предстои ми раждане със секцио

  • 3 325
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 603
Здравейте мами. Предстои ми раждане на 16.10  - секцио, т.к. бременността ми е рискова. Страх ме е от упойката. Досега никога не съм била под упойка. Докторът спомена нещо за спинална упойка. Трябва да ми направят тестове за упойката и кардиограма.
Кажете ми нещо за тази спинална упойка.
Другия вариант е с пълна упойка.
Коя е за предпочитане?
Изобщо кажете ми как протича едно такова раждане?

# 1
  • Мнения: 409
Няма за какво да се притесняваш, аз 2 пъти раждах но с пълна упойка.Мисли как скоро ще гушкаш едно малко сладко бебче newsm10 newsm10 newsm10

# 2
  • Мнения: 5 103
Спокойно миличка, не е страшно аз също раждах секцио, но по желание, няма нищо от което да се плашиш Peace
Спиналната е супер, виждаш си детето веднага след раждането Hug

# 3
  • Мнения: 5 790
Спокойно миличка, не е страшно аз също раждах секцио, но по желание, няма нищо от което да се плашиш Peace
Спиналната е супер, виждаш си детето веднага след раждането Hug

Мимка ти го е казала! И аз раждах по желание със секцио, няма нищо страшно - дори напротив! Голям кеф е - говориш си с анестезиолога, смеете се, не усещаи нищо и после - ето ти бебе! Нищо няма да усетиш, а спиналната упойка не се усеща когато ти я слагат.
Успех и леко раждане!

# 4
  • Мнения: 3 089
дааа, така е. за спиналната е важно анестезиологът да е добър, защото ако не нацели дозата е възможно след това да имаш силно главоболие. но пък с пълната операторът трябва да е бърз, за да не стигне упойката до бебето. нещо ми се въртеше 3 минути като време, ама много време мина откак аз раждах и съм позабравила.
успех !

# 5
  • Мнения: 57
и аз родих на  12 април секцио. На мен анестезиолога ми беше познат и ми препоръча спиналка - супер беше. Но ако се страхуваш много избери си пълна - сега новите не са като старите и страничните ефекти са почти минимални. Знам само, че от пълна се излиза по-бавно от упойка, докато от спиналната си постоянно в час и всичко виждаш и чуваш. Само като ти извадят бебката и си в по-голяма еуфория, че я виждаш

# 6
  • Мнения: 962
Аз родих със секцио с пълна упойка.Всичко си беше наред.Излязох нормално е без оплаквания от ние,мисли само как ще се гушкате УСПЕХ! Peace

# 7
  • Мнения: 468
Аз имам причини да съм против спиналната и епидуралната анестезии. Родих второто си дете със секцио и "пълна упойка". Един час след въвеждането в анестезия се обадих лично на мъжа ми, станах същия ден /на 11-ия час/.
Леко раждане!

# 8
  • Мнения: 55
Аз родих със спешно секцио и пълна упойка.Няма защо да се притесняваш,и аз станах същия ден,а на втория си видях детенцето Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 6 171
Изобщо кажете ми как протича едно такова раждане?

Въпреки че си мислех, че ще помня всичко от този ден, се оказа че и тези спомени избледняват. Но все пак...
Отидох към 8.30 - 9.00 ч. в болницата. Оформиха ми документите и ме прегледаха в кабинета за прием на родилки. Не мина и без клизма. След това ме преведоха в предродилна зала където около 40 - 50 мин. ме следиха с фетален монитор. Сложиха абокат и започнаха да ми вливат физиологичен разтвор. Пак там ми сложиха катетър. И след това ме отнесоха в операционната. Сложиха ми маншет на ръката и датчик на пръста, за да следят състоянието ми по време на операцията. Анестезиоложката ми сложи упойката (спинална). Дойдоха опериращите лекари. Освен тях в залата бяха и акушерка и педиатър за бебето. Имаше и още някой, но вече не помня. 4 - 5 мин. след началото на операцията усетих леко придърпване и видях сина си. Такъв един синкав с големи червени топки  Laughing. Акушерката и педиатъра го поеха веднага, аспирираха му устата и нослето, преслушаха му гърдичките. Сложиха ни и на двамата на ръката гривна с номер и го отнесоха в детско отделение. Цялата операция продължи около 35 - 40 мин. като през цялото време бях в съзнание и си говорех с присъстващите в залата. След това ме отнесоха в реанимацията.
Самата операция минава бързо и не е страшно. Не се притеснявай излишно. Това, което е много важно е да се раздвижиш възможно най-бързо и да не се залежаваш много. Аз на следващия ден вече кляках, много се разхождах из коридорите и двора на болницата и се възстанових много бързо.

Леко раждане   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 866
Не се притеснявай. Аз раждах и двата пъти със секцио, първият път беше със спинална, а вторият с пълна. Определено предпочитам спиналната, но вторият път при мен незнайно защо анестезиоложката не успя да ми вкара упойката и когато успя накрая, въобще не ме хвана. (а беше същата анестезиоложка като първия път).

