За фамилия на бебето

  • 3 735
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 429
може, в къщи сме с една фамилия  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 2 159
ами не таткото не си харесва фамилията и за това Crossing Arms ама не мога да споря Wink

# 47
  • Мнения: 6 390
ами не таткото не си харесва фамилията и за това Crossing Arms ама не мога да споря Wink
иъвинявай за любопитството от моя страна, обаче още повече ме изуми, някаква чужда фамилия която ви харесва ли ще давате, или на някого който е уж от родата  newsm78

# 48
  • ГО
  • Мнения: 3 955
На времето беше така,да се носи на дядото името като фамилия.Сега се пишат всички с еднаква фамилия.

# 49
  • Мнения: 2 159
Цитат
иъвинявай за любопитството от моя страна, обаче още повече ме изуми, някаква чужда фамилия която ви харесва ли ще давате, или на някого който е уж от родата
ами не, нали писах по-горе, ще носи на дядото името като фамилия, защото мъжа ми не си харесва фамилията и не искаше и аз да я приемам, не знам много ми е странно, но пък аз не знам какво е да не си харесваш името и като дете да имаш лоши спомени... за това не мога да противореча по въпроса, а и за мен това не е най-важното

# 50
  • Мнения: 6 390
Цитат
ами не, нали писах по-горе
ooooh! ама съм заплес  Whistling Crazy Wink  bouquet

# 51
  • Мнения: 2 159
хехе няма проблем Hug

# 52
  • Мнения: 256
ами аз и мъжа ми сме с различна фамилия, и беба живот и здраве ще я запишем с друга и ставам едно семейство... Laughing


И ние сме така - Тъй като нямаме сключен брак с мъжа ми сме с различни фамилий, а тази на дъщеря ни идва от името на дядото по бащина линия.

# 53
  • Мнения: 992
можеш да  Peace

# 54
  • Мнения: 9 990
На времето беше така,да се носи на дядото името като фамилия.Сега се пишат всички с еднаква фамилия.
А кога навремето-колко време назад в историята е това?Всички възрастни-на по 60-70 години, които питах днес по този повод ми казаха, че носят бащината фамилия, а не име на дядото...Може би е за определен регион от страната това характерно-много ми стана интересно.Никой около мен не е с така съставено име-нито млад, нито стар, нито свой, нито чужд.Днес само за това съм разпитвала, между другото Crazy Thinking

# 55
# 56
  • Мнения: 321
  Да можеш, нашето момиче носи нашата фамилия, а не за фамилия името на дядото.   Peace  

Общи условия

Активация на акаунт