имплантиране

  • 4 136
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Преди 6месеца имах положителен тест ,но за кратко .Дойде ми и лекаря каза ,че съм направила ранен аборт като грешка на природата .Изчетох много неща ,но понеже лекаря казва ,че всичко ми е нормално и не трябва да правя допълнителни изследвания аз се притеснявам.Според Вас щом съм имала положителен тест, заначи е имало оплождане и имплантиране и каква може да е причината да не се е задържало .Нали само с оплождане не дава +тест , трябва и имплантиране .?Щом има имплантиране значи нямам проблем със забременяване ,с тръби ?Правилно ли разсъждавам?Къде може да е проблема според Вас ?Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 029
Имате два избора.
Единият е да пробвате пак и всичко да е ок, защото често стават генетични грешки.
Другият е да отидете при Доц.Конова в Плевен- много добър имунолог и да направите имунологични и генетични изследвания.
Успех! Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 199
Здравей kali 61
аз мисля че положителния тест за бременност няма нищо общо с инплантирането. Той показва единствено, че е станало оплождане. Началото на инплантацията става от 7-мия ден след оплождането (или на 22-рия от началото на последната менстурация), като действителното инплантиране (вгнездяване) в матката става през 2-та седмица след оплождането.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 841
Здравей kali 61
аз мисля че положителния тест за бременност няма нищо общо с инплантирането. Той показва единствено, че е станало оплождане. Началото на инплантацията става от 7-мия ден след оплождането (или на 22-рия от началото на последната менстурация), като действителното инплантиране (вгнездяване) в матката става през 2-та седмица след оплождането.

Алоооооо, айде спри се, имплантирането става м/у 3 и 7 ден след оплождането и само при имплантация е възможно отделянето на ЧХГ от ембриона, КОЙТО СЕ ЗАСИЧА ОТ ТЕСТОВЕТЕ ЗА БРЕМЕННОСТ!!!
Извинявай за тона, ама говориш глупости  Naughty

# 4
  • Мнения: 4 298
Извинявай venira не разбрах, преди втората седмица след оплождането къде се подвизава зародиша?
Защото може да има оплождане, да няма успешна иМплантация и съответно настъпва менструация. Няма ЧХГ, няма тестове  Peace

Кали, не се притеснявай. Правилно разсъждаваш за тръби и т.н. За съжаление голям процент от бременностите завършват в ранен етап по този начин.
Желая ти скоро време да се похвалиш  Praynig

# 5
  • Варна
  • Мнения: 199
Възможно е да говоря глупости, но ако аз говоря глупости значи глупости е написала и Мари-Клод Дьолае в книгата си "Аз съм бременна". Там много добре е описан етапа на оплождане, на развитие от ембрионалния мехур, бластоцита, зародиша до фетуса. Оплождането става в една от тръбите, след което тръгва към матката.. Там пристига на 4/5-тия ден, след което започва процеса на инплантирането.

Цитирам: На 7-мия ден след оплождането или на 21-вия (22-рия) ден от началото на последната менстурация, външните клетки на бластоцита започват да проникват в клетачния епител на матката, поставяйики началото на инплантирането, което действително става през 2-та седмица на оплождането.

Преди около 2 години ми се беше случило същото, което е писала kali 61.  След направен тест ми показа положителен резултат. Не можех да си намеря място от щастие! Може би 10-тина дни по-късно ми дойде.. Лекарят каза, че по всяка вероятност зародиша не успял да се инплантира добре и съм го изхвърлила  Sad

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 19:51 от venira

# 6
  • Мнения: 415
Венира, перефразирала си неточно книжката в първият си постинг. А и не мисля, че някой тук очаква отговор изваден от такъв тип книги. Ако имаш нещо да споделиш, по-добре е да е от личен опит.

# 7
  • Мнения: 1 612
Имате два избора.
Единият е да пробвате пак и всичко да е ок, защото често стават генетични грешки.
Другият е да отидете при Доц.Конова в Плевен- много добър имунолог и да направите имунологични и генетични изследвания.
Успех! Peace


Peace

# 8
  • Мнения: 7 718
Венира, въздържай се копи/пейст на неща, които не разбираш.

# 9
  • Мнения: 686
kali 61, и аз имам няколко такива теста, после цикъл. Вече почнах да си мисля че тестовете са сбъркани - Clear само са ми показвали по две черти, другите, които съм правила винаги са били отрицателни!

Общи условия

Активация на акаунт