Да продадеш бебето си в България!

  • 2 930
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
цена: 500 евро на килограм
продавач: роми


Гледайте по отечествен фронт, събота 16.09(тоест утре), Нова телевизия

коментар: драйфа ми се от още от сега за това, което ще покажат! А ми е жал за децата, нищо че са ромчета, никой не си избира какъв да се роди или да си избере родители по каталог

Сега ще се чуе за нас, българите и зад брюксел, защото западната преса ще ги титуловат като българи, а не като цигани.  #2gunfire

Последна редакция: сб, 16 сеп 2006, 14:27 от Reza

# 1
  • Мнения: 7 803
zа кой ли път се повтаря историята  #Cussing out

# 2
  • Мнения: 3 394
този път ще е доста лошо Sad

# 3
  • Мнения: 601
Милите дечица... Cry

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
В колко часа е ?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
Още докато гледах анонса за предаването ми стана много мъчно за бебетата. Милите, изобщо не знаят какво правят с тях. Независимо, че са от ромски произход, пак ми е мъчно. Май няма да събера смелост да гледам цялото предаване.
По-важно е обаче да има ефект от подобни предавания, а не само да се документира действителността, да цъкаме с език и да си продължаваме както досега.

# 6
  • Мнения: 4 392
Нямам думи! #Cussing out

# 7
  • Мнения: 260
Честно казано, не мога да разбера защо ви е толкова мъчно за бебетата?
Това че са продадени не означава че ще живеят в робство! Напротив, така имат по-голям шанс за по-добър живот, отколкото ако останат при продавачите(детеродните органи).
Това че тези бебета не са случили на родители се променя по този начин, а парите които се плащат за тях показват колко зле са социалните служби, които трябва да се занимават с това. На практика филма ще покаже незаинтересоваността на държавата към най-малките си граждани, и това е факт който не може и не трябва да се крие.

# 8
  • Мнения: 2 013
Изяжте ме с парцалите, но си мисля дали пък не е по-добре за тези деца да попаднат в бездетни семейства, които искат да обичат дете, отколкото да растат с тези си майки... 
Не одобрявам начина, по който това става обаче!
А за анонса на предаването - чудя се каква ли идиотка трябва да си, за да се съгласиш да застанеш пред камерата...


Сега виждам, че и Грами мисли като мен...

# 9
  • София
  • Мнения: 3 688
ужасна история:(

# 10
  • Мнения: 2 584
Изяжте ме с парцалите, но си мисля дали пък не е по-добре за тези деца да попаднат в бездетни семейства, които искат да обичат дете, отколкото да растат с тези си майки... 
Не одобрявам начина, по който това става обаче!
А за анонса на предаването - чудя се каква ли идиотка трябва да си, за да се съгласиш да застанеш пред камерата...


Сега виждам, че и Грами мисли като мен...

наистина по добре е да ги вземат семейства които ще се грижат за тях отколко да ги захвърлят по домовете

# 11
  • Мнения: 2 657
От колко 4аса е?

По темата-нямам думи #Cussing out
Май найстина е по добре да живеят при по-добри родители от собствените им.Защото в противен слу4ай ще бъдат оставени в домовете #Cussing outА там найстина има много де4ица Cry

# 12
  • Мнения: 15 619
Затвор за тия, дето си продават децата.

# 13
  • Мнения: 4 392
Да бе, то пък голяма гаранция, че ще попаднат в добри ръце!
Има си начини и механизми за уреждане на въпроса, ако не искат да се грижат за децата си. Да ги дадат за осиновяване, а не да изкарват пари чрез тях. Децата не са стока! Shocked
Това е подсъдимо!
 Крайно време е да се започне някаква кампания за полово просвещаване на циганското население!