Иначе със спиналната си в съзнание през цялото време и си виждаш бебчето веднага. За мен това беше главното предимство. След пълната упойка на мен ми трябваха около 3-4 часа, за да се свестя, така да се каже, защото бях направо като дрогирана. Но след това нямах никакъв проблем. Станах на 4-я час и операцията ме болеше сякаш по-малко от първия път. Разхождах се в отделението сякаш не съм оперирана. Мисля, че просто бях още под действието на опиатите и затова не ме болеше. Хубавото беше, че се раздвижих добре и така се възстанових доста бързо.

Каквото и да решиш, пожелавам ти успех и най-вече не се притеснявай, не е толкова страшно. Hug

# 11
  • Мнения: 1 029
И аз родих със секцио преди два месеца със спинална упойка. Имах възможността да избирам, но ми препоръчаха тази пред пълната упойка и въобще не съжалявам за решението си. При мен беше секцио по спешност и изобщо нямах нагласата за това, но всичко мина много бързо и неусетно. Не е страшно, важното е да е добър анестезиологът. По време на операцията и преди това при слагането на упойката целият екип ми говореше, расмиваха ме, обясняваха ми в кой момент какво ще изпитам и т.н. Слагането на упойката става в гръбначния стълб и отнема близо 10 мин. (поне така ми се стори), а самата операция със зашиването не повече от 20-30 мин. При тази упойка се обездвижва тялото от кръста надолу и през цялото време си в съзнание и напълно контактен. Това е едно от предимствата пред пълната, защото можеш веднага да си видиш бебчето като го извадят, а това е най-прекрасният момент в живота ни!
Пожелавам ти леко раждане и не се страхувай!  Peace

# 12
И аз раждах секцио със спинална,но май леко ме предозираха,защото по време на операцията изравних на няколко пъти граници и през цялото време бях с кислородна маска.Знам,че преди операцията те питат колко си висока и колко кг си(поне мен ме питаха)и аз сигурно съм казала повече кг и са ме предозирали..не знам...Абе няма нищо страшно,става бързо,не боли като те боцнат и най-хубавото е,че като ти извадят бебчето и ти идва да се пръснеш от вълнение GrinningПиши на лични за всичко,което те интересува Hug

Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 12:03 от Bambita

# 13
  • Мнения: 446
Няма нищо страшно,аз бях с пална упойка ,родих преди 20 дена.Никога преди това не цъм била в болница и не съм преживявяла нещо подобно,но наистина не е страшно докато се усетиш и всичко е свършило.След тва ме боля докато изляза от упойката около 3-4 часа но абсолютно поносимо,то е от контракциите защото се прибира матката,на следващият ден ходех и си гледках бебчето а на 5-ят ден бях изписана и се разщъках по улиците Simple Smile.С бебче се кърмим и нямаме проблеми.Желая ти успех  Laughing

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Вече са ти отговорили много момичета, но да ти кажа и аз, преди 16 дни ме оперираха. Бях с пълна упойка. Всичко мина много добре, излязох си нормално от нея, на другия ден станах, на третия ден ходих вече на разходка из паркинга на болницата. На шестия ден ни изписаха и от тогава се справям с гледането на бебка съвсем сама. Няма никакъв проблем. Боли малко при контракциите на матката след операцията, но всичко е в рамките на поносимото. Не се притеснявай, само задължително си направи тест за упойките и антибиотиците, които се бият в болницата, където ще те оперират /аз се оказах алергична към една упойка и трябваше да сменим с друга, която си купих и занесох в болницата/Желая ти успех и скоро едно сладко бебче  bouquet

# 15
  • Мнения: 603
Искам да Ви благодаря за отзивите. Задължително ще Ви пиша след секциото.

# 16
  • Мнения: 8 917
Бях с пълна упойка. Никакъв проблем и проделеноняма от какво да се плашиш. Предполагам искаш най-доброто за себе си и за бебчето, а от това да си спокойна по-добро няма. Отиваш, лягаш, остявяш се в ръцете на лекарите и единствено се отпускаш и си поспиваш/ако е пълна/ Peace Леко раждане   bouquet

# 17
  • Мнения: 171
И аз бях с пълна, понеже беше по спешност. Съвременните пълни упойки нямат нищо общо с тези преди 10-20 години. Бях яла 3 4аса преди упойката и пак никакви проблеми не се появиха, нито повръщане, нито главоболие...нищо. След 10-12 4аса ве4е ставах и гледах бебката.
Така 4е ако си от по-страхливите и няма да издържи6 на дрън4енето на инструментите избери пълната, а ако иска6 да 4уе6 гласа на беб4ето - спиналната.
Леко раждане   bouquet

# 18
  • Мнения: 155
не се притеснявай. Аз родих на 11.09. със секцио със спинална упойка, която е за предпочитане според мен. През цялото време сив съзнание, виждаш бебето щом го извадят, не ти се гади, не боли самата операция. Поставянето на упойката е по-скоро неприятно отколкото болезнено.
Само се подготви, че на следващия ден и нощ ще имаш болки, но с обезболяващи се изтърпяват и после си кукуряк след седмица. Просто трябва да се движиш. Въпреки болката.

