Жена,съпруга,майка-как се справяте?

  • 4 989
  • 101
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 886
Справям се ... понякога за сметка на нещо друго ... мечтая си тези часове отишли във физически усилия свързани с домакинстването да свършат нещо полезно и за мен самата - горене на излишни калории  Laughing

А и време ми оставя във форума да ровя ... значи не съм за оплакване...





 и аз така Party

# 91
  • Мнения: 1 446
Ами веднъж като набереш инерция и няма спиране  Wink.
Справям се -къде ще ходя...
Или поне си мисля, че се справям, но пък домашните нямат оплаквания  Grinning.
Peace

# 92
  • Мнения: 2 032
Много интересно как мъжете избягват да ги глождят такива терзания, "дали съм идеален мъж, съпруг, баща?".  А жените хем се нагърбват с хиляда и една отговорности, хем все ги гони Вината, че не са Идеални.  Ами няма "идеална съпруга, майка и домакиня". Има good enough. Психотерапевтичните кабинети (където ги има) са пълни с хора, които страдат, че не могат да са "идеални".

Иначе, за справянето със задачите на ежедневието.  Всеки решава кое е по-важно за него. Някой гледат децата и къщата да са чисти и лъскави. Други-да поиграят с децата, пък може и да по-омажат къщата. Някои изкарват пари. Някои имат професии. Някои вършат всичко в къщи. Някои си мислят, че е тяхна задача да "гледат" мъжете си. Но всекиму-неговото. 

Важното е, след като реши човек кое е важно, да предцени как може да отмята важните неща. Винаги когато може-помощ:

-   -От мъжа-задължително.
   -От някоя баба-от време на време е здравословно.
   -Домашна помощница-по възможностите (но чистенето понякога може да действа много успокояващо и терапевтично).
   -За гледане/обучение на децата-от подходящи хора.
   -В работата-делегиране.

Балансът е крехък. При мен, със сигурност, ако някоя от горните "тухлички" се размести, ще има сътресение. Но. Пак се намират решения. Ама не смятам да гоня наградата за "идеална" каквато и да било. Няма да я спечеля, само ще се изтормозя в състезанието със себе си.

# 93
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Справям се нямам избор,но не твърдя че съм идеална домакиня.
Хване ли ме инерцията може да мине седмица преди да стане нещо което да ме изкара от затворения кръг/обличане-ясла-работа-ясла-прибиране-готвене-чистене-сън/,на моменти съм на ръба на нервна криза,на моменти  изпадам в апатия,на моменти ми се танцува безпричинно.
Но все още съм нормална. newsm62

# 94
  • Мнения: 819
Детето,после мъжът,после домът...и ако остане време,и аз намазвам!!!Успявам да се справя,трудно ми е,ама и мъжлето ми помага да се справя!

# 95
  • Мнения: 1 723
За детето аз се грижа.За мъжа ми няма нужда,той се грижи за мене. Simple SmileВ домакинство не се престаравам.Все още съм в майчинство,а когато тръгна на работа ще му мисля Mr. GreenОбщо взето търся баланса и не стигам до крайности.

# 96
  • Мнения: 1 370
Много добре. Харесва ми да го правя Wink

# 97
  • Мнения: 3 089
въпрос на еквилибристика и на добре организиран план. понякога обаче ме мързи да измислям разни схеми и варианти и просто оставям нещата така, както са си.

# 98
  • Мнения: 2 897
Справям се. Тооо имаш ли избор.Гледам първо  и най важно да съм добра майка Hug
Peace

# 99
  • Мнения: 1 568
не се справям супер,но точно за това съм супер мама и супер жена,инъче няма да съм интересна!  Peace

# 100
  • Мнения: 592
Ами то времето ще покаже дали се справям, но се старая Hug

# 101
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Незнам до колко се справям,но съм доволна,че мъжа и детето го оценяват-това ми стига!

Общи условия

Активация на акаунт