# 14
  • Мнения: 7 803
малко се съмнявам да попаднат децата в по ло6о обкръжение, от колкото при биологи4ните им родитли. нека си спомним, как някои ги правят инвалиди, zа да могат да просят. други ги у4ат да крадат. в крайна смет продажбата на живо месо при тях не е от в4ера. дори една тяхна сватба да вzемем zа пример, колко пари се пла6тат zа булката. това си е съ6то търговия.
яд ме, 4е ЕУ/то ни кара ги приоб6таваме, да им даваме жили6та, да търпим вси4ките им магарии, а сега съ6тото ЕУ 6те ни zакопае zаради тях. като толкова ги искат да си ги вzемат някъде другаде да си приоб6тават, само срамя държавата  #2gunfire

# 15
  • Мнения: 1 294
Може би съм черногледа, но се замислям дали пък за осиновяване ги купуват тези дечица във всеки от случаите SadДано не е истина това което се върти в главата ми, дори не смея да го споделя с вас

# 16
  • Мнения: 4 392
малко се съмнявам да попаднат децата в по ло6о обкръжение, от колкото при биологи4ните им родитли.
Точно пък в Германия всеки ден излизат педофилски истории във вестниците. А колко деца изчезват и никога не биват намирани.
Нали не мислиш, че проблемът само тук го има?
Аз все си мисля, че с изкореняване на причините (друг е въпросът , доколко те са изкореними), положението ще се подобри.

# 17
  • Мнения: 2 015
Аз едва ли ще събера смелост да го изгледам това предаване, защото ще има да цивря!Много ми е жал за тия дечица!

# 18
# 19
  • Мнения: 1 030
Ами ако ги купуват, за да ги използват като донори на органи? #Crazy

# 20
  • Мнения: 2 673
  Въобще не съм за "затвор" за тези, които си продават децата. В затвора, ще са нахранени, ще ги издържаме ние-с нашите заплати! Аз съм за "Строг тъмничен затвор". Да ослепеят от тъмнина!!! Изроди!

# 21
  • Мнения: 3 394
мъчно ми е, защото скапаните им родители ако се понапънат малко могат да им помогнат-да ги пращат на училище или да ги къпят.

Хайде бе, колко майки едва свързват двата края,но не дрогират бебетата си с лепило и да ги подмятат по улиците.

Всеки от нас носи душа, а децата са беззащитни.

# 22
  • Мнения: 240
Изяжте ме с парцалите, но си мисля дали пък не е по-добре за тези деца да попаднат в бездетни семейства, които искат да обичат дете, отколкото да растат с тези си майки... 
Не одобрявам начина, по който това става обаче!
А за анонса на предаването - чудя се каква ли идиотка трябва да си, за да се съгласиш да застанеш пред камерата...


Сега виждам, че и Грами мисли като мен...

 Peace
И аз те подкрепям - по-добре продаден на хора , отколкото сред тези животни.Да ме прощават всички , но дори животните не постъпват така с малките си , а до определена възраст се грижат за тях.Понякога се питам как е възможно такава несправедливост?Има толкова много жени , които си умират от мъка , че не могат да си родят детенце , а други ги продават на килограм? Много е несправедливо.Мисля, че тези продадените деца все пак имат късмет - попаднали са в семейство , което щом ги е купило ще ги обича и ще полага грижи за тях, а няма да израстнат натирени на улицата.

# 23
  • Мнения: 3 760
Изяжте ме с парцалите, но си мисля дали пък не е по-добре за тези деца да попаднат в бездетни семейства, които искат да обичат дете, отколкото да растат с тези си майки... 
Не одобрявам начина, по който това става обаче!
А за анонса на предаването - чудя се каква ли идиотка трябва да си, за да се съгласиш да застанеш пред камерата...


Сега виждам, че и Грами мисли като мен...
Подкрепям!
Иначе ми се повръща от цялата идея...

# 24
  • Мнения: 7 803
малко се съмнявам да попаднат децата в по ло6о обкръжение, от колкото при биологи4ните им родитли.
Точно пък в Германия всеки ден излизат педофилски истории във вестниците. А колко деца изчезват и никога не биват намирани.
Нали не мислиш, че проблемът само тук го има?
Аз все си мисля, че с изкореняване на причините (друг е въпросът , доколко те са изкореними), положението ще се подобри.