# 19
  • Мнения: 1 930
Майчетата са били доста изчерпателни в отговорите си.
Аз също раждах октомври, но 24 и то миналата година. Поставиха ми спинална упойка и съм доволна Peace.
Стискам палци всичко да мине успешно!

# 20
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Мамите са ти написали всичко, успокой се и мисли за срещата с бебенцето! Леко раждане и бързо възстановяване!

# 21
  • Мнения: 832
Аз родих на 16.10 миналата година - планово секцио със спинална упойка - нищо не усещах по време на операцията. И мен преди това ме беше страх, но като мина разбрах, че изобщо не е страшно. Не е приятно, но не е и страшно.

# 22
  • Мнения: 161
Аз също родих със секцио и пълна упойка.Не се притеснявай-всичко ще бъде наред.Изследванията са рутинни.Всичко минава бързо и се забравя-остава спомена за срещата със слънчо Laughing

# 23
  • Мнения: 4 621
Аз раждах секцио със спинална упойка. Всичко мина много бързо и много добре. Не усещаш нищо, а си в съзнание и си виждаш и цункаш бебчето веднага след като се е родило. Цялата операция е не повече от половин час и всичко минава леко. Няма защо да се притесняваш.
Леко раждане ти желая  bouquet

# 24
  • Мнения: 290
Ne se pritesniavai , men me prieha po spe6nost,rajdah sekcio sas spinalna upoika i vaob6te ne e stra6no,nai hubavoto be6e 4e znaeh vav vseki edin moment 4e s beb4o vsi4ko be6e ok.Uspeh i leko rajdane.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 671
За упойката и секциото са ти казали, аз искам да ти обърна внимание върху следващите 3-4 дни. Аз не знаех, че толкова много боли и изобщо не съм го очаквала, което може би влоши още повече положението. На 4-я ден обаче всичко мина като с вълшебна пръчица, човек просто трябва да е подготвен!

Успех!

# 26
Забравих само да ти кажа за катетъра Rolling EyesАз можех да се уговоря да ми го сложат след упойката,но реших да не се правя на глезла Close и след като ми го сложиха 100 пъти съжалих ConfusedНе,че е някаква страшна болка,но определено е неприятно.Ако можеш си уреди да ти го сложат след упойката...

# 27
  • Мнения: 992
на мен ми направиха секцио със спинална упойка , до този момент не бях влизала за каквото и да е в болница камо ли да ми е правена упойка, но няма нищо страшно всичко трае 30 мин мах.
пожелавам ти успех, здрво бебе и всичко да мине без проблем  Hug

# 28
  • Мнения: 434
Леко раждане ти пожелавам! Къде ще раждаш? Където и да е помоли ги наистина да ти сложат катетъра след като ти сложат упойката
Пожелавам ти най-хубавото бебенце, а като се възстановиш се обади за разходка!!!

# 29
  • Мнения: 448
Избери си кое те притеснява повече упойката или операцията.Претърпяла съм 5 различни оперативни намеси ,1 с местна и 4 с пълна упойка.Бих избрала спиналната, защото мен лично ми е проблем пълната упойка (просто ме плаши), но ако те притеснява дрънченето на железа избери пълната, заспиваш си и това е. Но като цяло няма страшно. Успех и здраво бебче.

# 30
  • Мнения: 1 117
Аз раждах със секцио.Така се наложи.Бях с пълна упойка. Операцията е бърза.След това се чувствах в идеално състояние.На петия час станах с помощта на мед.сестрата.
Мисля,че няма за какво да се притесняваш Hug
Бамбита е права- слагането на катетъра е най-неприятното от цялата процедура Wink

# 31
  • Мнения: 603
А кога и защо се слага този катетър?
Колко време се стои с него?
И при пълната и спиналната упойка ли слагат катетър?

# 32
А кога и защо се слага този катетър?
Колко време се стои с него?
И при пълната и спиналната упойка ли слагат катетър?


На мен ми го сложиха след като ми поставиха абоката за системата,тоест до като си чакаш реда за операцията и идва сестрата и го слага ConfusedНе може без него,защото след операцията пиеш вода и нали трябва да пишкаш,а няма как да отидеш до тоалетна.Една от жените в стаята беше с корито под нея и идваха да и го сменят ShockedИмай предвид обаче,че да си с катетър е 100 пъти по добре,защото,за да ти сменят коритото(или там както се казва) трябва да си повдигнеш таза(с помощ на сестрите,разбира се),а това много ще боли ooooh!Катетърът до колкото знам и при двете упойки е въпрос на избор.

Общи условия

Активация на акаунт