Моля за съвет за храната на 10 месечно бебче.

  • 949
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 532
Момичета,

не бързайте толкова с това захранване - има време. Дръжте кърмата! Не натоварвайте бебешките стомахчета! Кърмата е основното до 1 годинка - другото е за опитване, а не за нахранване.

На 10 месеца - има много безмлечни каши на пазара - безмлечни безглутенови и безмлечни глутенови, от най-различни зърнени култури - чудесни са, ако искате ще пусна нов постинг със списък.

Има и чудесни безмлечни зеленчукови пюрета, както и безмлечни месни.

Аз винаги съм била против смесването на два протеина - МЕСЕН и МЛЕЧЕН.

ДЕТСКА КУХНЯ - в повечето градове готвят с прясно мляко, краве масло, сирене, жълтък. Бих препоръчала след 1 годинка с детска кухня. Като се започне с 1-ва група разбира се.

Внимателно въвеждайте - глутен, месо, жълтък, сирене, краве масло. По много малко количество, с много бавни стъпки. Сериозни храни - с поне месец отстояние една от друга.

На тази възраст, освен ако няма бебето АБКМ, може да се опитат и млечни каши. Като начало млечна БЕЗглутенова. Да не се натовари организма - нещо за след 4-месеца, което е направено с АМ1. Пак много бавно и да се следи за реакции.

Реакции: запек, колики, разстройство, слуз в акото, сополи, общо неразположение.

Бебето не се захранва с нова храна ако:

1. е болно - някое от: разстройство, сополи, температура, гърло или др.;
2. избива зъбче и бебето е неспокойно;
3. дни покрай ваксина - преди и след.

Трудно смилаеми за бебето са много протеинови храни /затова и в бебешките месни пюрета месото обикновено е около 14%/, мазнините /ако пюрето е по-мазно напр., има и слънчогледово олио и рапична мазнина може много да не понесе на бебето, но има и бебета, които успешно се справят и с по-мазничките неща   /, а опасни са силните алергени, дадени в по-ранна възраст, но пак е относително.

Твърде разнообразното бебешко хранене и натоварване с многопродуктова твърда храна е нож с две остриета.

Хранете се вие разнообразно и кърмете - предствяйте първо новите храни чрез кърмата.

Успешно кърмене, захранване и здрави бебоци и деца!

# 16
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Благодаря на всички за отговорите,но аз така и не разбрах лошо ли е това смесване на 3ч.л зеленчуково с 1/2 бурканче плодово,като плодовото обикновенно е банан на Хип или праскова с банан пак на Хип.Просто банановото пюре е със силно изразен аромат,който неутрализира в много случаи неприятният аромат на зелечуковите или месно-зеленчукови пюрета.
Целувки на всички бебоци.

# 17
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Момичета,никой ли не знае за това смесване?За мен е важно да го знам,помагайте.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 966
Калинке,в моята книга открих рецепта с пилешко и банан.
Други зеленчукови-плодови не намерих.
Защо не питаш педиатърката ?

# 19
  • Мнения: 57
И ние смесвахме плодово със зеленчуково, защото отказваше зеленчуковото.На мен ми беше гадно, но и лекарката каза да го смесвам докато свикне.Но рано или късно ще трябва да се разделят.Все пак се формират вкусовете, а и после ще е по трудно.Аз си мисля, че просто предпочитат сладкто /кърмата ми се струва доста сладка/.Но докато не настояваш няма как да приеме вкуса само на зеленчуковото.

Общи условия

Активация на акаунт