До наемателите в София.

  • 4 894
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
Наем - 250 лв.
Ток - 60 лятото, зимата плащахме около 200 лв. (Радиаторите на парното са откачени, няма централно топла вода)
Дом. алофон - 21 лв.
Кабелна+интернет - 37 лв.
Вода - около 3 лв. месечно
Моб. алофон -20-22 лв.
За бензин - между 90 и 120 лв. на месец

# 31
  • Мнения: 4 473
Момичета от София, къде живеете и в какви жилища, та плащате толкова ниски наеми? Shocked

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета от София, къде живеете и в какви жилища, та плащате толкова ниски наеми? Shocked
Ами на мене хич не ми се вижда нисък, да ти кажа Confused Живеем в южния край на София, в мъничко жилище, в стара кооперация. Спалнята е прилична, но холът с кухненския бокс са направи миниатюрни.Има баня с тоалетна и отделно перално помещение. Тераската е буквално метър на метър Crazy Е, какво му струва 320 лева newsm78 Честно казано, преглъщам само защото е временно, ако беше така по принцип, направо щях да се побъркам от яд Laughing

# 33
  • Мнения: 337
1. Наем - 260лв.
2. Ток - 16-20 лв.
3. Телефон - нямаме стационарен
4. Парно и топла вода- знам ли... досега 2 години не платих нищо, но за миналият отоплителен сезон  10.05-04.06 имам , цитирам бележка на Техем:
"суми, начислени по ф-ри от Топлофикация 514 лв, изразходени - 107, сума за връщане 407 лв"
Ами да имаме някъде общо към 250 лв за двете години.
5. Студена вода - 20 лв.
6. Кабелна - 18лв.
8. мобилни 120 -150 лв
9. транспортни разходи (ГТ и бензин) -  около 100 лв
10. Вход - 3лв на човек
Около 580-600 лв са ни само битовитеразходи - Парно и Топла не влизат тук
За това се сещам сега

# 34
  • Мнения: 337
Надежда 3 - гарсониера -  уж обзавдена, но аз си купих всичко (и мама и тати помогнаха) Crazy

# 35
  • Мнения: 518
В 2-те квартири, в които съм била положението е следното /във втората все още съм!/
І - Надежда 2 - Гарсониера - обзаведена - 130евро наем
Студена вода - към 30лв, тъй като нямат индивидуални водомери, а има 1 общ разход, който се дели /въобще комплициран случай/
Топла вода - към 30 - с парното зимата към 60
Интернет + кабелна - 40лв
Ток - между 20 и 30лв
Телефон стационарен - около 25лв
ІІ - кв.Яворов /до Орлов мост - родих се откакто се преместихме и от към транспорт, и от към спокойствие, и откъм разходки/ - полуобзаведен - 2стаен апартамент - 160евро
Студена вода- около 10лв
Топла вода - около 20 /само 1 месец хванахме от отоплителния сезон и забихме към 100лв парно Shocked/
Ток - около 20лв
Интернет - 25лв
Телефон стационарен - около 25лв
 Hug
Няма обаче база за сравнение за удобството да си в централен район, а не сутрин да пътуваме 9 дена път с камили до работа и въобще, където и да ходя все се чувствах като в "Г"-то на географията #2gunfire

# 36
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Ето и нашите месечни разходи:
Наем - 315лв
топла вода - 13лв.
студен вода - 10-тина лева ги докарваме максимум
парно (зиме) - 50лв, но до сега сме били само двама и сме се отоплявали само вечер
ток - 18лв.
телефон - 18лв (напоследък се отпускаме малко, че родителите останаха сами)
кабелна - 17лв.
Интернет - 15лв.
мобилни телефони - към 20-30лв максимум
транспорт - 100-150лв. за газ, ГТ и таксита

тия стойности са за месец като са усреднени и закръглени нагоре - с бебче и в ново жилище предполагам, че ще са малко по-високи.