а осакатяване с цел просене по добре ли ти zву4и  newsm78
Ами ако ги купуват, за да ги използват като донори на органи? #Crazy
zа донори пък съвсем не стават. първо да се намери то4ния донор не е лесно. и второ толкова малко дете не може да е донор на по голямо от него 4ове6ко съ6тество. така 4е смятам, 4е това едвали би се слу4ило

# 25
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Изяжте ме с парцалите, но си мисля дали пък не е по-добре за тези деца да попаднат в бездетни семейства, които искат да обичат дете, отколкото да растат с тези си майки... 
Не одобрявам начина, по който това става обаче!
А за анонса на предаването - чудя се каква ли идиотка трябва да си, за да се съгласиш да застанеш пред камерата...


Сега виждам, че и Грами мисли като мен...
Подкрепям!
Иначе ми се повръща от цялата идея...
И аз така - подкрепям идеята децата да растат при родители, които ще се грижат добре за тях, но ми е гадно от начина, по който става това!

# 26
  • Мнения: 878
напротив ,може да е донор и то възможно най-добрият ,особено за развиващи се органи като костен мозък (анемии,рак на костите) и черен дроб ...........страшно ценни са погледнато от тази страна.А ЗА СУМИТЕ ЗА КОИТО СЕ ПРЕДЛАГАТ ,МАЙ ТОЧНО ЗА ТОВА СТАВА ВЪПРОС........ #Crazy #Crazy #Crazy
трагедия сме пълна като държава.
По-добре държавата да плаща на такива родители и да прибира децата за осиовяване ,отколкото да ги продават като месо в месарница.
Каквито и да са по етническа принадлежност не заслужават такава съдба.
Лошото е ,че тези които трябва не гледат и не четат тези неща,а си разглеждат каталози с почивки на острови и скъпи каталози за дрехи и коли......+ краденето от нас = прекрасна държавна политика #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 27
  • Мнения: 7 803
може и да гре6а zа донорството  Peace
ама как държавата да им пла6та  #Crazy ми те само с това 6те се иzдържат  Whistling

# 28
  • Мнения: 4 392
малко се съмнявам да попаднат децата в по ло6о обкръжение, от колкото при биологи4ните им родитли.
Точно пък в Германия всеки ден излизат педофилски истории във вестниците. А колко деца изчезват и никога не биват намирани.
Нали не мислиш, че проблемът само тук го има?
Аз все си мисля, че с изкореняване на причините (друг е въпросът , доколко те са изкореними), положението ще се подобри.

а осакатяване с цел просене по добре ли ти zву4и  newsm78
Ами ако ги купуват, за да ги използват като донори на органи? #Crazy
zа донори пък съвсем не стават. първо да се намери то4ния донор не е лесно. и второ толкова малко дете не може да е донор на по голямо от него 4ове6ко съ6тество. така 4е смятам, 4е това едвали би се слу4ило

Продаването НЕ е начин да се помогне на тези деца!

# 29
  • Мнения: 596
Тези деца не отиват при добри и богати родители, най- често биват използвани заради органите, или в по- добрия вариант са обучавани за просия или проституция. Човек е най- низкото създание на природата, само в неговия мозък могат да се родят такива извращения. Плаче ми се.....

# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Тези деца не отиват при добри и богати родители, най- често биват използвани заради органите, или в по- добрия вариант са обучавани за просия или проституция...

И аз така мисля! Далеч съм от мисълта, че с подобна постъпка ( продажба- купуване) се осигурява на тези деца добър живот  Stop

# 31
  • Мнения: 15 619
Да върви обществото ни към по-добро, децата ни да растат в по-безопасна среда, да са по-защитени - това зависи от всички нас. Ние сме склонни да премълчаваме, да не обръщаме внимание, но това което става в чуждата къща, засяга и нас. Не си даваме сметка, че като се запали комшийската къща, огънят рано или късно ще дойде и до нашата. И си мисля, че това не важи само за конкретната тема.  Какво правим ние? Намираме се на приказка.
Дано не съм засегнала някого, но съм убедена че и тази тема ще отиде в забвение, после ще изскочи някоя нова, пак ще си пишем, но нищо няма да направим. Имам предвид, всеки поотделно, когато знае за такива случаи, да реагира - има  институции, които могат да направят нещо.  Ще спра, че мислите ми отлитнаха в много посоки.

