МЕД И ЛЕКУВА ЛИ НАШИТЕ ПРОБЛЕМИ?

  • 24 908
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 259
ЗДРАВЕИТЕ НА ВСИЧКИ.ИМАМ СЛЕДНИЯ ВЬПРОС.НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ ДА ЛИ МЕДЬТ ПОМАГА ПРИ ЖЕНСКИ ПРОБЛЕМИ ОТ РОДА НА ВЬЗПАЛЕНИЯ?КАЗАХА МИ ТАМПОН С МЕД ВЬВ ВЛЬГАЛИЩЕТО ЛЕКУВА   ВСИЧКИ ВЬЗПАЛЕНИЯ?ПОСТОЯНО МЕ СПОХОЖДАТ ТАКИВА,КОЛКОТО И ДА СЕ ПАЗЯ.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Тампон с мед във влагалището?
Кой ти го каза? Възможно е, предполагам, защото медът има противовъзпалително действие.

# 2
  • Мнения: 2 259
Каза ми го колежка,но сам го чувала и преди.Чудя се дали да не опитам?Само ме притеснява да не навреди,иначе какво ли друго не сам пробвала?Медьт лекува много неща,може и да ми помогне пьк?

# 3
  • Мнения: 4 414
аз такъв лек не бих пробвала Naughty...медът има противовъзпалително действие, но има и много други неща, които могат да навредят. освен това лечението зависи от причината за възпалението!

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Айде, пак назад към 18 век...

# 5
  • Мнения: 1 942
Знам, че с тампон с мед и зехтин се лекува миома  newsm78 Не виждам как може да ти навреди меда, освен ако нямаш непоносимост. А след като лекува миома сигурно и за това ще ти помогне  Hug

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Знам, че с тампон с мед и зехтин се лекува миома  newsm78 Не виждам как може да ти навреди меда, освен ако нямаш непоносимост. А след като лекува миома сигурно и за това ще ти помогне  Hug

Едва ли медът наистина ЛЕКУВА миома...

# 7
  • Мнения: 1 942
Знам, че с тампон с мед и зехтин се лекува миома  newsm78 Не виждам как може да ти навреди меда, освен ако нямаш непоносимост. А след като лекува миома сигурно и за това ще ти помогне  Hug

Едва ли медът наистина ЛЕКУВА миома...

Ами жената ми каза, че така се е оправила. За какво и е да ме лъже?  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз съм чувала за тампон с мед - поставя се вечер и спиш с него. До колко е ефикасно, нямам представа   Thinking Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 2 259
i na men tochno tazi recepta mi kazaha

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз си оправих такъв проблем с чесън, ама не е истина как смърди- овуня ми се душата Sick

# 11
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Не всеки мед има терапевтична стойност. От това къде и от какво е произведен, как е съхраняван или обработван, дали има примеси, зависи колко активен е. Ето един линк, тези продават новозенландски мед Манука, с доказани много силни антибактериални св-ва.
http://www.manuka-nz.co.nz/article_info.php/articles_id/31/?gcli … YcCFRtmQQodHBPPKg
Тук го има на пазара, в Бг незнам дали го има  newsm78.
Апитерапията лекува много неща, аз знам със сигурност само за стомашни язви, рани по кожата и гингивит. На страницата има описани доста неща. За миомата незнам Thinking, тя е просто израстък, голям фиброид, не може да се каже че е заболяване. Успех !

# 12
  • софия
  • Мнения: 555
Не всеки мед има терапевтична стойност. От това къде и от какво е произведен, как е съхраняван или обработван, дали има примеси, зависи колко активен е.
newsm10

знам, че можеш да си правиш профилактика подобно на промивка с тантум роса например, но чак за лекуване на възпаления  newsm78.

# 13
  • в баира
  • Мнения: 861
Айде, пак назад към 18 век...
Защо подценявате свойствата на пчелния мед? В  този руски сайт също е споменато лечение с мед на тампон. При кольпитах мед вводят глубоко во влагалище по 20--25 г и вкладывают тампон. Курс лечения 10--15 дней. После 2--3 процедур жжение и зуд прекращаются.

# 14
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Какво е жокение и зуд обаче  Grinning?
И все пак ако медът не е от качествено поле, захаросвал и разтапян 2-3 пъти и примесен наполовина с глюкоза, с този тампон освен да дадеш на гъбите да закусят не виждам какво друго може да стане  Twisted Evil Peace ...

# 15
  • Мнения: 2 082
Антимикробно действие на меда, се дължи на активния кислород, който се отделя от постоянно образуващия се в разтворите на меда водороден прекис. Този активен кислород действа смъртоносно върху много видове микроорганизми, особено върху тези, който причиняват възпалителни процеси по лигавиците на устата, на горните дихателни пътища, както и върху причинителите на гнойни процеси по кожата. (Затова е по-добре, а това е известно още от древността, медът да се приема след като се разтвори в хладка вода, натурален сок и др.)
Антимикробното му действие е доказано и спрямо едноклетъчния паразит трихомонас вагиналис, предизвикващ упорити хронични възпаления във влагалището на жената и пикочния канал на мъжа.

# 16
  • Мнения: 2 259
страхотен отговор.смятам да опитам.произхода на меда ми е сигурен-свекито го прави.незнам с какво може да навреди,а и до сега никой не сподели такъв случай.

# 17
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Уау, значи на гъбите няма да им хареса  Mr. Green Peace ...

# 18
  • Мнения: 702
И аз съм чувала за тампон с мед - поставя се вечер и спиш с него. До колко е ефикасно, нямам представа   Thinking Crossing Arms

И аз

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Айде, пак назад към 18 век...
Защо подценявате свойствата на пчелния мед? В  този руски сайт също е споменато лечение с мед на тампон. При кольпитах мед вводят глубоко во влагалище по 20--25 г и вкладывают тампон. Курс лечения 10--15 дней. После 2--3 процедур жжение и зуд прекращаются.

Ами не, не подценявам свойствата на меда Stop Твърдя, че не можеш да вземеш първия ти попаднал буркан с мед и да си навреш тампон... Смятам, че има по- цивилизовани начини да се използват лечебните качества на меда  Peace Най- малкото процедурите да се правят под медицинско наблюдение  Thinking

# 20
  • в баира
  • Мнения: 861
Ами не, не подценявам свойствата на меда Stop Твърдя, че не можеш да вземеш първия ти попаднал буркан с мед и да си навреш тампон... Смятам, че има по- цивилизовани начини да се използват лечебните качества на меда  Peace Най- малкото процедурите да се правят под медицинско наблюдение  Thinking

Да, права си. Но като на човек му писне да ходи по доктори, да пие антибиотици и да си слага всякакви глобули, от които, в крайна сметка, файда няма, ще прибегне до буркана с меда. Естествено, че няма да е първият попаднал - знаем колко фалшив мед има на пазара.

# 21
  • Мнения: 14 654
не съм чувала за тази рецепта, но съм доста склонна да повярвам, че и това се лекува с мед. със сигурност пневмония и алергии се лекуват с мед, така че защо не и подобни инфекции. успех в начинанието

# 22
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Аз съм си слагала тампони с мед, но ми казаха да добавя и малко сода. Лошото е че беше отдавна и не помня какъв беше проблема  Sad

# 23
  • в баира
  • Мнения: 861
В една стара книга с народна медицина изнамерих рецептата за лечение с мед. Ето я:

Кристализиран мед или прополисова медна паста, голяма колкото орех (10-15 гр), се поставя в 1 слой марля и се оформя като влагалищен тампон, който се поставя дълбоко във влагалището. Краищата на марлята трябва да стърчат навън, така че след 5-6 часа да може да се изтегли. След изваждането на тампона е уместно да се направи влагалищна промивка с 30 % воден разтвор на мед. Правят се 10-15 процедури, като през това време се избягват половите сношения. По време на лечението се взема вътрешно по 100 гр мед на 6 порции дневно.

А в пчеларския форум намерих това:

http://www.alpobg.com/beeforum/viewtopic.php?t=412

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 14:12 от Фифундрела

Общи условия

Активация на акаунт