Как да позная дали са зъбки?

  • 2 123
  • 5
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Мами,как да разбера дали и ничат зъбки?От 3-4 дни не иска да яде нищо-нито мляко,нито пюрета дори и вода не иска.Нощто време за сега си спинка нормално т.е.както преди.Венеца не ми се струва нито подут,нито зачервен.А иначе ни е време май.
Друго какво да е-не е болна/слава Богу/и е горе-долу весела,аз просто си мисля че са зъбките,ама...?
И за колко време избиват,знам че е индивидуално,но все пак..

# 1
  • Мнения: 5 468
Май е рано още за зъби. На моето бебе му излезе един зъб на 7 месеца като стана, след 5 дена още един. И сега е с два.
Незнам причината за липсата на апетит, ама не мисля, че е от зъби. От зъби, плачат на сън и понякога вдигат температура. Може и да има такива признаци, незнам, поне при нас ги нямаше. И като пипнеш венеца, леко драска, преди да е избил съвсем зъба, за да се вижда.

# 2
  • Мнения: 2 529
На Емчо днес му излезе първото зъбче без изобщо да го усетя. Преди няколко дни педиатърката ми каза, че първите долни и горни централни резци излизат най-бързо и лесно. На приятелката ми синът обаче беше ревал цяла нощ преди да му избие първото зъбче, на ваша възраст стана това.
Щом е здраво детето, не се притеснявай Wink

# 3
Ние на 4м и 5дни ни изби първия зъб, една седмица след това втория. На 5м ни избиха третия и четвъртия, на 6 ни избиха петия и шестия. С първите 2 никакъв проблем, третия и четвъртия ни течеше нослето 2дни и акаше 2-3 пъти на ден. Беше отказала почти храната, плачеше, криво и беше, сигурно я болеше защото не искаше и играчки. А сега е на път и седми зъб в близките дни . Така че е възможно да е зъбче.

# 4
  • Мнения: 910
Иренка, хич не ви е рано за зъби. Нашите първите два излезнаха точно на вашата възраст, пък и на много деца им никнат и по-рано. Това вече не е изключение, както е било преди. Чела съм и за случаи, когато децата се раждат с някой и друг зъб.
Нашите първите порастнаха без да ги усетим. Следващите с малко зачервено гърло, от което не искаше малката да яде. Виж дали не е това при вас. Температурата и се беше вдигнала на 37.2 и това беше всичко. С времето май ни става по-трудно със зъбките, сега никнат 4 наведнъж и е голям киселяк...

# 5
До колкото знам поникването на зъбки е придружено с обилно слюнкоотделяне. Повечето майки си мислят, че детето просто си плюнчи, но това е признак за поникване на зъбче. Обърни внимание. И изобщо не е рано за зъбките защото има бебета, които се раждат с поникнали резци.

Общи условия

Активация на акаунт