Въпрос за домашно пюре...отново

  • 1 128
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
аз пасирам такива неща на беба, оставям ги в хладилник за другия ден (бурканчета на ганчев използвам, ако не се лъжа са като тези на хип) и слагам 2-3 капки зехтин и  разбърквам точно преди ядене  chef

не го изсипваш вряло и не го обръщаш надолу? newsm78 Embarassed(чела недочела)И защо трябва да слагам зехтин?От кой вид?


сипвам пюрето топло в бурканчето (не горещо), затварям го и като поизстине го прибирам в хладилник. а относно зехтина - слагам от този който е за салати 2-3 капки точно преди ядене. препоръча го лекар, било добре за стомахчето!!!
Не е добре за стомахчето, защото е студено пресован и може да съдържа частици от средства за растителна защита, които не правят стомахчетата  здрави. Но след годинката може. Peace Тогава бебето ще е опитало и пясък , и пръст, така че това ще му е най- малкият проблем. Peace

# 16
  • Мнения: 7 640
Амарена, не рискувам вече с тия бели капачки, събрала съм си достатъчно от Хелло.
Спред мен проблемът е, че са наистина еднократни- т.е. вътрешният ръб е от пластмаса и по-точно от пяна, подобна на тази, с която уплътняват дограмите. При първото навиване в завода е мека, после се втвърдяна и нямаш гаранция, че резбата ще влезе в старите каналчета. Пък и от горещото капачките се разширяват и много нерви и храна изхабих Laughing
Иначе твоят трик е много хитър- как го откри?

Общи условия

Активация на акаунт