Какво ми препоръча гастроентеролога....

  • 4 651
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • София, център
  • Мнения: 686
ООООООО струва ми се ви е много рано на вас , за оризова каша...НЕ  Naughty
Млякото се сгъстява, но само ако педиатъра е одобрил  с оризово БРАШНО, то си е бебешко специално!!!

# 31
  • Мнения: 3 116
Мили мамчета, много внимавайте като сменяте АМ  на вашите бебета. Това трябва да става като постепенно се измества едното мляко с другото и това не става за ден - два а за месец - два !

  bouquet

# 32
  • Мнения: 273
о боже какво да ви кажа видях чудо, Дадох и мляко Аптамил без нищо друго да го смесвам от 130 готов ратвор изяде 80гр и то бавно и равномерно, а не да го нагълта набързо и не и е рядко да се олее.
Оригна се и сега спи не иска никакъв биберон а млякото го изяде за 25мин, а иначе Фризолак го изяждаше за 10мин и повръщаше.
проблема е сега другото яде пак ли да и дам само Аптамил .
немога да питам лекарката си тя казва ами ти с какво я храниш и каквото и обясня тя решава че трябва да се спре изцяло Фризолак и да карам на Фризовом.
аз карах от четвъртък на обяд до тази сутрин в 6ч и беше последното хранене само на Фризовом и нищо друго и сега и дадох в 9:50 Аптамил и за сега няма още реакция да е повърнала.

Въпорса е дали ще се запича от него, защото от Фризолак се запичаше освен че го повръщаше   

Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 10:56 от snejko

# 33
  • София, център
  • Мнения: 686
Супер, Laughing
дано сте от тези бебета , на които Аптамила им действа фантастично...    По принцип то е малко по-гъстичко като мляко ( поне от моя поглед на сменила 4-5 млека ) , единственото по- гъсто беше Nutrilon - OMNEO, но при нас чак ни запичаше... Аз бих пробвала и още едно хранене..., но ТИ си реши !

При нас не запече, а напротив аз сменях млека ,защото търсех НЕЗАПИЧАЩО,но тук има майки, на които бебетата са се запекли!?!?

# 34
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
Snejko и аз като споедлих с нашия доктор, че Ивчо повръща от НАН-а той ми каза да купя Фризовом. Обаче аз вече бях взела Аптамил на своя глава. Наистина е доста гъсто и му трябва по-гореща вода. Бебчо го изява малко по-бавно, но ние сме си все така запечени, а вече пети ден сме на Аптамил. Явно при всяко дете е различно. Досега е ял Фризолак, НАН и сега Аптамил и с трите е ака по 1 път на ден, че даже и на 2. А за количеството ние сме на повече от месец, давам не повече от 120гр. Притеснявам се да не натъпче, че и без това не ака, коремчето му е като буренце Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 3 671
Ами сега Cry Cry Cry Cry????? Страшни колики има от сутринта....след всяко ядене е ужас....освен това повръща малко....вече ми идва да скоча от някъде... Cry
Много е лошо- дано да е временно при смяната на млякото- ако искаш увеличи временно дозата на Фризовома  спрямо Милумила- да не изключваш пак новото мляко щом сте решили да го сменяте.Нека стане постепенно заместването -сигурно не й влияе добре и затова са тези колики и повръщане
Предллагам ти да го смесваш 2:1 засега докато се пооправи-примерно ден-два,после 3:1 и така докато го изключиш Фризовома
Но ако питаш мен -не бързай напълно да махаш Фризовома-щом още има колики- той добре влияе за тях/но това е моето мнение-все пак не съм лекар- просто споделям моя опит с това мляко/
Успех- и пиши как сте Hug

Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 15:41 от vnd

# 36
  • София
  • Мнения: 4 423
Намалих Милумила ( по съвет на Ритка - благодаря ти Hug), още снощи, защото коликите бяха ужасни Cry, дадох мензим форте, Инфакол и днес ми се струва, че е по - добре, да не чеу дявола. Praynig Praynig Praynig Praynigvnd , така и ще направя, благодаря ти  bouquet

# 37
  • Мнения: 273
ами харесвай за сега млякото на Аптамил повторих, дори сега изяде 100гр и май малко на зор и доиде нещо се плези и се върти, но неможе да го повърне нещо и си се върти.
аз давам Фризовома веднъж на вечеря в 10ч и тя на другия ден си ака добре в 2ч. и аз не обичам да е запечена защото докато се изака мого се мъчеше , а сега си ака нормално
и става така че яде и едновременно ака Simple Smile и не е запечено

adilandти и сега ли храниш с Аптамил

# 38
  • Мнения: 7 640
Буболина, и на мен ми събра очите с тези количества, които пишеше, че й даваш, но се въздържах от коментар.
За мен перфектния вариант беше Фризолак/Фризовом 1:1.
Колики нямаше и изхожданията бяха ок.
Но да даваш на всяко ядене различно мляко- това е просто странно, така да се каже...

# 39
  • София
  • Мнения: 4 423
PolarFox , не съм го измислила аз Cry, все пак гастроентеролог го е предписал - вече така се обърках.... Confused

# 40
  • Мнения: X
Буболина, разбирам колко се притесняваш, съчувствам ти и те моля да не се обиждаш за това, което ще напиша, но наистина не мога да се въздържа.

Толкова си се вторачила в храненето на детето, че си докарваш беля след беля и то сама. Детето ти има нормални проблеми за бебе - повечето бебета връщат храна. Единственото "лошо" нещо, което си правила е огромното количество мляко, с което си претоварила детето. И сега ще повториш грешката с прехранването ако почнеш да сгъстяваш с оризово брашно - нещо, което се прави най-рано след 6-ти месец. Незнам защо нямаш вяра на Фризовома, като той е помогнал и за запека и за повръщането, единствено е бил в голямо, много голямо количество. Съвети търсиш непрекъснато и същевременно ги изпълняваш, като всеки ден прилагаш кой каквото каже, луташ се от една схема в друга, вместо да си изградиш "своя" такава и да я следваш, за да може и детето ти да се "нагоди" по нея. Сега - ново мляко, силни колики........ Ами успокой се вече, детето се развива нормално - е малко връщало  храна, понаболявало го е коремчето, но това са лошите, но съпътстващи бебетата неразположения. Надявам се няма да отидеш още при няколко доктора да ти дадат още пет схеми на хранене.

До колкото съм чела темите ти с много голямо желание да помогна и от това, което ти си правела виждам, че няма да "мирясаш" /съжалявам, не се обиждай, моля те/ и все ще търсиш какво мляко да дадеш, с какво да го сгъстиш и т.н....

Като майка минала по твоя път, сменила няколко млека ще ти кажа как бих постъпила аз - Оставам само на Фризовом 110 - 120мл. и толкоз. За седмица, детето ще се оправи. Никакви брашна, никакви други марки. Това бих направила аз. Но най-доброто е, каквото и да решиш, просто да се спреш на него.



# 41
  • София
  • Мнения: 4 423
Не се обиждам разбира се, аз съм си малко хипохондрик и лошото е, че това сега се прехвърли върху бебка Confused
Фризовома не ни е оправил запека, просто спря да повръща от него...
Ясно ми е вече, че съм прекалила с количеството, но според гастроентеролага е късно да намалявам, трябва само да го задържа това количество.
Много е трудно да се луташ между едно и друго мнение, да искаш най - доброто за детето си и да виждаш, че грешиш непрекъснато  -  все едно си на 15 години...
Няма значение...ще се постарая да не прекалявам с темите си.
Мирясвам от днес!

# 42
  • Мнения: 7 640
Буболина, не се съмнявам в думите ти, но просто съм гръмната.
Слушай мачинското си сърце, в крайна сметка Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 2 437
Буболина, и аз мисля, като пандора за млякото.
Остави дечко на количеството, необходимо за възрастта му, не е късно. И не сменяй млеката...да не си докарате алергия накрая. Щом го понася Фризовома, давай с него.  Претоварване на стомахчето+смяна на млякото си е шок за бебчето.

# 44
  • София
  • Мнения: 4 423
Кой да слушам вече...според доктора Фризовома е лечебно мляко и тя няма нужда от него, защото не е имала рефлукс - предписано е неправилно Confused
Започнах вече с Милумил, днес е по - добре, коликите преминават и започна да ака - това не е било от както се е родила ( все със запек е).
Не знам вече...

Общи условия

Активация на акаунт