Въпрос за гъбички

  • 986
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 990
Спешно ми трябва помощ! Praynig
Изчетох някои стари теми, но не мога да отсея информацията, която ми трябва бързо.
Ето случая на кратко-имам приятелка, която направи аборт някъде към 4 месец.Откриха и някакви бактерии, казаха, че не това е причина за аборта.Започнаха курс на лечение за тези бактерии с АБ и двамата с мъж и и следваха предписание за пазене от 6 месеца.Сега тя е с няколко положителни теста и закъснение, но е разно да се види.притесненията са и от това, че преди няколко дена пък гинеколожката и е казала, че има още бактерии и не и дава зелена светлина.тя посети друг лекар, направи нова микробиология и резултата е гъбички.Казали са и -промивка със сода веднъж и после някакви глобули, но нея я е страх да направи каквото и да било и чака нейната лекарка да се върне от отпуск.
Та въпросът ми е-какво става с тези гъбички, ако не се лекуват сега?Ако не започне веднага лечението.Ако го започне пък-има ли опасност за плода?
Благодаря предварително. Peace

# 1
  • Мнения: 317
Здравей ! Със сигурност наяма да ти дам много компетентен отговор. На мен в 4 м. ми откриха гъбички - лекуват се с глобули . Какво всъщност значи , че лекарката не и дава зелена светлина - при бременност гъбичките са често срещани.Надявам се всичко да е ок . Нека да не чака обаче.

# 2
  • Мнения: 9 990
Ами не и дава зелена светлина за бебеправене, ама това се случва в седмицата, след като са правили вече секс с цел бебе след приключен АБ.И бебето като че ли е факт.Има положителен тест и е притеснена от това, че лекарката и е казала пък да продължават да се пазят.Че не са се били изчистили от бактерията/незнайно каква/То в 4 месец-ясно-слагаш глобули.Ама сега-в началото баш дали е удачно?Това не знаем.А другият доктор всъщност е открил гъбички, докато нейната лекарка е в отпуск и е предписал разни работи, но пък е рано за потвърждаване на бременност/освен кръвен тест, а тя не е правила/Ей такива...
Та мисълта ми е-някоя мама с начална бременност и гъбички да има и как е процедирала? Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 5 539
Във всеки случай никакви промивки по време на бременност!:naughty:
Цитат
Та въпросът ми е-какво става с тези гъбички, ако не се лекуват сега?Ако не започне веднага лечението.Ако го започне пък-има ли опасност за плода?

Не съм лекар, но от личния ми опит с гъбичките и бременеенето, нищо няма да й стане, ако изчака до 4 месец.
Виж, бактерии и хламидии съм чувала, че могат да бъдат потенциално опасни за плода

# 4
  • Мнения: 9 990
ОК, значи чака и изследва за 3 път.Нейната лекарка при последен преглед след АБ то и казва-не сте се доизчистили и и казва да слага нещо за неутрализиране на средата на влагалището.След няколко дена тя установява, че май са успяли и прави нова микробиология при друг, защото е притеснена.Щом не е опасно-ще чака да се върне нейната да видим и тя какво ще каже пак.Благодаря. Hug

# 5
  • Мнения: 103
Кажи на твоята приятелка да не се притеснява.Гъбичките се лекуват много трудно но те по никакъв начин не вредят на развитието на плода.Аз забременях докато си лекувах гъбичките но така и неможах да ги излекувам през цялата бременност.Родих преди 10 дена здраво момиченце,само че със секцио.Много бременни получават гъби през бременността и това е нормално особенно в края на бременността.И аз ги лекувах със сода и лайка и слагах глобули макар че нямаше ефект.Кажи и да не се притеснява.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 785
Гъбичките при бременна се третират с глобули след 12-та седмица, мисля... Ако не я дразнят много, да изчака дотогава, но оттърване наистина няма (до края на бремеността) - ще рецидивират периодично, а в края на бремеността трябва да и предпишат нещо силно, за да ги обезвредят за самото раждане.

# 7
  • Мнения: 9 990
Да, знам, че при бременност е много вероятно да си завъдиш гъби.Тя е имала с първата си бременност на края.Знае и не е такава паника.Сега обаче се случи по време, когато е забременявала и самите лекари нещо я насметоха с различни мнения, та затова.Благодаря ви още веднъж.Ще чака.

# 8
  • Мнения: 2 427
Всякакви овули които се поставят вагинално са опасни за развитието на плода,особенно в началните месеци ,когато се извършва формирането на органите.Затова да маже външно Канестен крем и да се мие,пак външно със СебаМед Heart Eyes.Аз се оплравих за една седмица с това,след като влачих гъбичките почти 3 месеца и пощурявах от сърбеж и болки.
Влагалищните промивки и овулите ми ги забраниха,както гинеколога ми в България,така и този тук в Италия.А и затова ако отвориш информационните брошури на овули и дамски душове не случайно си пишат производителите че употребата по време на бременност е нежелана. Peace

# 9
  • софия
  • Мнения: 555
малее гъбите са страшно гадни - и ужасно сърбят. и понеже има разминаване на мнения при докторите, аз лично бих отишна и на трети - да е ясно гъби ли са или бактерии

# 10
  • Мнения: 9 990
Ами да- и в това е драмата-едната докторка казва-бактерии , не сте се доизчистили и същевременно и казва да сложи нещо си за неутрализиране на средата на влагалището.При микробиологията при другия лекар излизат гъбички...и започва една чуденка.Ще има и трети-то това е ясно... Tired

Общи условия

Активация на акаунт