не иска вече пюрета - ами сега

  • 1 130
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 909
Момичета, я кажете какво да правя - моята хубавица тъкмо беше започнала да хапва зеленчукови и плодови пюрета, и то с видимо удоволствие, и ето че педиатъра ни смени млякото. При което тя така се пристрасти към новото мляко, че сега вече нищо друго не иска. А пък специално си купих бейбикук и започнах да правя страхотни пюрета!!
 

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Може да не е причина млякото, ами растеж на зъб ConfusedАко аз толкова настоявах да яде пюрета, нямаше да давам мляко, когато е времето за пюре.Ще поплаче и като огладнее ще си хапне пюрето.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
Можеш да пробваш с някое купено пюре. Има бебета, които не харесват домашните, но не отказват купешки. Може пък да сте от тях  newsm78
Ако прояде тях, после лека полека пак можете да минете на домашни.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 271
Можеш да пробваш с някое купено пюре. Има бебета, които не харесват домашните, но не отказват купешки. Може пък да сте от тях  newsm78
Ако прояде тях, после лека полека пак можете да минете на домашни.

И при моят син бе така - имаше пюрета, които бяха мои произведения и той не ги помирисваше  #Cussing out, а излапваше купените Hug

# 4
  • Мнения: 4 428
А пък специално си купих бейбикук и започнах да правя страхотни пюрета!!
 

Съжалявам за оффа

Може ли да ми кажеш какъв е този бейбикук, от къде си го купи и колко струва? Аз сега се мъча с един чопър, но нещо не ми е много удобен.

Благодаря  bouquet

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Ами просто давай само АМ известно време  Peace Има време и за пюрета, периодът ще отмине и пак ще ги прояде.

# 6
  • Мнения: 1 909
Ах, дори и купешки пюрета не иска... макар че вчера малко хапна от едно.  Аз давам малко пюре, после малко мляко, според това как си иска.
Но май направих грешка, че я започнах с купешки пюрета. Сега никак не съм сигурна, че някога ще хареса домашните.
 
[/quote]

Съжалявам за оффа

Може ли да ми кажеш какъв е този бейбикук, от къде си го купи и колко струва? Аз сега се мъча с един чопър, но нещо не ми е много удобен.

Благодаря  bouquet
[/quote]

Бейбикука е страхотно хубаво нещо - бързо, удобно, лесно за използуване http://perso.orange.fr/recettebabycook/index.html или http://www.beaba.com/fr/index_collection.htm, но  е доста скъпо - на мен ми бяха дали назаем за първото дете, та сега доста се размислях дали си струва инвестицията. Добре че се намериха кандидати да ми го подарят - струва все пак около 100 евро Shocked Е, после може да се използува и за други неща в къщи, а пък пюрета в малки количества поне засега вървят и за големия. Би трябвало да го има и в България, но едва ли ще е по-евтино.

# 7
  • София
  • Мнения: 676
chumbi, какво АМ приема детенцето ти  newsm78. Пюренцата на Nestle са много приятни на вкус  Peace

# 8
  • Мнения: 1 909
Млякото се казва Lémiel и беше на Милупа, а е на Нутрисиа - не знам дали нещо говори на някого - има толкова много млека!! Аз лично трудно се ориентирам какви са разликите между тях.

Снощи пак пробвах с правено пюре от пресен спанак с картоф - изобщо не го близна! А преди хапваше готово спаначено. Проблема е, че ходи на от тази седмица на бавачка, а на нея не мога да й дам да се тормози със захранването - остава ми само съботата и неделята за тренировки. newsm78

# 9
  • Мнения: 290
Ne se pritesniavai i moiat sin poniakoga mi otkazva6e piuretata bilo kupeni ili doma6ni,samo na edno ne moje6e da ustoi svaren kartof i morkov + 2 laji4ki AM i malko prevarena voda s oveseni iadki vsi4ko tova triabva da izleze 200gr.Probvai mislia,4e 6te go haresate!

Не се притеснявай и моят син понякога ми отказваше пюретата било купени или домашни,само на едно не можеше да устои сварен картоф и морков + 2 лъжички АМ и малко преварена вода с овесени ядки всичко това трябва да излезе 200гр.Пробвай мислиа,че ще го харесате!

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: нд, 24 сеп 2006, 12:46 от Vivi

# 10
  • Мнения: 7 803
а готово купено п*ре яде ли?

# 11
  • София
  • Мнения: 676
 chumbi, не съм чувала за Lémiel. Иначе Milupa я знам. Ако е сладичко, може и това да е причината за отказ от зеленчуковите пюрета  newsm78.

# 12
  • Мнения: 1 909
Все още не иска да ми яде пюретата Cry Всичко пробвах - и с мляко вътре, и пюрето в биберона с мляко... веднага се усеща. Освен това опитах вече какви ли не пюрета - само морков, морков с картоф, зелен фасул (с и без картоф), даже и пюре от кервиз и картоф (по препоръка на баткото, който много го обича  Grinning). Готовите пюрета малко повече като че ли им обръща внимание, но повече от 20-30 г досега не е изяла наведнъж. Може би  наистина трябва малко да спра с опитите за момента и да чакам да попита "къде отидоха пюретата?" Wink Wink

# 13
  • Мнения: 7 803
иz4акай, 6те прояде  Hug

# 14
  • Мнения: 1 909
Даваш  ли гаранции? Wink И след колко време, все пак? Дали да изчакам цяла седмица или един-два дни са достатъчни newsm78

Общи условия

Активация на акаунт