Безоотговорните майки...

  • 11 277
  • 195
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 8 925
До авторката: Изкарайте една година ходене на ясла (градина) и пак ще си говорим....

ПП: И аз съм със сополи от една седмица и не минава бе.....

# 16
  • Мнения: 7 831



Тони   bouquet  Hug   bouquet!

Спрете се, разбира се, че сополите не са болест. И кой лекар ще даде болничен за сополи? Кой работодател ще ви пусне без болничен? Вие като имате сополи да не се лекувате в къщи?
Стига с тези драми около детските болести, Моля  Praynig !
Децата боледуват и го правят често, много по-често от възрастните.
И Дани е трети ден на градина и вече е със сопол и какво толкова  newsm78 ?!? Тази сутрин си отиде със сопола и изобщо не смятам да го спирам! Даже на лекар няма да го водя, ако се запази същото състояние (само сопол)! И моите като си бяха цяло лято в къщи и аз забравих какво е сопол, какво е кашлица, но сега ще си припомня. Не ми е приятно, но не драматизирам излишно!
Стига с тези квалификации, безотговорни  Shocked Shocked Shocked ...

# 17
  • Мнения: 9 990
Аман...и ся кво-да си посипа пепел освен..... LaughingДнес сестрата в градината, която пуска децата сутрин беше със сополи, жената.Ма за това болничен не дават.Да и предложа да си пусне неплатен отпуск ли? newsm78

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Когато децата ми вдигнат Т в детската ми звънят на пожар да отивам. Иначе с течащи носове и кашлица са много често- при моите е на алергична основа. Хремата е нещо обичайно за студеното полугодие и не е причина за изолация. Достатъчно е да обличаме децата топло и да ги храним правилно и да не изпадаме в паника от всеки сопол.
Колкото до майките- не ги смятам за безотговорни. Сигурна съм, че просто нямат възможност да си стоят вкъщи.

# 19
  • Мнения: 920
А някои безотговорни хора ходят със сополи на работа, кихат заразяват майките и те заразяват децата си. Чувала съм ги дори в градския транспорт. 

# 20
  • София
  • Мнения: 1 352
А някои безотговорни хора ходят със сополи на работа, кихат заразяват майките и те заразяват децата си. Чувала съм ги дори в градския транспорт. 
Аха, така е. И мен така ме заразиха последния път. hahaha

# 21
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз да се включа като една "безотговорна" майка - като прочета такова заглавие и очаквам някаква тема от сорта как дете на 2 години играе само пред блока и т.н. а то каква била работата. Ако т.нар. "отговорни" родители имат нещо портив - ами да си гледат децата вкъщи! кой лекар ще ти даде 2 седмици болнични, че детето ти е със сополи?!? А кой работодател ще те търпи?!? За алергичните сополи изобщо да не говорим...
Хайде всички майки със сополиви деца да си останем вкъщи - хихихи - ми то ще остане ли някой да работи  newsm78

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Сополите и за мен са ежедневие. Какво да направя, да си стоя у нас? Ми те полените и у нас влизат, домашния прах дразни децата ми и те кихат. С кихането отделят и секрети, на които викате сополи. Ами ходят на градина, дори и бележки си имат в шкафчетата за евентуални проверки от ХЕИ. И не мога да разбера този тон и тези квалификации, моля ви...

# 23
  • Мнения: 2 657
Ами неминуемо е според мен да не се сдобиеш със сополи на третия ден, ама това пък според мен не значи че детето е мъртво болно и трябва да го затворя в къщи, е ако имам възможност ще го оставя да не ходи на ясла, ама от разходка на вън няма да го спра.

Ти къде про4ете,4е няма да си изведа детето?
Еми едвам си стой на краката и суполи и сълзи му текът като из ведро PeaceЗа мен е болно и ако за теб не е си пускаи детето/цата на ясла.Не бих го пуснала за нищо на света в това състояние Peace

# 24
  • Мнения: 2 657

А на какво са признак...на здраве ли  newsm78
Според мен щом едно дете има сополи, значи има настинка......т.е. вирус........а не дай си боже някаква бактериална инфекция.......сополи от нищо не стават


Подкрепям написаното Peace

# 25
  • Мнения: 9 990
Имаше предложение на времето-който е болен-да отива на хотел-да не сее зараза и вкъщи Laughing
И-зо-ла-тор!И-зо-ла-тор! Laughing
Брях, не знаех, че настинка=вирус

# 26
  • Мнения: 3 663
А на какво са признак...на здраве ли  newsm78
Според мен щом едно дете има сополи, значи има настинка......т.е. вирус........а не дай си боже някаква бактериална инфекция.......сополи от нищо не стават
Подкрепям написаното Peace
приемам написаното лично към мен и затова отговорям
ако детето е весело, жизнено, смее се, видимо не е отпаднало или унило и един сопол се вее - да, за мен той не е болест

# 27
  • Мнения: 2 657
Сори,4е съм засегнала някой с изказването си,но нямах време да напиша,кое за мен е безотговорно,защото малкия ми мранкаше на главата  bouquet
Под безотговорни имах предвид за тези,4е при условие има 4овек от семейството който да го гледа,не виждам защо се праща дете с температура и суполи в яслата Peace

Надяавам се,4е съм извинена за непълното изказване Peace

# 28
  • Мнения: 2 353
  Тази хрема докторите я наричат "Градински сополит". Нищо особено, няколко месеца им текат сополи докато свикнат с градинската флора и фауна. Виж, температурата и общата отпадналост са друга бира. Горчива като аналгин и зла като чай.

# 29
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Еми едвам си стой на краката и суполи и сълзи му текът като из ведро PeaceЗа мен е болно и ако за теб не е си пускаи детето/цата на ясла.Не бих го пуснала за нищо на света в това състояние Peace
Едва ли е само от сополите това в болд....

Уточнението е особено важно.....с Т те викат даже да си го вземеш

Общи условия

Активация на акаунт