Да го кръстим на дядото?

  • 2 780
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 869
Проблема е следния.Нашия юнак ще се роди след месец ,а все още си няма име.Искаме с мъжа ми да го кръстим на неговия баща,но неговото име е "АНДРЕЙ",а на ме н нещо не ми харесва.Дайте някаква идеа,моля ви newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 8 917
Проблема е следния.Нашия юнак ще се роди след месец ,а все още си няма име.Искаме с мъжа ми да го кръстим на неговия баща,но неговото име е "АНДРЕЙ",а на ме н нещо не ми харесва.Дайте някаква идеа,моля ви newsm78 newsm78 newsm78
Андриан, Адриан - много ми харесва Heart Eyes
Александър

# 2
  • Мнения: 869
Мислихме Андриан,обаче родата нещо не го харесва...не че има значение,но все пак ви питам за някоя нова идеа....може да не сме се сетили някое име

# 3
  • Мнения: 522
Моя син също е кръстен на свекър ми-Атанас.На мен хич ама хич не ми харесваше това име,но мъжо беше категоричен.Имената,които аз бях си харесала бяха Адриан,Андреан и Алекс Peace.

# 4
  • Мнения: 2 171
Аз също се сетих за Андриан, Адриан и Андреас, но ми харесва и Андрей Wink.

# 5
  • Мнения: 8 917
Мислихме Андриан,обаче родата нещо не го харесва...не че има значение,но все пак ви питам за някоя нова идеа....може да не сме се сетили някое име
Да, но нещо, което не е Андрей /макар, че на мен ми харесва това име/, и което да е близко до него е Андриан. А това, че родата него харесвала - нали не очакваш всички единодушно да харесат едно име Mr. Green Peace

# 6
  • Мнения: 299
А АНДРЕ...?

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Андреас ...?  newsm78

Макар че Андрей е много хубаво мъжко име.  Peace

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
От всички изброени аз лично се спирам на Андрей.А за Антон какво ще кажеш ? Пак става две буквички са на дядото:)

# 9
  • Мнения: 216
На мен Андрей страшно си ми харесва (не само, че моята половинка носи това име) и означава 'мъжествен' newsm08. Има имен ден на 30.11.
Има и други хубави имена с А  - Антон, Ангел, Атанас.
Успех в избора ти  thumbsup. Все пак името трябва да хареса на теб и на мъжа ти, не се съобразявай с всички роднини, за да не съжалиш после  ooooh!..

Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 16:51 от ani_78

# 10
  • Мнения: 869
От всички изброените ми харесва най -много АНДРЕАН.Тук изниква друг въпрос как ще се обръщаме към бебчо галено?

# 11
  • Мнения: 8 917
От всички изброените ми харесва най -много АНДРЕАН.Тук изниква друг въпрос как ще се обръщаме към бебчо галено?
Андро  Thinking Ади  newsm78....както и към Андрей Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 550
Андрей е много хубаво име, но както са предложили преди мен - може и Адриан, Андриан (познавам човек с това име, можете да го наричате Анди)

# 13
  • Мнения: 553
Андрей е страхотно  Hug !  Аз лично бих кръстила бебчо така, но ме спира единствено факта че любимия ми носи това име и ще ми станат двама с едно и също име у дома. Но и АНДРЕАН е хубаво. На галено АНДРО  Heart Eyes

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз много харесвам Андрей.....страхотно име..........Рейманд.......разместено...не че ми харесва....само предлагам

# 15
  • Мнения: 9 990
Щом сте решили на дядото-нека е на него-Андрей.Ти не харесваш едно, родата-друго.Но наистина, ако се кръщава на някой-то нека е реално.Андрей е хубаво име, но ако не ти харесва-не го кръщавайте просто така.

# 16
  • Мнения: 2 673
  Маме, струва ми се, че мислиш повече за другите, по-малко за себе си. Ако ти лично въобще не си мотивирана да кръстиш детето на дядото, и през време на бременността си си мислила за друго име, какъв е смисъла да угаждаш на чуждата или своята рода!? Да не съжаляваш някой ден?
  Защо като се роди детето \покрай тази дата\ - все ще има някой хубав християнски празник..Може Бог да ти даде най-добра идея?
П.П Анди е хубаво име \Андрей\. Алекс също ми харесва.

