва да се изключи, за да даде път на другите.

защо примижавате, когато миришете цвете или дегустирате вино?

# 6
  • Мнения: 2 116
Ами ако са ми отворени очите, трябва да гледам в любимия, а той е прекалено близко и не мога да фокусирам, да не говорим, че ме заболяват очите. Съвсем банално обяснение, но така е при мен... Wink
И аз така! Много  ми е близо!  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Ми, ти си дала отговорите... Grinning
А на твоя въпрос - обикновено не си мисля за нищо, а се отдавам на удоволствието... Laughing

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ами ако са ми отворени очите, трябва да гледам в любимия, а той е прекалено близко и не мога да фокусирам, да не говорим, че ме заболяват очите. Съвсем банално обяснение, но така е при мен... Wink
Peace

# 9
  • Мнения: 4 555
Не ми се е случвало да изпадна в заблуждение за какво ще се отнася темата, когато видя кой я е пуснал. Имам предвид, че не съм предполагала, че може да е "дълбоко философска, дълбоко проникновена и изстрадано изживяна".

# 10
  • Мнения: 1 753
Затварям ги, защото лицето му е много близо до моето и имам чувството, че ще ми извади очите  Joy Joy Joy и това ако е обяснение...  hahaha

# 11
  • София
  • Мнения: 5 289
Ми щото ми е тъпо да гледам,а и какво да гледам,то нищо не се вижда като хората. JoyА за другата страна Рут го е казала много точно. Peace

# 12
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 822
На мен са ми развивали теорията, че който целува със затворени очи е влюбен ... склонна съм да вярвам до голяма степен в това  Simple Smile
А иначе скромното ми мнение е,че когато си затворим очите при целувка другите ни сетива се изострят и усещането е по-силно, по-чувствено, по-приятно дори. Пък и самата гледка на двама души които се целуват втренчили очи един в друг ми е странна  Simple Smile Иначе с половинката имаме навика да се поглеждаме с половин око докато се мляскаме, това си ни е останало още от първата ни целувка, когато бяхме още изпълнени с недоверие един към друг (т.е. аз към него  Laughing)...

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Защото когато затворим очи, се избистрят другите ни сетива Heart Eyes

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Между другото четох една книга за целувките на различните народи. Някои племена се целуват, като гризат със зъби миглите си Rolling Eyes.

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всъщност никога не си затварям "фаровете" при тези действия. пО ми е гот така... Sunglasses

# 16
  • Мнения: 2 759
     За да се оставя изцяло на усещането. И със секса съм така - в случай, че до 24 часа има и такава тема  Whistling

# 17
  • Варна
  • Мнения: 472
И аз си затварям очите, за да се насладя изцяло на приятното усещане.   Blush

На мен пък са ми развивали теорията, че целувайки се с отворени очи, виждаш дали на другия му е приятно и това ти носи допълнително удоволствие   Crazy

# 18
  • Мнения: 1 002
http://www.zdrave.bg/index.php?c=n&id=1381

ето отговор на този въпрос ,  Grinning

# 19
  • Мнения: 5 299
За да си представяме, че сме с някой друг(например) Twisted Evil

# 20
  • Мнения: 7 186
За да си представяме, че сме с някой друг(например) Twisted Evil

С Крисчън Трой (например)... Twisted Evil

# 21
# 22
  • Мнения: 193
...когато се целуваме? Mr. Green (какво ли си викате : " Хайде поредната дълбоко философска, дълбоко проникновена и изстрадано изживяна лигава тема " , да ама не  Laughing)

  Та, защо си затваряме очите, когато се целуваме newsm78
 
  Вашето обяснение Mr. Green И един подвъпрос скалъпен изцяло от мен...За какво си мислите като затворите очи, докато се целувате?  Laughing


П.п Махнах жокерите Mr. Green
аз не си ги затварям. гледам човека в очите, с когото се целувам

# 23
  • Мнения: 1 942
Айде като се целуваме си затваряме очите, ясно е е вече от мацките по-горе.

Но защо като си слагаме спирала си отваряме устата?  Joy

# 24
  • Мнения: 1 416
Нали знаете максимата - "Не вярвай на човек, който не си затваря очите, когато се целува"...  Peace

# 25
  • Мнения: 1 393
Защото когато затворим очи, се избистрят другите ни сетива Heart Eyes
Именно.
И защото е инстинкт.

# 26
  • Мнения: 5 539
Аз пък искам да ви питам защо като кихаме, си затваряме очите? Crazy И как така е невъзможно да кихнеш с отворени очи? Thinking

# 27
  • Мнения: 4 651
Каква романтика цариииии Simple Smile
Рефлекс  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 1 462
Затварям си очите, за да не ми бърка в тях с дългите си мигли.

Не си слагам спирала.

При кихането започва да ме дразнят очите, все едно ми люти.  Затварям ги още преди да съм сигурен, че ще кихна.  А много гадно е да ги затворя и да не кихна.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
При кихането започва да ме дразнят очите, все едно ми люти.  Затварям ги още преди да съм сигурен, че ще кихна.  А много гадно е да ги затворя и да не кихна.

 Затварянето на очите става по рефлекс. 

Опитай да кихнеш и да ги държиш отворени и ще видиш, че не можеш Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт