Enuresis Nocturna

  • 1 237
  • 8
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 234
Здравейте, има ли мами чиито деца имат такъв проблем. А ако вече сте се излекували, кажете как? Разкажете за своите постижения относно сухите нощи.

# 1
  • Мнения: 5 531
Ами на колко години е детето? От два месец на сам ние вече нямаме мокри нощи.Как се излекувахме?Първо направихме календар, който много стриктно попължахме.Ограничихме приемането на течност вечер, и доктора който следи дъщеря ми и изписа капки Адиуретин.С тях нямаме мокри вечери.

# 2
  • Мнения: 2 697
Здравейте, има ли мами чиито деца имат такъв проблем. А ако вече сте се излекували, кажете как? Разкажете за своите постижения относно сухите нощи.

Здравей, Надя,

Мисля, че е добре първо да се консултирате с нефролог, т.е. специалист по бъбречни заболявания, за да се види дали няма проблем с бъбреците. Ако проблемът не е физиологичен (в такъв случай лекарствата няма да помогнат), тогава можете да се консултирате с  детски психолог, защото е напълно възможно проблемът да е "на нервна почва". Желая ви успех, енурезис ноктюрна е лечимо и обратимо състояние. Hug Hug Hug

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 234
Здравейте мили майки,
Благодаря ви за отговорите. Проблема е при мен... на 1почти 16 г съм. Това е най-ужасното нещо. Нита мога да ходя при приятели, нито по зелени у-ща. Гледаха ме на какмо ли не нищо не откриха. Преди около 4-5г ми даваха едни хапчета и докато ги взимах нямах проблеми, но веднага като ги спрях и се почна наново. Ходила съм и на психолог. В нашият град идва един професор и той ми дава едни хапчета и нещо промяна не видях. Ходих и на някакво мн болезнена манипулация, все едно че ти нкарват катетър, обаче от най-малкия размер до 4-5 размер да видят дали няма някакно стеснение. Нищо и там няма. Там ми изписаха някакво хапче но и то не помогна.
А тези капки знаете ли дали стават за по-големи деца?
Благодаря ви предварително!

# 4
  • Мнения: 5 531
Да стават.Но не мога да ти кажа как ще е, ако ги спреш. Попитай непременно за тях, капе се по капка във всяка ноздра преди лягане, и мисля че ще има и при теб положителен ефект.Аз съм се консултирала с уролог за тях и той ни ги препоръча.Със сигурност може и ти да си ги капеш, но все пак се консултирай с лекар, той ще определи нужната доза(обикновено е по една капка във всяка ноздра)

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 234
merychery, благодаря ви за отговора, ще се консултирам  и се надявам да ми помогнат!

# 6
  • Мнения: 7 640
Задължително пуснете стерилна урина. Понякога с билки може да загубите ценно време и необратимо здраве Sad

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Да, първо се уверете че проблема не е бактериална инфекция, и след като евентуално се докаже
 че всичко е наред - търсете проблема между ушичките му  Thinking - защото най-вероятно проблема е психо/емоционален или по друг начин казано - психо/соматичен.
 - Успех Hug 

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 234
Благодаря Ви за всички отговори,
при мен проблема незнам до кога ще е.Вече просто ми писна, вецер да не мога да ходя да спя в приятелки или на екскурзии.А съм на почти 16...направо незнам какво да правя.

Общи условия

Активация на акаунт