# 17
  • Мнения: 2 013
Андрей е много хубаво име.
Андреан е префърцунено, цял живот ще трябва да обяснява дали с Н или без Н му се пише името. Адриан, както и Андреан, са ми женски и лигави.
С името Андрей ще има и имен ден, мисля.

# 18
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Андрей е хубаво име според мен. Но ако на теб и на мъжа ти не ви харесва, в никакъв случай не го кръщавайте така! И въобще не се съобразявайте с родата относно избора си...
Аз "предлагам" Антон. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 390
Ох,да си кажа и аз,че имам същият проблем-иска таткото да го кръстим на неговият баща-ама Георги не ми харесва ХИЧ ConfusedА пък го заслужава човека Rolling Eyes
На мен Адриан ми харесва повече,ама и Андрей си ми допада.

# 20
  • Мнения: 11 818
Андрей си е хубаво, а и има имен ден на 30 ноември, ако не се лъжа..

# 21
  • Мнения: 2 567
И на мен името Андрей ми харесва. Има си и имен ден и хубаво значение - мъжествен.
На галено може Анди да му казвате  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 256
Ама защо коментирате името с родата? Никога всички няма да са на едно мнение и ти все ще имаш угризения. Като се роди бебето оповестяваш името и така никой няма да смее да ти каже, че името му не е хубаво. Мисля, че дядото трябва да е щастлив и на буквичка даже.
Аз съм за Александър  Peace.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 271
Андрей или Атанас - все ще си има имен ден - и двете имена много ми харесват.
Антон, Антоан, Андон - това са с буквата А, ако решите да е с  буква А  Hug

# 24
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
На мен Андрей ми харесва, друго с А- Антон.

# 25
  • Мнения: 1 101
Според мен Андрей е много хубаво име  Wink

# 26
  • Мнения: 176
Като вариант на Андрей се сещам за Андреа, но май това е твърде "унисекс"...

# 27
  • Мнения: 4 668
Андреас ми харесва , а също така и Антоан  Hug

# 28
  • Мнения: 2 013
Като вариант на Андрей се сещам за Андреа, но май това е твърде "унисекс"...

Вариантът на Андрей е Андре, но звучи на френски... Андре Петров, например, тъпо та дрънка...

# 29
  • Мнения: 174
А защо пък не само Анди,после неговото дете няма да е Андиов примерно а ще е Петкан(да речем)Анди т.н
Моят термин е на 30.11 и ако се роди точно на него и съм мислила за Андрей,но не ми харесва много.
А най-добре детето да не се кръщава на никого за да няма разсърдени роднини.Важното е ти да си избереш името на теб да ти харесва,все пак ти си го носила толкова време.Успех!

# 30
  • Пазарджик
  • Мнения: 76
И на мен името Андрей ми харесва. Има си и имен ден и хубаво значение - мъжествен.
На галено може Анди да му казвате  Simple Smile
Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 721
Присъединявам се - Андрей ми харесва много повече от Андре, Андриан и тем подобни.
Направо си го включвам в списъка за именце на нашия юнак  Laughing

# 32
  • Мнения: 1 448

Точно това си мислех и аз  Party

# 33
  • Мнения: 600
На мен също Андрей много ми харесва, ама явно вкусовете са различни  newsm78 Можеш да му викаш Анди на галено, което страхотно като обръщение според мен. Аз съм мислила ако имам още едно момиченце да го кръстя Андреа и също да й казвам Анди. Но това е само в системата на пожеланията. Успех!

# 34
Аз мисля, че когато искаш да кръстиш детето на някой, то трябва да носи точното име стига само да не е Дончо, примерно
Андрей е красиво име. Според мен името не трябва да се съкращава.

# 35
  • Мнения: 1 029
И на мен Андрей ми харесва.  Peace

# 36
  • Мнения: 6 390
от всички изброени Андрей най-много ми харесва  Peace

# 37
  • Мнения: 5 140
Андрей е хубаво име, кумът ни се казва Андрей, но и Андриан става.

# 38
  • Мнения: 193
Андрей не е лошо име, но щом не ти харесва,защо да си кръщаваш детето така?! Ако е само за да угодиш на роднините...ами не го разбирам това, честно ви казвам. Нека детето ти има име, което ти и мъжът ти сте избрали, което ви харесва на вас.
В тази връзка...Антон или Антоан как ти звучат? Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 416
На мен Андрей ми харесва, друго с А- Антон.
Подкрепям!

