Колко е трайността на домашно приготвено пюре, стерилизирано чрез варене?

  • 1 213
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 392
Ами това ми е въпросът. Grinning
Търсачката не ми изкара нищо. Sad

# 1
  • Мнения: 772
мисля че трайността е като на лютениците и другите такива зарзавати в буркани все пак са стерилизирани Peace

# 2
  • Мнения: X
И аз мисля, че е, като на лютеницата............. Mr. Green

# 3
  • Мнения: 4 392
Мисълта ми беше, че в компотите например има захар, а в другата зимнина- сол или оцет, а това са консерванти, а в моите пюрета - "ни сол, ни дявол" Laughing

# 4
  • Мнения: 6 164
Ами купешките и те нямат консерванти, пък я виж колко дългосрочни ги дават... Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 210
Аз си правех, варях ги по 30 минути, изстиваха и си ги държах в хладилника. Не правех повече от 15бурканчета. Толкова ми беше дозата. Ако не изпука капачката не му го давах, и винаги ги пробвах преди да му ги дам. НО не посмях да му ги давам ако са на повече от месец за мое успокоение.

# 6
  • Мнения: 145
днес и аз пробвах да стерилизирам, но след  варенето капачките ми се бяха отворили,изхвърлих всичко,естествено, но искам да попитам как точно ги стерилизирате?

# 7
  • Мнения: 4 392
Какви бурканчета използва?

# 8
  • София
  • Мнения: 15 198
Майка ми ми беше правила домашни плодови пюрета-само плод и вода, без захар или каквото и да е друго вътре. Издържаха 1 година без проблем.

# 9
  • Мнения: 4 392
Ако и зеленчуковите могат да издържат толкова, ще е супер. Grinning

# 10
  • Мнения: 210
аз ползвам бурканчетата от пюретата ам-ам и старите от сладко с нови капачки.

# 11
  • Мнения: 7 640
Ами купешките и те нямат консерванти, пък я виж колко дългосрочни ги дават... Rolling Eyes

да, ама те се правят в автоклав.
Иначе пробвай да затвориш мазнина без сол, захар, оцет, лимонтузу и виж какво става Sick

# 12
  • Мнения: 8 917
Аз пък никога не съм се сещала да  правя пюрета в буркани като "зимнина" Rolling Eyes Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4 392
Аз пък никога не съм се сещала да  правя пюрета в буркани като "зимнина" Rolling Eyes Simple Smile
Сигурно защото имаш фризер Laughing, а пък аз съм само с една камерка на хладилника с отделна вратичка и вече мисля варианти... ooooh! Embarassed

# 14
  • София
  • Мнения: 15 198
За пътуване "зимнинката" е по-удобна от замразената храна Peace

Общи условия

Активация на акаунт