Да сравним състава на пюретата

  • 8 990
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 338
Провокирана от темата за впечатленията от пюретата, ви споделям една идея, която от известно време ми се върти в главата.
Какво ще кажете подобно на темата за състава на адаптираните млека, да има и такава за състава на пюретата...
Според мен би било изключително полезно. Не винаги в магазина имаш достатъчно време да четеш, сравняваш, разглеждаш, и тази тема би могла да помогне предварително да си изградиш някаква представа какво точно искаш да купиш.
Ако всеки препише състава на две-три пюрета, които в момента му са под ръка, а след това информацията се систематизира по марка и вид, ще се получи полезен справочник.

Аз започвам с няколко от пюретата:

HIPP
Круши с ябълки

ябълки 71,4%, ябълков сок 19,6%, круши 6%, грис от ориз, оризово нишесте, витамин С, калциев карбонат/40 мг/100г/.

HIPP
Сливи

сливи 50%, вода, захар, грис от ориз, оризово нишесте, витамин С.




# 1
  • Мнения: 3 338
SUNVAL
Крехки градински зеленчуци

моркови 60%, вода, картофи 10%, спанак 5%, пащърнак 3%, лук 1%

HIPP
Тиква с пуйка

зеленчуци 75%/тиква 60%, картофи/, вода, пуешко месо 8%, царевично масло.

# 2
  • Мнения: 27 524
О, пюретата, за разлика от млеката, са ужасно много. Стотици  Shocked Съмнявам се да събереш тази информация  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 338
О, пюретата, за разлика от млеката, са ужасно много. Стотици  Shocked Съмнявам се да събереш тази информация  Simple Smile

Е, нищо - аз ще опитам Blush Ако действително всеки напише състава на няколко пюрета, информацията може да се събере за не повече от ден-два. А аз се наемам да я систематизирам, остане ли ми време.
Само не разбрах дали идеята ви допада... Thinking
Ако сега пусна тема "за" и "против" скъпите/евтините пюрета, предполагам, че ще срещна по-голям интерес Joy

# 4
  • Мнения: 3 338
Аз пък продължавам Crazy

HIPP
Праскови

праскови 45%, вода, ябълков сок, грис от ориз, оризова скорбяла, витамин С

HIPP
Плодов десерт

различни плодове 63,7%/сок от ананас, ябълки, кайсии, праскови, ябълков сок, портокалов сок/, вода, млян ориз, оризово нишесте, витамин С


HIPP
Картофи с копър и заешко

вода, картофи 30%, заешко месо 8,5%, копър 5%, лук, картофено брашно 1,5%, растително олио, йодирана готварска сол

SUNVAL
Тиква с ориз и пилешко месо

тиква 52%, вода, пилешко месо 8%, натурално оризово брашно 7%, слънчогледово олио



Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 13:46 от {Тони}

# 5
  • Мнения: 27 524
Е, желая ти успех.  Peace У нас в момента има 75 вида пюрета и да ти кажа...ми то цял ден ще ми отиде да пиша  Crazy

# 6
  • Мнения: 3 338
Е, желая ти успех.  Peace У нас в момента има 75 вида пюрета и да ти кажа...ми то цял ден ще ми отиде да пиша  Crazy

 Joy Joy Joy

Е, Блонди, дай едно рамо и напиши две-три.
Сериозно ли имаш 75 вида пюрета у вас?!? Защо толкова много? И вие ли ядете от тях?  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 27 524
Е, Блонди, дай едно рамо и напиши две-три.
Сериозно ли имаш 75 вида пюрета у вас?!? Защо толкова много? И вие ли ядете от тях?  Heart Eyes

Добре, ще напиша  Hug

Не, понеже си ги купувам отдалече по-евтино и купувам повече. Не ходим често дотам.

Ще се включа после, обещавам  Peace

# 8
  • Мнения: 2 885
Събирам етикети на детски храни Хип, Алете, Нестле, Сънвал, Гербер, Семпер, Хаме, Кинела, Овко, Бебивита, Блевит, Беби и др.

