Мамита,дайте съвет

  • 987
  • 14
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 1 745
Здравейте,мамита Hug!
МОЛЯ,да помагате Praynig!Дъщеря ми е със  запушено носле от снощи.Има направо зелени сополи,  снощи милата цяла нощ се буди и положението беше Cry.Още в родилното ми направи впечатление,че и хърка нослето,но от време на време,а напоследък доста по-често.....,но след изминалата нощ,като гледах как ми се мъчи детенцето да диша и днес отидох ме направо при педито.Преди 4-5 дена,когато пак бяхме при нея и казах,че ме притеснява това хъркане и попитах дали да не се вземе секрет за стафилококи,а тя ми каза:"За какво ти е да го правиш?Искаш да даваш на детето антибиотици ли?Нищо и няма нормално е да има секрет в носа,ти продължавай със Стеримара и с помпичката и всичко ще се оправи.Тя сега се чисти."
Аз бях Thinking,но все пак нали съм при доктор.
Днес вече,когато отидох с двеста в кабинета,видя малката и ми каза:"Ами,да.Детето има стафилококи".
Няма да ви казвам,че ми идваше направо да я  #2gunfire.Не исках да и припомням за случилото се преди броени дни.Преглътнах и я попитх няма ли да се вземе секрет за посявка за всеки случай.Отговора беше,че 100% са стафилококи и няма за какво да губим време,премери темперетурата на детенце и се оказа,че има 37.1 Sad.Каза ми,че е много лошо толкова малко дете да има темп. и за да сме сигурни,че инфекцията ще спре ми предписа SUMAMED(това е антибиотик) и капки за носле TRIPAFLAVIN.
Много го разтегнах за което се извинявам(просто ми е много притеснено),та въпроса ми е след  не е ли много прибързан този антибиотик?Тези капките за нос ефикасни ли са(освен че боядисват всичко в ярко жълто)?Аз купих само Трипафлавина,а с антибиотика мисля да изчакам newsm78....отидох и си пуснах едни изследвания в Кандиларов,но те ще станат чак във вторник  Tired.Искам поне да съм сигурна от какво,ще си лекувам детето.Мисля да потърся и друго лекарско мнение..
Нали не бъркам...Каже ми и ако някой знае нещо повече за стафилококите и за тяхно ефикасно лечение,то Моля ви-споделете.

# 1
  • Пазарджик
  • Мнения: 76
Моето мнение е, че трябва да се консултирате и със специалист УНГ.
Стискам палци всичко да е наред и да се разминете само с капките.

# 2
  • Мнения: 5 790
За да се установят стафилококи, задължително се взима секрет от носа, за да се установи какъв тип са коките и се прави антибиограма - т.е на какъв антибиотик са чувствителни. Току така да се изписва антибиотик и да се дават капки без тези изследвания ми се струва нелепо. Както вече са те посъветвали, хубаво е детенце да го види и специалист УНГ, но смятам, че изследванията са задължителни.
Ние лекувахме стафилококите в носа с кремче Бактробан, но това показа антибиограмата.
Бързо да оздравявате!
Аз в този случай бих си сменила педиатърката...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Омръзнало ми е вече да чувам реплики от типа: "то, детето се чисти", "нормално е да има секрет", "остави го детето, ще му мине от самосебе си"..... Моята педиатърка е същата и аз много се дразня, защото ако не настоявам, не си мърда пръста и ръси все едни и същи реплики.
Не зная как биха подействали тези капки на твоето бебче, но ти препоръчвам да вземеш секрет, да се види какви са коките и от какво се повлияват. А не така на сляпо да се изписват капки. Нашите деца не са опитни зайци!
Стискам палци хремата да мине!  Hug

# 4
  • Мнения: 1 942
Така де, добре ще чакаш да видиш резулатите, но имате температура все пак  newsm78 Ами ако се окаже, че нямате стафилококи, а сте болни и имате хрема? До вторник е доста време. Няма ли начин да посетиш /ако се налага и частно/ друг педиатър? Днес поти всяка майка, която срещнах се оплакваше от упорита хрема. И Ники до скоро беше така - с гъсти сополи. Прочетох тук /за което благодаря на мамите, които са споделили/ и намазах крачетата и вечерта с Пулмокс бебе и още същата вечер спахме нормално.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
Sillveto, може ли да дадеш повече инфо за Пулмокс-а?! Аз не съм чувала за него, а моята принцеса също е с упорита хрема и се чудя вече какво да я правя.