# 40
  • Мнения: 13 512
и на мен Андрей ми харесва

# 41
  • Мнения: 5 183
От вси4ко изброено до тук, съм за Андрей.
Какво не му харесвате?
А какво му е мъжкото на Андреан?!   Crazy  Mr. Green Sick

# 42
  • Мнения: 260
Антоан
 Peace

# 43
  • Мнения: 83
Андрей е много хубаво име.
Андреан е префърцунено, цял живот ще трябва да обяснява дали с Н или без Н му се пише името. Адриан, както и Андреан, са ми женски и лигави.
С името Андрей ще има и имен ден, мисля.
smile3521

# 44
  • Мнения: 45
На мен също Андрей много ми харесва, ама явно вкусовете са различни  newsm78 Можеш да му викаш Анди на галено, което страхотно като обръщение според мен.
Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 5 079
На мен ми харесва и традицията да се кръщава на родители, и конкретното име, което посочваш.
 Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 869
Мерси за предложенията...НЕ бях се сетила до сега за "АНТОАН".Много ми харесва,но ще помисля и за "АНДРЕЙ".

# 47
  • Мнения: 742
Според мен Андрей е хубаво българско име, има си имен ден и става за фамилно име /живот и здраве Laughing/, а така и свекър ти ще бъде щастлив!

Ако го гръстите Антоан - ще трябва да празнува на Антонов ден, което всъщност значи, че  на никой не сте го кръстили...

Аз гласувам за Андрей или евентуално за Андриан Hug

# 48
  • Мнения: 9 990
Ей това ми беше и на мен мисълта-Антон и Андрей нямат нищо общо като имена, а ще се води, че е на дядото-Андрей. Rolling EyesТова е като да е на бабата-Мария, но детето да носи името-Маргарита.Първата буква няма общо  в случая.Това за различни имена, с различко звучене и значение, празнуват имен ден на съвсем различни празници.Малко по-различно е например-бабата е Цвета, внучката е Цветелина-все е на Цветница...извинете за отклонението... Peace
И не на последно място-името ще формира един ден бащино име на неговите деца.Тогава едно Антоанов/а или Андреанов/а звучи малко по-завъртяно от Андреев/а.

Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 10:13 от пенелопа

# 49
  • Варна
  • Мнения: 567
Още един глас за Андрей!  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 202
На мен пък  не ми харесва Андрей предпочитам Антон .

# 51
  • Мнения: 603
И на мен Андрей ми харесва, както и Адриан, Антон.
Ено е сигурно, както и да го кръстите, ще ти стане любимото мъжко име Laughing

# 52
  • Мнения: 329
Щом си решила да го кръстиш на дядото нека да си бъде Андрей или в дугия случаи не го кръщаваи на никого ,а изберете двамата със съпругати име което на вас ви харесва .Как може да се съобрязяваш с мнението на "родата", а да не уважаваш своето собствено?Ти го носиш девет месеца ти му избери име , а не някои друг.

# 53
  • Мнения: 65
Проблема е следния.Нашия юнак ще се роди след месец ,а все още си няма име.Искаме с мъжа ми да го кръстим на неговия баща,но неговото име е "АНДРЕЙ",а на ме н нещо не ми харесва.Дайте някаква идеа,моля ви newsm78 newsm78 newsm78
Андрей newsm10 много е хубаво името,ще ми се и нашият дядо да се казваше така no

# 54
  • Мнения: 1 264
Ако не ти харесва може да изберете име, което ви харесва и на двамата без да е на никой от родата.  Peace  Wink
Най-много някой да се разсърди... но ще им мине. Важното е на вас и на двамата да ви харесва името, защото това си е вашето детенце!

# 55
  • София
  • Мнения: 3 823
Андрей е много хубаво име newsm10.

# 56
  • София
  • Мнения: 39 754
Името хич не е лошо, не е и толкова често срещано.
Моята свекърва искаше Дияна да е кръстена на прадядото.

Общи условия

Активация на акаунт