Ще се радвам ако нямате какво да ги правите /етикетите де, не бурканчетата Simple Smile/, да ми сваляте целите и да ми ги изпращате в плик по куриер. Пощенските разходи са за моя сметка.

Благодаря предварително на всички отзовали се мами.

Поздрави,
Нем

# 9
  • Мнения: 27 524
Събирам етикети на детски храни Хип, Алете, Нестле, Сънвал, Гербер, Семпер, Хаме, Кинела, Овко, Бебивита, Блевит, Беби и др.

Ще се радвам ако нямате какво да ги правите /етикетите де, не бурканчетата Simple Smile/, да ми сваляте целите и да ми ги изпращате в плик по куриер. Пощенските разходи са за моя сметка.

Благодаря предварително на всички отзовали се мами.

Поздрави,
Нем

За какво са ти, мари?  Thinking

Метни на ЛС адресчето и ще ти зарина пощенската кутия с етикети  Joy Но ще трябва да си водя списък, за да не се повтарям  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 1 457
Ако беше казала миналата седмица, щях да напиша доста. За съжаление ги изхвърлих, а тази седмица сме на кухня и нямам пюрета.  Rolling Eyes Намерих само едно плодово на Овко и за да не те обезкуража съвсем, ще напиша поне него  Laughing

OVKO
Ябълки и малини

Състав: ябълки (73%), малини (18%), захар, оризово брашно, аскорбинова киселина, витамин С
Нето тегло 190 г., за бебета от 5-я месец

# 11
  • Мнения: 5 103
Ето едно рамо и от мене

HIPP-РАННИ МОРКОВИ С КАРТОФИ 78%морков,, картофи10%,

Hipp-ТИКВИЧКИ С КАРТОФИ тиквички30%, картофи 25%, ориз, вода

Semper-МАНГО пише само, манго, вода,оризово нишесте,инвертна захар.

Gerber-MOРКОВ -МОРКОВИ 100%

Gerber-Сливи-сливи 28%

# 12
  • Мнения: 3 338
И аз съм изхвърлила повечето бурканчета и сега само разни оставени за по-нататък ми се мотаят. А най-неприятното е, че в много случаи са залепили българския етикет точно върху съдържанието и то така, че е почти невъзможно да го отлепиш, за да свериш информацията Twisted Evil

Благодаря на всички, които се включиха Hug

SUNVAL
Тиква

тиква 53%, вода, оризово брашно 6%, слънчогледово олио

NESTLE ALETE
Пащърнак с картофи

зеленчуци 69%/пащърнак, картофи/, вода

# 13
  • Мнения: 6 164
HIPP:

Зеленчукови
От 4ти месец:[/b]
Зеленчук със сметана: различни зеленчуци - 67,5% (пастърнак, картофи, карфиол, магданоз), вода, пълномаслено прясно мляко, сметана 3%

Ранни моркови с картофи: моркови 78%, вода, картофи 10%

Карфиол с картофи: карфиол 30%, картофи 20%, ориз, вода

Тиквички с картофи: различни зеленчуци 55% (тиквички 30%, картофи 25%), ориз, вода

Различни зеленчуци: различни зеленчуци 73% (моркови, картофи, карфиол, грах), вода, растително масло

Спанак със сметана и картофи: спанак, сметана, картофи (скъсала съм съдържанието на процентите - ще добава после)

Нежен зеленчук с ориз: моркови, броколи, грах, ориз, пълном. мляко

Ранни моркови: моркови 90%, вода

От 5ти месец[/b]:
Броколи с ориз: вода, сварен ориз 24%, броколи 20%, оризово нишесте


Плодови
От 4ти месец[/b]:
Банани: банани 70%, ябълков сок, лимонов сок, оризово нишесте, витамин С