# 32
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Много жалко за дечицата. Cry

# 33
  • Пазарджик
  • Мнения: 76
Тези деца не отиват при добри и богати родители, най- често биват използвани заради органите, или в по- добрия вариант са обучавани за просия или проституция...

И аз така мисля! Далеч съм от мисълта, че с подобна постъпка ( продажба- купуване) се осигурява на тези деца добър живот  Stop
#Cussing outРазстрел за тези т.нар.родители #2gunfire

# 34
  • Мнения: 221
В България вече има много малко неща, който могат да ме изненадат (за съжаление #Cussing out )

Днес например видях една баба, ама не много възрастна да кара едно дете да дърпа една количка по наклон, а то беше една на 2-3 годинки..едва ходеше и само преплиташе краката, а тя му викаше непрекъснато.. много жал ми стана за него.. количката беше от ония за багажите и си личеше, че има доста багаж на нея..

# 35
  • Мнения: 600
Изяжте ме с парцалите, но си мисля дали пък не е по-добре за тези деца да попаднат в бездетни семейства, които искат да обичат дете, отколкото да растат с тези си майки... 
Не одобрявам начина, по който това става обаче!
А за анонса на предаването - чудя се каква ли идиотка трябва да си, за да се съгласиш да застанеш пред камерата...

 Peace

# 36
  • Мнения: 3 394
почва-пускайте Нова тв

# 37
  • Мнения: 3 394
малииииииииии, дано само не вземат разните бандюги, които въртят бизнес с това да гърмят по Карбовски, както стана с Васил Иванов преди няколко месеца,че ЕС само на звездички ще го видиме #Cussing out

Последна редакция: сб, 16 сеп 2006, 18:48 от Арвен

# 38
  • Мнения: 2 673
  Абе, как може да вярвате, че децата отиват за осиновяване при бездетни, богати родители newsm78 Никой не осиновява, "непроверено" дете!!! Това  са деца, които по черни канали отиват в още по-черни ръце, за какви ли не "цели". !!! Спокойно може да се трансплантират органите, знам го със сигурност!!!

# 39
  • Мнения: 2 085
3 кг=1000 евро #Cussing out

# 40
# 41
  • Мнения: 575
Отврат!!!

# 42
  • Мнения: 2 237
Да,гледам и просто настръхнах..... Sad

# 43
  • Мнения: 2 495
Гледах анонса към предаването-разказва как се продават бебета и как върви килограмът им...ахх,ама направо ми беше толкова гадно да го напиша ooooh!

# 44
  • Мнения: 164
почвам да гледам Shocked

# 45
  • Мнения: 147
   
Мале, УЖАС. Как им дава сърце на тия хора да си продават децата  ooooh!  #2gunfire  #Cussing out  

Последна редакция: сб, 16 сеп 2006, 19:16 от Aislin

# 46
  • Мнения: 83
 #Crazy #Crazy  #CrazyУЖАС #Crazy #Crazy #Crazy

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Нямам думи просто #Cussing out

# 48
  • Мнения: 1 313
Много ми хареса последното му изказване- че са лоши хора

# 49
  • Мнения: 5 103
Тъкмо исках да пусна тема, потресена съм #Cussing out

# 50
  • Мнения: 2 407
Гадно е , но защо не се занимава с истинските трафиканти който изнасят деца Twisted Evil

# 51
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз хванах края на историята! Потресена съм! Отвратена съм не само от цялата история, но и от интервюто с "майката", която... която не се тревожеше за друго, освен за това, че могат да я излъжат нещо с парите! Нямам думи просто! А и смятам, че много от продадените деца наистина не отиват в добри ръце и просто не искам да си мисля какъв е животът им. 

# 52
  • в Tara
  • Мнения: 3 287

хвана ме гнус от тази мангалка!
 
почти ми е на годините, а с женени деца Crazy

# 53
  • Мнения: 1 999
Пари срещу бебе...Тъжно е. Confused

# 54
  • Мнения: 5 577
Не гледах началото - на бездетни семейства ли ги продават (т.е. знае ли се, че ще ги гледат) или не се знае съдбата им?

# 55
  • Мнения: 5 103
Ох  разтрепервах се , мам.. му не мога да спра да мисля колко ли деца са купени и са им извадени органите за да спасят някой друг живот на богат чужденец Sick

# 56
  • Мнения: 1 313
не ги продават- само си правят предаването

# 57
  • София
  • Мнения: 29
Ужасно е!!!!!!!!!!  Cry

# 58
  • Мнения: 5 103
Нямам думи #2gunfire

# 59
  • Мнения: 3 394
евала бай Добри!

# 60
  • Мнения: 1 858
Изпуснах предаването но се абонирам за темата ви.

# 61
  • Мнения: 992
не ги продават- само си правят предаването

за съжаление не си правят само предаването , а наистина се случва това грозно нещо да продаваш детето си, един човешки живот

# 62
  • Мнения: 5 577
 Sad Все пак има някои, които ги убиват и хвърлят в кофата, зарязват пред блоковете в студа, продават за органи, бутат под коли ... знаете как е.

Така детенцето има по-голям шанс, знам ли ...

# 63
  • Мнения: 111
Ужас.......потресена съм.. Shocked.......нямам думи просто и се съмнявам, че съществуват думи, който биха описали правилно хора като тези.Жалко, че тази "търговия"  100 на 100 ще продължава.................. #2gunfire bash 

# 64
  • Мнения: 869
Да ви кажа не мога да спра да плача....Толкова е тъжно Cry Cry

# 65
  • София
  • Мнения: 2 493
и аз го гледах и ми стана много мъчно...

# 66
Стана ми жал за майката.

Повечето от вас се възмущават от поведението й. Вярно, не е за похвала.
Но си задайте въпроса в каква държава живеем, за да се принуди една майка да продаде детето си, и то за мизерните 1000 евро. Не е скандално, а много, много тъжно.

Отвратена съм, обаче, от Карбовски. Спокойно мога да го нарека изрод, който пада много по-долу от бедната майка, и той за какво? За пари. Така че - един дол дренки е с хората, които плюе!

Той не само преиначаваше историята пред погледите ни, но явно е успял с внушенията си.

ПП Не ми се нахвърляйте, а се запознайте със статистиките за абортите. Дали има голяма разлика ако убиеш едно неродено бебе или ако го продадеш след 6 месеца без да си сигурен какво ще се случи с него.
Колко от вас практикуват аборт като средство за "предпазване" от бременност?

Замислете се!


ППП А тази, която се възхищаваше от дядката с маймуната: това животно носи пари на собственика си, предполагам доходи по-високи от тези на много от нас. Така че...  Wink

# 67
  • София
  • Мнения: 2 493
Ня, не искам да се карам с теб, но имам малко възражения...
По-добре да направи аборт отколкото да си използва детето за печалба... Аз съм върл противник на абортите, но в такава ситуация мисля, че е по-доброто решение. Като не можед а го гледа пък да е внимавала... А и не са толкова преиначени според мен нещата, защото нито един от тези, с  които беше разговаряно не му пукаше за детето. Какво ще стане и т.н... На никого не му беше мъчно - дори и тая Анна последната, когато тряваше да пожелава на мнимата гъркиня нещо я интересуваше повече да не я издънят отколкото да се грижат добре за детето й... Това нормално ли е?!?!? Това са хора не без мозък, а без сърца...

# 68
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Стана ми жал за майката.

Повечето от вас се възмущават от поведението й. Вярно, не е за похвала.
Но си задайте въпроса в каква държава живеем, за да се принуди една майка да продаде детето си, и то за мизерните 1000 евро. Не е скандално, а много, много тъжно.
ай стига, ве! да ми стане жал за 'майката'?
можеше и да ми стане, ако на нея й беше станало жал за собственото й дете , беше се оправдала с безпаричието и безизходицата... а тази...не знам как да я нарека се притесняваше единствено за това случайно да не се провали сделката Sick Sick повръщ, повръщ, повръщ!

# 69
  • Мнения: 3 394
Стана ми жал за майката.

Повечето от вас се възмущават от поведението й. Вярно, не е за похвала.
Но си задайте въпроса в каква държава живеем, за да се принуди една майка да продаде детето си, и то за мизерните 1000 евро. Не е скандално, а много, много тъжно.

Отвратена съм, обаче, от Карбовски. Спокойно мога да го нарека изрод, който пада много по-долу от бедната майка, и той за какво? За пари. Така че - един дол дренки е с хората, които плюе!

Той не само преиначаваше историята пред погледите ни, но явно е успял с внушенията си.

ПП Не ми се нахвърляйте, а се запознайте със статистиките за абортите. Дали има голяма разлика ако убиеш едно неродено бебе или ако го продадеш след 6 месеца без да си сигурен какво ще се случи с него.
Колко от вас практикуват аборт като средство за "предпазване" от бременност?

Замислете се!


ППП А тази, която се възхищаваше от дядката с маймуната: това животно носи пари на собственика си, предполагам доходи по-високи от тези на много от нас. Така че...  Wink

в думите му имаше човещина, за разлика от тези на мангалите.

А и защо си мислиш,че някой ще те напада??? просто имаш различно мнение!

# 70
  • Мнения: 9 990
Стана ми жал за майката.

Повечето от вас се възмущават от поведението й. Вярно, не е за похвала.
Но си задайте въпроса в каква държава живеем, за да се принуди една майка да продаде детето си, и то за мизерните 1000 евро. Не е скандално, а много, много тъжно.
ай стига, ве! да ми стане жал за 'майката'?
можеше и да ми стане, ако на нея й беше станало жал за собственото й дете , беше се оправдала с безпаричието и безизходицата... а тази...не знам как да я нарека се притесняваше единствено за това случайно да не се провали сделката Sick Sick повръщ, повръщ, повръщ!

Дреме ми за Карбовски, дреме ми за "горката" майка.Ми не ми е никак горка.Аз на 19 години бях поставена в положение да нямам нищо, да съм сама и да започвам от нулата.Тази беше на 34.Аз още нямам 34, но съм се измъкнала от ровене по кофите.Щом аз мога, могат и други.Номера е да искаш и да имаш цели.Няма как с 1000 евро да си оправиш живота.Няма и как да я оправдая, че излъга, че щяла да помогне на двете си щерки с тези пари...дето на по 15 и 18 години били семейни вече.С какво ще им помогне?Ще им купи ли по една газова печка да се греят зимата?Щото не вярвам щерките и да са по-далече от дървото... TiredИ не намесвайте аборта-това е съзнателен избор и е Право на избор.Тя е избрала да даде живот.......за да изкара някой лев/евро от това.Това е район прославен с продажбата на деца.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: пенелопа
И не намесвайте аборта-това е съзнателен избор и е Право на избор.Тя е избрала да даде живот.......за да изкара някой лев/евро от това.

Това си е заробване... С какво право ще продава нечий живот, пък бил той и на собственото й дете.

# 72
  • Мнения: 2 085
не ги продават- само си правят предаването
Да бе!Няма такова нещо!Карбовски е измислил всичко.Ти в кой свят живееш?

# 73
Човещина в думите на Карбовски???  Shocked
Единственото, което усетих в неговото поведение, беше наставничество, подигравка и театралничене. Особено като се правеше на глух, че не чува какво му говореха и ги караше да повтарят по 100 пъти едно и също нещо. Нито един човек с малко човещина в себе си не би поставил една майка в положението, в което той постави тази бременна жена. Някой съзнава ли, че ТОЙ отиде да я търси, а не тя него. Била "алчна"...  Shocked Бооже, ако 1000 евро са алчност, тогава не съм сигурна, че съм знаела какво означава тази дума преди.

Как да се оправдае тази жена? Не говореше пред камерата, какво да пожелае на гъркинята??? Вие какво ще кажете, ако бяхте в нейното положение? Според мен тя просто искаше цялата работа да свърши по-бързо, за да може да забрави по-бързо. Много ясно, че ще се притеснява за последствията. За едни кирливи 1000 евро дали си струва рискът?

Май остава пропуснат фактът, че Анна вече е била взела решение да остави детето за осиновяване, информирала болницата и т.н. Защо Карбовски не спомена този факт? За тази жена дали ще го даде за осиновяване в болницата или на друг за пари, няма голяма разлика. Това, което видях, беше, че тя е притисната финансово. Това е главната й причина да реши да остави детето. Много ясно, че това ще е и водещата причина да се съгласи да го продаде. Не чухте ли обяснението й?

