Ускорен растеж или какво?!

  • 945
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 704
Моля ви кажете какво е това чудо.. беба от вчера хапва доста по начесто и ми виси на гърдите по час и повече.. първо на едната, после я плюе доволно и иска другата.. чета за разни седмици, в които има ускорен растеж и бебо може да иска да папа и през час, ама вижте какво прави днес следобед и ми кажете това това на какво прилича  Rolling Eyes  
14,00 до 14,30
14,35 до 14,45
15,20 до 15,50
16,10 до 16,35
16,45 до 16,55

всичкото това време прекарано в цмоцкане.. какво е това чудо просто акъл не ми го побира.. не трябва ли поне час, час и половина да почива и после да иска пак?! мляко има бол, особено в силиконовото зърно е лесно да се види като изплюе, че е пълно догоре.. обаче нашта си папа 20-30 мин от едната, плюе, почива си 10-15 мин и иска другата.. и така безкрай..
накрая пищя от колики 1 час и се укроти  Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 2 249
Не се притеснявай, нормално е!
Усетило е човечето къде е хубавото;)! Бебетата сучат не само заради глад, но искат да се сгушат, да усетят мама, да се успокоят със сукане и още хиляди други неща..
Почивай си в антрактите и пробвай да кърмиш легнала.
Успех!

# 2
  • Мнения: 7 106
Имали сме ги и ние тези периоди и аз си записвах като теб и ми се плашеше окото Shocked .Отминава.Трябва да знаеш, че това е нормално и да не се притесняваш.Бебка сама ще си удължи интервалите между храненията,а докато това стане си се гушкайте на воля.

# 3
  • Мнения: 1 586
Хехе, колко книжки изчетох първите месеци докато кърмех  Laughing
Мойта бебка едва като навърши 5 месеца почна да се храни през 3 часа. В самото начало доста време си бяхме на вашия "режим". Спокойно, нормално е, има и такива бебета Simple Smile А може и да е период на израстване - те не се случват задължително в "ония" седмици, може и по друго време.
Късно разбрах за кърпите/шалове, в които може да си вържеш бебето отпред и да си вършиш нещо друго, докато то си суче или спи. Виж дали няма да ти е удобно с тях да си се разнасяте. На бебето определено ще му е удобно Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Shali
Имали сме ги и ние тези периоди и аз си записвах като теб и ми се плашеше окото Shocked .Отминава.Трябва да знаеш, че това е нормално и да не се притесняваш.Бебка сама ще си удължи интервалите между храненията,а докато това стане си се гушкайте на воля.


е нямам нищо против да си я гушкам, ама след цялото това плюскане настанаха такива ужасни колики, че цяла вечер се съдра от рев.. вече е 23,30 (а сме така от 17,00)  на всичко отгоре иска още да суче и като дръпне за 10 мин се успокоява и после пак почва зверски рев.. направо се видях в чудо  Shocked  в един момент не знам от колики ли реве, от глад ли.. давам цица, тя хем се гърчи и реве, хем суче.. и после врещи миличката като заклана.. ужасно е депресиращо  Cry
колко време продължава това????

# 5
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Andrea$
Късно разбрах за кърпите/шалове, в които може да си вържеш бебето отпред и да си вършиш нещо друго, докато то си суче или спи. Виж дали няма да ти е удобно с тях да си се разнасяте. На бебето определено ще му е удобно Simple Smile


ми ако кажете от къде да си намеря такава кърпа..  Confused  четох веднъж в нета указание как се прави, ама нещо не го схванах..

# 6
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Mags
Цитат на: Shali
Имали сме ги и ние тези периоди и аз си записвах като теб и ми се плашеше окото Shocked .Отминава.Трябва да знаеш, че това е нормално и да не се притесняваш.Бебка сама ще си удължи интервалите между храненията,а докато това стане си се гушкайте на воля.


е нямам нищо против да си я гушкам, ама след цялото това плюскане настанаха такива ужасни колики, че цяла вечер се съдра от рев.. вече е 23,30 (а сме така от 17,00)  на всичко отгоре иска още да суче и като дръпне за 10 мин се успокоява и после пак почва зверски рев.. направо се видях в чудо  Shocked  в един момент не знам от колики ли реве, от глад ли.. давам цица, тя хем се гърчи и реве, хем суче.. и после врещи миличката като заклана.. ужасно е депресиращо  Cry
колко време продължава това????


Съжалявам за това,явно коликите са ви започнали с пълна сила.Няма спасение, слагай капки и стискай зъби.При всички бебета е различно, ние имахме до края на четвърти месец.При други минават за седмица-две.Това е нещо през което трябва да се мине, за съжаление.Изпробвай всичко за което си чела :Топла (не гореща!) пелена на коремчето,някои мами пускат сушоара с топла струя,масажче на всяка смяна на памперса по посока на часовниковата стрелка,Слагай я по коремче на твоя корем или на татиния,дъщеря ми така много се успокояваше и заспиваше почти веднага.Идеята за кърпата е много добра,пусни  ЛС на Raya , тя има инструкциите за ушиване,ще ти ги прати на майл-а.Така ще можеш хем да си вършиш нещо у дома,хем бебчо се "вози" гушнато плътно до теб.
И най-вече търпение!Оригвай я по-честичко, за да не остава въздух в коремчето, който да я дразни.Моя личен опит показва, че и по-често и по-рядко хранене - все тая.Коликите ни минаха, когато им дойде времето.
Стискам палци при вас да са за мнооого кратко.

# 7
  • Мнения: 4 414
малките бебета понякога бъркат колоките с глада...като ги насвият колики, мислят, че е глад и искат да сучат...съответно се получава затворен кръг:( ние не сме имали този проблем и за съжаление, не мога да ти помогна със съвет:(
за шала, Абаджиева имаше инструкции, а ако четеш английски, ето ти сайт:
http://www.sleepingbaby.net/jan/index.html?Baby/sling.html
 
успех с кърменето и с борбата с коликите!

# 8
  • Мнения: 1 704
това със сушоара вчера подейства май  Thinking  или просто вече се е била изтощила до краен предел, но като я затоплих - заспа..
мерси за съветите.. знам, че няма отърване от коликите, но в един момент така почва да се дере, имам чувството че никога няма да спре Cry

# 9
  • София
  • Мнения: 2 249
Копирам един от постингите на Рая за кърпата:
Цитат на: Raya


Прати някой да ти купи парче американ. Изпери го с бебешки прах - става мек и е приятен за кожата. Трябва ти паче около 270/70 см. После го вържи на голо, така че да минава над едното ти рамо, през корема и гърба и под другото рамо. Така, че да образува нещо като люлка пред гърдите ти. Съблечи бебето по памперс и го сложи вътре. Трябва добре да пристегнеш плата, така, че главата на бебето да е срещу зърното. Така, щом поиска да суче само трябва да завърти главичка и да захапе. Отгоре си облечи по-дебела риза, за да не ви е студено. Така можеш да седиш, лежиш и ходиш, без да се притесняваш за бебето.

Можеш да видиш снимки тук:

http://www.rebozoway.org/articles/easy123/newborn.htm

и тук :

http://www.rebozoway.org/articles/origway.htm

Методът е изпитан и стар - бабата на скъпия (95 год.) ми е казвала, че така са носили недоносените бебета едно време.

Имай в предвид, че американа се свива с около 5 см. на метър и в двете посоки.

Общи условия

Активация на акаунт