# 6
  • Мнения: 98
Според тукашните лекари тази температура е  нормална за толкова малко дете.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 127
При нас имаше стафилококи в едното око. Слагахме капки 1 месец но не се оправи - малко се подобри, но си продължаваше. След като взеха секрет се оказа, че напразно сме слагали капките. Смениха ги според антибиограмата и малкия се оправи доста бързо.
По-добре изчакай до вторник и тогава се консултирай отново с УНГ и друг педиатър. Нашата педиатърка казва, че в организма на всеки човек има стафилококи. Но са в някакви разумни граници. Когато се увеличат се получават усложненията.

# 8
  • София
  • Мнения: 11 657
Според мен се консултирай и с друг лекар!А посявката е задължителна за да се установи дали детето има стафилококи и точния антибиотик за лечението им!Успех!

# 9
  • Мнения: 2 673
   При стафилококите - златистия, е трудно лечението с антибиотици. Обикновенно той се изолира \има афинитет\ към носоглътката. Единственото решение е ваксина. Предлага се в АНАСТА ООД. Ако не беше тя- щях да уморя бебетата си преди време от антибиотици!!!

# 10
  • Мнения: 251
И аз мисля, че трябва да се вземе секрет и да се направи антибиограма /нали трябва да се види на кой антибиотик е сензтив/. А за температурата - аз мисля, че 37.1 е нормална температура за такова малко бебе.Мони от както се е родила до сега е с 37.0 - 37.2 градуса. Тия лекари са за  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 11
  • Мнения: 1 942
Sillveto, може ли да дадеш повече инфо за Пулмокс-а?! Аз не съм чувала за него, а моята принцеса също е с упорита хрема и се чудя вече какво да я правя.

Да, разбира се  Hug Казва се Pulmex Baby Маз - жъкта туба сулно миризлив крем. На него пише, че съдържа Евкалиптово олио 5% Розмариново олио 5% и Balsamm peruvianum 6% + изброени помощни вечества. Пише, че при настинки и хреми се мажат гърдичките и гръбчето, но тук в нета пишеше,да мажа крачетата и аз тях мазах /втриваш и обучваш чорапки, ако не спи с чорапки обуваш ританки или нещо от сорта/. Струва 3, 80 лв. и според мен няма как да навреди въобще, само може да помогне  Peace

# 12
  • софия
  • Мнения: 1 745
Милички,първо да ви благодаря за подкрепата   bouquet,а след това да ви се похваля че резултатите показаха,че няма изолирана бактерия newsm44.Толкова много се радвам,а и малката се чувства много по-добре,почити няма сополи вече.Днес бяхме на преглед(при друг педиатър) и ми предписа капки за нослето да и слагам три пъти на ден по една във всяка ноздричка.Каза ми да не се притеснявам и че всичко е наред.
Не знам как да процедирам обаче с педиатърката къде се води детенце.Не ми се иска да ползвам вече услугите и,но не знам как да отреагирам,защото тя е МНОГО близка приятелка на свекито и като се сетя че ще трябва да се засичаме от време на време и от сега ми става Rolling Eyes...голям съм смут за някой неща Sick!Идва ми да отида и да и кажа "Тъпа краво,понеже те мързи да гледаш и щеше да ми натъпчеш детенцето с антибиотици"...и разни  в този дух,но от сега си знам как ще мънкам когато се видим,а това трябва да е много скоро защото трябва да си взема болничния от нея.
Бебка се нещо се включва така че чао от нас и много целувки на малките мишоци  love001

# 13
  • Мнения: 590
и аз незнам нищо за стафилококите, но 37.1 не е температура, бебетата имат по-висока температура от нас и трябва да свалиш пет десети след измерването.

# 14
  • Мнения: 290
Moiat savet e idi napravo v pediatriata do voenna bolnica tam sa strahotni,i az go pretarpiah sa6toto taka 4e te razbiram!Nie ve4e sme dobre blagodarenie na Dr.Georgieva i Doc.Hristova.Vsi4ko 6te se opravi.

Общи условия

Активация на акаунт