Банани и праскови с ябълки: ябълки 46%, банани 18%, праскови 18%, ябълков сок 15%, грис от ориз, витамин С

Праскови и банани: банани 50%, праскови 25%, вода, лимонов сок, оризово нишесте, грис от ориз, витамин С

Круши от сорта "Уилиамс Крист": круши 50%, сок от круши 45,8%, смлян ориз, оризово нишесте, витамин С



Gerber:

Зеленчукови, месни
От 6ти месец:[/b]
Пуешко със зеленчуци: моркови, вода, картофи, ябълков сок, пуешко месо 8%, царевично нишесте, сладка царевица, масло



Всички изброени пюрета са без глутен!

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 14:32 от Misty

# 14
  • Мнения: 3 338
Набързо успях да систематизирам досега събраната информация за ХИП:

HIPP

Зеленчукови пюрета:

От четвърти месец:

Зеленчук със сметана: различни зеленчуци - 67,5% (пастърнак, картофи, карфиол, магданоз), вода, пълномаслено прясно мляко, сметана 3%
Ранни моркови с картофи: моркови 78%, вода, картофи 10%
Карфиол с картофи: различни зеленчуци 50%/карфиол 30%, картофи 20%/, ориз, вода
Тиквички с картофи: различни зеленчуци 55% (тиквички 30%, картофи 25%), ориз, вода
Различни зеленчуци: различни зеленчуци 73% (моркови, картофи, карфиол, грах), вода, растително масло
Спанак със сметана и картофи: различни зеленчуци 76% /спанак 51%, картофи 25%/, пълномаслено мляко, сметана 3%
Нежен зеленчук с ориз: моркови, броколи, грах, ориз, пълном. мляко
Ранни моркови: моркови 90%, вода

От пети месец:

Броколи с ориз: вода, сварен ориз 24%, броколи 20%, оризово нишесте

Плодови пюрета:

Ябълки за бебе: ябълки 50%, сок от ябълки 44,4%, грис от ориз, оризово нишесте, калциев карбонат, витамин С
Круши с ябълки: ябълки 71,4%, ябълков сок 19,6%, круши 6%, грис от ориз, оризово нишесте, витамин С, калциев карбонат/40 мг/100г/.
Сливи: сливи 50%, вода, захар, грис от ориз, оризово нишесте, витамин С.
Банани: банани 70%, ябълков сок, лимонов сок, оризово нишесте, витамин С
Банани и праскови с ябълки: ябълки 46%, банани 18%, праскови 18%, ябълков сок 15%, грис от ориз, витамин С
Праскови и банани: банани 50%, праскови 25%, вода, лимонов сок, оризово нишесте, грис от ориз, витамин С
Праскови: праскови 45%, вода, ябълков сок, грис от ориз, оризова скорбяла, витамин С
Плодов десерт: различни плодове 63,7%/сок от ананас, ябълки, кайсии, праскови, ябълков сок, портокалов сок/, вода, млян ориз, оризово нишесте, витамин С
Круши от сорта "Уилиамс Крист": круши 50%, сок от круши 45,8%, смлян ориз, оризово нишесте, витамин С

Пюрета с месо:

Тиква с пуйка: зеленчуци 75%/тиква 60%, картофи/, вода, пуешко месо 8%, царевично масло.
Картофи с копър и заешко: вода, картофи 30%, заешко месо 8,5%, копър 5%, лук, картофено брашно 1,5%, растително олио, йодирана готварска сол
Крем от ориз и зеленчуци с пилешко месо: различни зеленчуци 43,7% (моркови, грах, домати), вода, варен ориз 22,2%, пилешко месо 8,5 %, растителна мазнина, подправки, йодирана готварска сол
Фина царевица с картофено пюре и пуешко месо: различни зеленчуци 50,5% (картофи 26,5%, царевица 24%), вода, пуешко месо 8,4%, растителна мазнина, йодирана готварска сол.

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 15:49 от {Тони}

Общи условия

Активация на акаунт