Изследвания по време на бременността?

  • 4 143
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 336
Момичета, сдружение Настоящи и бъдещи майки организира кръгла маса по въпросите на зачеването, бременността, раждането, кърменето и отглеждането на децата.

В тази връзка ме интересува подробна информация относно изследвания по време на бременността, за да видим как е възможно да се увеличат, защото по наше мнение са крайно недостатъчни.

От моята бременност имам спомен, че на всяка бременна се полагаха 3 ехографии и 3 кръвни изследвания и урина. Това ли беше всичко, освен ежемесечните прегледи? И всъщност прегледите как бяха веднъж консултация и веднъж преглед месечно или нещо друго?

Моля ви да кажете как  сега ситуацията, дали не е променено нещо, за да знаем какво да искаме от институциите ::

С Доплера как стои въпроса?

Моля ако тук влизат майки на близнаци да споделят дали им се полагат повече прегледи или не.

Извинявам се за глупавите въпроси, но аз си следих бременността при частен лекар и съответно не съм се възползвала от нито една от `екстрите`, осигурявани от здравната каса.


Благодаря на всички, които ще се включат по темата в аванс  bouquet Информацията ще е полезна за всички ни Wink

# 1
  • Мнения: 487
На консултация ходя всеки месец. Според моята лекарка се полагат 2 ехографа за цялата бременност  Shocked , като за всеки следващ трябва да си плащаш. Урина давам всеки месец, кръв съм давала 2 пъти до сега. Направиха ми безплатно и кръвна група, HIV, васерман и австралийски антиген.. Това е. Иначе на консултациите само ми мери обиколка на корема, височина на матката, колко тежа и кръвното налягане..

# 2
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1152&h=830-на този адрес има подробна информация за стандартните изследвания.
При мен нещата се развиха така - 3 ехографски прегледа , 3 пъти давне на кръв и урина. Ежемесечните консултации протичаха с измерване обиколката на корема, височината на матката, тегло, кръвно налягане и слушане тоновете на бебето /последните 2 месеца/. Амниоцентеза или биохимичен скрининг, както и микробиологично изследване на вагинален секрет, не са ми правени /въпреки че те са част от стандартните изследвания/.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 227
Няма да е зле да включат към пакета със изследвания и Биохимичния скрийнинг, знам че той не се поема, както и амниоцентезата за нея обаче нямам инфо дали се поема от ЗК или не.

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Това е ПРИЛОЖЕНИЕ №7, определящо какво се полага по Програмите "Детско здравеопазване" и "Майчино здравеопазване".

# 5
  • Мнения: 1 986
  Хм,забелязала съм,че навсякъде е различно ThinkingТам,където аз ходя на консултации,ме преглеждат ВСЕКИ месец-БЕЗПЛАТНО на ехограф,мерят ми корема,кръвното,слушат тоновете на бебето,и ми изследват урината за албумин;в началото ми правиха изследвания за кръвна група,хемуглобин/май и цялостна кръвна картина newsm78/,СПИН,Васерман,хепатит и изследвания на урината.Предстои ми този месец отново изследвания на хемоглубина Peace

# 6
  • Мнения: 304
  Хм,забелязала съм,че навсякъде е различно ThinkingТам,където аз ходя на консултации,ме преглеждат ВСЕКИ месец-БЕЗПЛАТНО на ехограф,мерят ми корема,кръвното,слушат тоновете на бебето,и ми изследват урината за албумин;в началото ми правиха изследвания за кръвна група,хемуглобин/май и цялостна кръвна картина newsm78/,СПИН,Васерман,хепатит и изследвания на урината. Peace
И при мен засега е така-урина 3 пъти кръв 2 пъти е ехограф-всеки месец(почнали сме от втория)

# 7
  • Мнения: 146
На мен ми направиха 2 ехографа и ми обясниха, че на повече по здравна каса нямам право, а всеки следващ се плаща 15 лв. /издават касова бележка/ Кръв и урина също ме изследваха два пъти, а последния път чух да казват на една бременна, че бил свършил лимита за тези изследвания и трябвало да си ги плати. Не виждам смисъла в тези консултации, корема са ми го мерили само веднъж при регистрацията, кръвното забравят да ми го измерят трябва да ги подсещам и килограмите не ми ги мерят. Добре че ходя на частно при друг док. та има кой да ми обърне внимание и да ме прегледа. Какво правят обаче жените, които нямат тази възможност?
Пратиха ме да си изследвам кръвната група, въпреки че им показах резултата от такова изследване направено преди две години в същото здравно заведение, но въпреки това трябваше да се изхарчат излишни пари на касата за ново изследване. Аз не знам кръвната група да се променя през две години.
Освен това ако имаш проблем и искаш да минеш по каса трябва да отидеш първо при док. с касата за да ти даде талон за болница и докато стигнеш може и да е късно.
Здравна реформа е пълен абсурд и ако не си плащаш не виждам как ще се изследваш или ще си следиш бременността.

# 8
  • Мнения: 146
В прочем док. от здравната каса никога не ме е попитал имам ли течение не ме е прегледал вагинално, не ми е взимал секрет и т.н. Това го прави док. на когото плащам в частен кабинет.

# 9
  • Мнения: 603
Платих си всички изследвания, понеже лекарката ми нямала лимит. Сега ми предстоят пак ПКК, Урина и анален секрет и тях ще си ги платя.
Мисля след като родя да се жалвам в РЗОК.

# 10
  • Мнения: 3 336
Благодаря ви, момичета  bouquet

# 11
  • Мнения: 10
Анален секрет??  В коя седмица се взима и защо?

# 12
  • Мнения: 1 986
  Не съм чувала да се взема такъв секрет newsm78,над мен/поне засега/ не са "издевателствали" по този начин докторите Sick

# 13
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 162
kL30pa7ra, да нямаш предвид вагинален секрет? Щото и аз за първи път чувам за анален.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
И аз да се отчета.
До сега абсолютно всеки път са ме гледали с ехограф - до тук 4 или 5 пъти, едни изследвания - кръв и урина (още не съм видяла резултатите и не знам какво включват)веднъж са ми замервли таза и 2 пъти обиколката на корема и кг. И това всичкото за 3 месеца .... мисля, че е е добре Simple Smile
Дано да е така до края Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт