Банално е,но моля кажете честно!

  • 6 503
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 473
Много труден въпрос задаваш. Дори и тези момичета, които са ме виждали, не могат да познаят аз колко кг съм  (1.70м)  Joy Joy Joy това като пример Mr. Green

Сигурна съм, че когато достигнеш идеалното тегло за себе си, ще го усетиш. Wink

# 31
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Според индекса за идеалното тегло-трябва да си 52 кг на тази височина,нормално тегло-52-58 кг,сама трябва да прецениш как се чувстваш в този диапазон.Аз в момента съм 52 кг на същата височина,изглеждам нормално,но бих се чувствала по-добре на 49-50 кг,тогава съм слаба според моите стандарти.Но всичко зависи както са ти казали от тегло на костната ти система,ширина на таза и куп други фактори,индивидуално е.Важното е да се чувстваш добре в кожата си,независимо от кг.Успех в постигането на идеалното тегло.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 381
Според мен за височина 165 см трябва да си 55 кг. Но всичко зависи от структурата. Има хора с по-тежки кости, които изглеждат слаби, а пък килцата са им повечко. Аз съм 162 см и тежа 54 кг. Но за да съм истински слаба трябва да сваля 2 кг, което едва ли ще стане.
Не се старай да влизаш в някакви норми, ако се чувстваш добре в кожата си, както се казва. А и хората имат различни представи за това коя жена е слаба...  Laughing

# 33
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Дай снимка да ти кажем как изглеждаш и да се успокоиш.  Simple Smile
Но колкото и да тежиш знай, че много слабите не са непременно хубави. Има момичета леко закръглени хиляди пъти по-красиви от някоя кльощава скумрия.
ВСИЧКО Е ВЪПРОС НА ЧАР, ОБАЯНИЕ, ВЪТРЕШНА КРАСОТА И ЕСТЕСТВЕНО ПРОПОРЦИОНАЛНО ТЯЛО.
И аз бях  много слаба /174 - 52кг/. От малка съм така, но има и проблеми от това. Като понапълнях малко и станах 58 кг. по-добре се чувствам. Пък и на мъжа ми повече му харесвам.  luvbed
Така че не се впрягай толкова колко показва кантара.   bouquet

# 34
  • Мнения: 2 407
52,53 мисля ,че е добре.

# 35
  • Мнения: 6 889
имам същият ръст като теб /164/. Харесвам се най-много на 48-49 кг. - за другите съм слаба, според мен съм нормална. На 60 се намирам едра - меко казано. Много обаче зависи от структурата ти.
И аз съм същата - 164 см, но съм към 52 кг в момента и не се харесвам изобщо. Иска ми се 48 да съм и смятам, че ще се чувствам добре. А и не гледам толкова килограмите колкото това, което виждам в огледалото.

# 36
  • Мнения: 293
еми страхотна тема, мисля, че на момичето не му трябва повече, за да тръгне по пътя на анорексията  #Crazy

И какво, ако станеш 48 кг! никога не стигат! Накрая ще ни пуснеш снимки като тези на Лени, втрещиха ме, ”честно”.

Ami sega, няма какво ами сега, ако толкова те притеснява тялото ти, вземи го стегни, можеш да правиш гимнастика и в домашни условия.

И мога да съм зла колкото си искам, по тинейджърско време и на мен ми беше спрял цикъла, щото нали, тр да сме мн слаби! Трябваха ми години, за да мога да гледам нормално на храната. Ама твоя си работа. Съсипи се.

# 37
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
еми страхотна тема, мисля, че на момичето не му трябва повече, за да тръгне по пътя на анорексията  #Crazy

И какво, ако станеш 48 кг! никога не стигат! Накрая ще ни пуснеш снимки като тези на Лени, втрещиха ме, ”честно”.

Ami sega, няма какво ами сега, ако толкова те притеснява тялото ти, вземи го стегни, можеш да правиш гимнастика и в домашни условия.

И мога да съм зла колкото си искам, по тинейджърско време и на мен ми беше спрял цикъла, щото нали, тр да сме мн слаби! Трябваха ми години, за да мога да гледам нормално на храната. Ама твоя си работа. Съсипи се.


newsm10  202uu

# 38
  • Мнения: 875
Темата изобщо не е банална, защото интересува повечето жени. Аз се присъединявам към повечето мнения, че няма идеално тегло, а че всичко е въпрос на костна и мускулна структура. Аз например имам много тънки кости и затова теглото ми също е много ниско. Имам обаче приятелки, които са на моята височина (около 165) и дори и с 10 кг повече също изглеждат слаби. Така че не бива да се вглеждаш толкова много в кантара. Най-важното е как се чувстваш!!!
  bouquet

# 39
  • Мнения: 8 917
Здравйте мами   bouquet
Искам да ви питам колко кг трябва да съм според вас,за да съм СЛАБА.Всички онези калкулатори показват здравословно тегло...писна ми да съм нормална, ИСКАМ ДА СЪМ СЛАБА  Моля кажете ми колко кг трябва да съм за 165см  Praynig
Имам нужда от мнението ви,въпреки че темата е банална и малко тъпа  Embarassed  Confused
Знам че толкова на колкото се чувстваш добре,да ама не...аз имам доста лабилна психика и имам нужда да знам че цифричката на кантара е идеалната  Crazy

Като най-общо има "мерки" но при всеки е различно - зависи от структурата ти, колко тежат самите ти кости, височината и въобще хиляда други критерии, които едва ли някой от нас тук може да ги знае и съответно да ти ги каже.  Peace
Ако се чувстваш пълна - отсбални с 10 кг и тогава реши дали ще сваляш или ще се наложи да качваш Mr. Green Joy Шегичка Rolling Eyes Embarassed Wink Peace

# 40
  • Мнения: 6 164
Щом искаш да си слаба - 45кг!
Манекенският метод за изчисляване е ръстът минус 120!
Аз лично съм 175см и 55кг, но не знам що е то диета и това ми е ген.
Ако искаш да се изтормозиш, да развиеш анорексия или булимия, за си дръглива - заповядай!

# 41
Пиша анонимно тъй като не искам да бъда разпозната, а доста хора ме познават тук.

Момиче, разбирам те добре, но послушай изпатил човек като мен и се помъчи да осъзнаеш, че да се разболее човек заради погледа на чуждите хора не си заслужава. Аз от дълги години съм болна, имам проблеми с храната, след като родих този проблем нарастна в мания. Знаеш ли какво е да повръщаш след всяко ядене по няколко пъти на ден, да те боли гърлото, корема, целите вътрешности? И това от 5 години вече. Знаеш ли какво усещане е да се гледаш в огледалото и с болно съзнание да мразиш тялото си, после да изядеш една ябълка и в паника да я повърнеш? Всичко започва ей така като на шега -  гледаш модели в списания, мъжете не ти обръщат внимание защото винаги харесват някоя по-слаба от теб или просто ти лиспва друго самочувствие и се стремиш към модерното : един повърхностен идеал за красота, който една нормално устроена жена не може да достигне. Аз разруших моето тяло, но не само него, а и моята психика. Днес съм една руина, която все още не може да спре да повръща, но която си признава открито, че има сериозен здравословен проблем. Боря се за това да водя нормален живот, уча се всеки ден да ям и да задържам храната, мъча се да върна времето назад, но е късно. Имам мъж, който ме обожава, едно прекрасно дете, но вече съм с болно съзнание, болно усещане за красота и болно тяло. Незнам дали този кошмар някога ще свърши, понякога си мисля, че няма да доживея да видя как расте детето ми. Помъчи се да вникнеш в думите ми, отвори цялото си съзнание и помисли кое е наистина важно в живота - да си с нормално ( или дори закръглено ) телосложение, но усмихнат и щастлив или слаб и болен.


# 42
  • Мнения: 8 917

Браво, old addiction, за това че осъзнаваш проблема си, че го признаваш не само пред себе си и че се бориш с него. Желая ти успех Hug

# 43
  • Мнения: 6 164

Знам отлично за какво говориш, имах близка приятелка с този проблем, беше нещо страшно! Плачеше и искаше да спре, а не можеше. Опита да говори с двама психолози, но не се получи и спря. Не знам как го постигна, но изведнъж ината й надделя и сама се справи. Не помня 2 години или 3 продължи това, но спря да яде, някак намери занимания да й отвличат вниманието, каза че освен храна друго няма в съзнанието си, с тази мисъл се будела и лягала... Не знам дали сега й се случва понякога да го направи, но определено няма тази болест.

5 години ми се струва много, трябва да се пребориш! Желая ти упех и повече инат!
Hug

# 44
  • Мнения: 266
Важното е да се чувстваш добре в тялото си!
Няма нищо лошо да спортуваш, да стегнеш тялото си и тогава съм сигурна че ще се харесваш повече отколкото ако тежиш 10 кг по- малко, постигнати с цената на жесток глад. Тогава килограмите няма да имат такова значение, защото мускулите тежат повече. Просто ти ще се харесваш.
Естествено, човек не бива да се изпуска и да прехвърля разумните граници, да се тъпче безпаметно и да започне да се търкаля. Но не бива и да се вманиачава на тема килограми.
Пожелавам ти любим човек до теб (ако го няма вече), който те харесва такава каквато си и мисля че отслабването няма да ти е идея - фикс.
И ако не успееш да се пребориш със себе си, препрочитай горните постинги, вслушай се в момичетата, които са минали по твоя път и достатъчно са препатили или намери статии за анорексията- пълни са със страхотии. Защото проблема като начало е психически и започва с вглеждане в килограмите си и гонене на някакви по- ниски килограми, като границата се измества непрекъснато и ... става късно да се върнеш назад. Помисли си това ли искаш!


Общи условия

Активация на акаунт