Не казвам, че постъпката й е правилна. Но не съм аз тази, която ще я укори. Реалността е жестока и можем само да се благодарим, че имаме късмета да сме се родили и да живеем в друга реалност, мааалко по-лека от тази на продавачите. Макар че, както казах, това не ни прави по-добри от тях. Много от нас избират аборта. За мен по-голям грях е аз да убия, отколкото да продам детето си. Макар че съм избирала веднъж аборта, никога не ми е минавало през ума да продам детето си, но това е от егоистични подбуди, а именно - защото няма да мога да се разделя с него след 9 месеца, беше трудно и след 3 месеца, какво трудно, беше убийствено, още ме преследва.

Никога не мога да се изправя и да кажа, че съм по-добра от онази жена - Анна.
Единственото, което мога да кажа, е, че напълно я разбирам и много й съчувствам.
Аз специално не мога да я съдя. Защото видях, че поне тя със сигурност не го прави "от алчност", а защото е притисната.

А Карбовски, този "човек" дали има сърце? Или и в журналистическия бизнес трябва да забравиш човещината, за да не попречи на рейтинга и печалбите.

Гнусен "човек".

# 74
  • Мнения: 9 990
Цитат на: пенелопа
И не намесвайте аборта-това е съзнателен избор и е Право на избор.Тя е избрала да даде живот.......за да изкара някой лев/евро от това.

Това си е заробване... С какво право ще продава нечий живот, пък бил той и на собственото й дете.
Ми незнам с какво право-питай я нея....мисли си нещо от сорта на-аз си го раждам , мое е, аз си решава.Лееекинко ограничено е това.Когато аз казах на моето дете един ден/ с най-добри чувства/-аз съм си те раждала, аз ще си те гушкам-тя ми каза-че не е баш така...така че и едно малко дете схваща Нещата От Живота...ма тази 34 годишната явно не е схванала още.

Ня, не си гледала внимателно май-Карбовски ми е нелицеприятен, но спомена, че Ана е казала, че ще остави детето предварително.И аз понеже никога няма да съм в такова положение, но все бих казала-обичайте детето ми в камерата, а не-ми...за какво да ми е жал, само да не се прецака нещо...Аз съм убедена, че Ана е разбрала късно и затова например не е направила аборт/ предполагам само/ и когато е разбрала късно , си е казала-или ще го оставя, или ще взема някой лев.Както казах-това е район прочут с този вид бизнес.

# 75
Пенелопа, ти си ровела по кофите? За да гледаш детето си? Браво!:peace:

Но не забравяй, че не всички хора са еднакви. Нямаме право да съдим другите. Защото и ти със сигурност не си безгрешна, все някакъв грях имаш, иначе щеще да си богиня.

А дали е решила да го ражда, за да изкара някой лев - тя каза, че е щяла да го остави за осиновяване още преди оня изрод да се свърже с нея и да й предложи да го купи. Това ясно показва, че е нямало да го ражда за да изкара пари, а ще го остави, защото няма пари.

Ето за това говоря така за Карбовски - успя да промие много мозъци!

# 76
  • Мнения: 9 990
Ами аз много преди Карбовски съм проучвала въпроса.Не го чувам това за 1 път от него, че да ми е промит от него мозъка.
Не съм ровила по кофите, за да храня детето си-не бих допуснала да имам дете, което да яде от кофите.Аз съм създала моето, след като съм избягала от такава съдба.Или подобна да кажем.Не си формирам мнението от предаването в сега, а имам мнение много отдавна за тези случаи.

# 77
  • Мнения: 1 313
не ги продават- само си правят предаването
Да бе!Няма такова нещо!Карбовски е измислил всичко.Ти в кой свят живееш?

Това беше отговор на по-горно запитване. Не лошо да започнеш да четеш подред Shocked

# 78
  • Мнения: 2 085
хих, явно трябва Peace

# 79
  • Мнения: 3 394
в края на краищата Карбовски не я заплашваше с пистолет да си продаде бебето, тя сама искаше!
Дали той или някой друг дебеловратко-пак щеше да го направи!

# 80
  • Мнения: 1 313
Не гледах началото - на бездетни семейства ли ги продават (т.е. знае ли се, че ще ги гледат) или не се знае съдбата им?
на това отговорих Peace

# 81
  • Мнения: X
Абе то е ясно, нито Карбовски е читав, нито купувача на децата, нито продавачите. Никой забъркан в цялата история не струва. Карбовски освен че е нелицеприятен, ми е леко нагъл на моменти. Купувача - без коментар. Продавача - факт: българки не си продават децата. Извода сам се набива в очи.
Ромките - ми те не са виновни. Така са възпитани. Така са свикнали. Ти ако от 3 годишен ровиш в кофите.. не виждам как ще станеш човек. Просто няма начин. Единствения вариант е да станеш като тази майка. Най-евтиния вариант са предпазните мерки, естествено, и най-чистият откъм съвест. Пазиш се и си спинкаш спокойно. Е да ама те не мислят така - като нямаш 2 лева за хляб и сол - как ще купиш .. кондоми хапчета или каквото там. А това - за това е виновно цялото ни общество... и се променя, със столетия обаче - с насаждане в мисленето на този народ - с образование.. и т.н. Ден за ден нищо няма да стане. Но както каза не помня кой защото беше много назад по темата - тези, които би трябвало да се грижат за това - политиците, МВРто и т.н. органи и ведомства - се занимават с мисли за новия модел кола, за новия спа център, за новата фризьорка, маникюристка и т.н.. ... т.е. да потребяват, искат още и още и още - както и купувачите на децата - всичките са един дол дренки и оправия няма да има - докато всички си мълчим като овце. Ма като сме овце - кво да направим.  Sick

# 82
  • Мнения: 596
Разбира се, че осъждам тази жена!!!! Няма нещо на света, което може да оправдае тази постъпка. Бедност, глад...Нищо!!!!!!!! Това са напразни оправдания. Такива хора има и това е факт! И не "гадните журналисти"  създават тези хора, нито обществото създава тези хора, нито липсата на средства създава тези хора. Тях просто ги има и те са си такива. Или си добър или си лош, няма такова нещо като добър съм, защото имам пари и съм богат и лош съм, защото съм беден. За жалост хора като тази жена, едва ли съзнават собствената си душевна нищета. Човек е добър и остава добър въпреки всичко!

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 605
Не казвам, че защитавам майката (по-точно постъпката й), но ми стана откровено неприятно да гледам, как я карат да позира пред камерата.  Sick

# 84
  • Мнения: 748
...
Отвратена съм, обаче, от Карбовски. Спокойно мога да го нарека изрод, който пада много по-долу от бедната майка, и той за какво? За пари. Така че - един дол дренки е с хората, които плюе!

Той не само преиначаваше историята пред погледите ни, но явно е успял с внушенията си.
...

подкрепям!  Peace
не гледах цялото предаване, затова ще се въздържа да коментирам майката и другите. това, което прави тази жена е престъпление, но в случая карбовски се явява подстрекател и не съм съвсем сигурна, но мисля, че по закон е също толкова виновен. (някой запознат да ме поправи ако греша)
а и съм сигурна, че и карбовски би се продал ако се намери кой да предложи правилната цена  Wink

# 85
  • Мнения: 2 274
   Нямах желание да гледам предаването, но със синът ми гледахме анонса и той заяви най-сериозно: "Тези хора не са родители! Не заслужават да имат деца  #Crazy!"
   Направо ме потресе с това изказване, а е само на 7 години!!! Добре че не ме разпитва "Защо?", защото наистина незнам как щях да му отговоря!

# 86
  • Мнения: 508
Незнам какво наказание трябва да има за такива хора и то не само за тези който продават, но и който купуват. Май за такива трябва да има нещо като Крумовите закони.

# 87
  • Мнения: 5 026
 Пропуснах предаването, но бях гледала анонса към предаването. Но не мога да проумея какво би накарало една майка да продаде детето си!

Общи условия

Активация на акаунт