Моля ПОМОГНЕТЕ

  • 884
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте!
Моля ви за съвет и за някакво мнение, случвало ли се е на някоя от вас? Сина ми е на 11 месеца, изключително будно дете, развива се нормално, като изключим вратлето...Периодично си изкривява вратлето ту на ляво, ту ня дясно, изглежда като схващане, дори понякога го боли Sad. Самото схващане трае 3-4 дни, след това вратлето му се изправя и всичко се нормализира за десетина дни, след това отново отпуска главичка на другата страна...моля ви дайте съвет, отчаяна съм..

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Не знам дали някой ще ти даде по компетентен съвет- детето трябва да го види лекар!

# 2
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Може чисто и просто да му липсват минерали, най-вече Магнезий или пък може да има проблем или травма на  мускула  Sternocleidomastoideus, но при всички положение се консултирайте и педиатър.Трябва да се изключат и нараняване по протежението на шийните нерви.
Успех.

# 3
Пропуснах да кажа, че говодих на маса лекари..Ортопед, невролозите бяха трима...Казват че спроред тях е мускулна слабост която ше израсте..но е наистина адски страшно когато го видя сутринта с увиснала главичка..не знам какво да си мисля, много е страшно наистина, а той се смее и играе, прави всичко нормално..дали на някой не му се е случвало..да ме успокои или да ми препоръча специалист..
Благодаря за вниманието   bouquet

# 4
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
А обясниха ли ти на какво се дължи тази мускулна слабост?

# 5
Точно това е най-гадното Sad никой нищо не обяснява сякаш е нещо супер често срещано, а в същото време на никой познат не се е случвало Sad...Наистина се чувствам в безисходица защото искам да му помогна, а не знам как   newsm45 newsm45 ...Роден е секцио, това изключва да е родова травма, няма скъсяване на мускул също така..Не знам, по цял ден правя некомпетентни предположения, влудяващо е... #Crazy

# 6
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Била ли в ортопедията в Горна Баня ?
Иска ми се да мога да ти помогна, но щом не имало родова травма това е добре може наистина да се касае сама за слабост, въпроса е дали не се препоръчва нещо като корсет...... може пък да се налови да се правят нещо като упражнения за заздравяване на мускулатурата.

# 7
Много ти благодаря за вниманието и аз си мисля за някакви гимнастики, масажчета, но никой не ми е казвал за подобни неща..Можеш ли да ми препоръчаш някой невролог..

# 8
По-скоро подробности за Горна Баня?

# 9
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Малко е трудно да ти препоръчам вече, преди бачках в Пирогов и там има много добри специалисти( но малко или много се занимават със случай по спешност), но от години не съм в Бг и съм по-изгубила връзките........ За Г. Баня там съм лекувана аз от Луксация на тазобедрените стави и има невероятни специалисти поне аз съм доволна няма и следа от заболяването.
Само не се отчайвай още е само на 11м. и има време да се развият добре нещата.

# 10
Много благодаря за инфото, само ще можеш ли да ми кажеш пълното наименование на тази клиника за да намеря координтите?

# 11
Извини ме за "soffy", сестра ми пък се опитва да забременее Wink това е нейното име тук..

# 12
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
ДУБ по ортопедия и травматология     кв. "Горна баня",  - това мисля че е Успех
бул. "Никола Петков" 56    тел. 56-84-321

Общи условия

Активация на акаунт