# 37
  • Мнения: 5 539
Абе що толкова малко студена вода имате? newsm78 Какво е това 5 лева за вода? Rolling Eyes Да не би да ви е много евтина в София?

# 38
  • Мнения: 1 416
Абе що толкова малко студена вода имате? newsm78 Какво е това 5 лева за вода? Rolling Eyes Да не би да ви е много евтина в София?
Да, в София е евтина водата...  Peace

Момичета от София, къде живеете и в какви жилища, та плащате толкова ниски наеми? Shocked
И аз това се чудя...  Rolling Eyes 200, 220, 250 лева... Двустаен на "Орлов мост" за 320 лева!  Shocked Че ние толкова плащаме за "Люлин"...  Rolling Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ние сега сме в "Илинден", до пролетта бяхме в Люлин за 200лв.

Наем - 320 лева
Ток - 20 лв(зимата ще е повече със сигурност)
Студена вода - 15 лв
Топла вода - 16-17 лв
Парно - около 50 лв(разсрочихме го на равни месечни вноски)
Стационарен телефон - нямаме, хазайката го спря точно преди да се нанесем, а ни го предлагаше като екстра Close
Кабелна - 15 лв
Интернет 19 лв
Мобилни телефони - те са ни малко, защото говорим в група и са ни безплатни много минути - общо около 60 лв
Транспорт(кола и евентуално градски) - 200 лв
Стълбищни - около 5 лв

Но сметките си вървят и в собствено жилище, така, че ако искаш да се изнасяш на квартира по-скоро би те интересувал наема, депозита и парвоначалните разходи по евентуален ремонт и почистване.
Ние - депозит 300 лв.
Ремонт - 100 лв(другите ги платиха хазаите).
Препарати за почистване и дезинфекция - 100 лв.

# 40
  • Мнения: 22 770
.......Няма обаче база за сравнение за удобството да си в централен район, а не сутрин да пътуваме 9 дена път с камили до работа и въобще, където и да ходя все се чувствах като в "Г"-то на географията #2gunfire

Е,стига де.Аз съм от Надежда,много си обичам квартала нито един от приятелите ми не желае да излезе от Г-то на географията.Темата е за разходи,не за кварталите.Сори за офф-а.

# 41
  • Мнения: 569
След тази тема желанието ми да живея в София почва да се изпарява, то много пари, много нещо трябват за да се издържа човек там.

# 42
  • Мнения: 4 300
Ние не сме под наем, но за останалите разходи ще се включа, понеже си водя точна сметка:)
Ток: между 15 и 25 лв на месец
Парно: през лятото между 32 и 35 лв за топла вода, през зимата около 100 лв общо за топла вода и за парно, един месец имахме 120лв, абсолютен максимум. Сума за изравняване нямаме.
Телефон: 14 лв преди ( винаги се вместваме в безплатните импулси и плащаме само таксата), от тоя месец сменихме плана и би трябвало да плащаме около 7
ГСМ: аз около 20, мъжът ми около 30, но му е служебен телефона така че не се брои:)
Кабелна :17 лв
Интернет: нямаме у дома Embarassed само на работа ползвам, все се каним да прекараме, но го отложихме за новия апартамент живот и здраве
Студена вода и общи разходи за блока: около 15 лв
СОТ: 20 лв месец

Обобщение: лятото- 140, зимата около 220.

# 43
  • Мнения: 766
наем - 200 лв  Wink
ток - около 20 лв
вода - около 5-10 лв
парно - 35 лв /на равни вноски всеки месец, обикновенно ни връщат малко/
интернет - 20 лв
телефон БТК - 6 лв
кабелна - 17 лв
общо: около 310-320 лв на месец само фиксираните разходи, а като сложиш и транспорт и др. и става  newsm78

# 44
здр , някои знае ли ниакав тел или нещо за да се обадя за джустаен 4е не може да си намерим в софия , агенциите ни искам 400ежро ж наи добриа слу4аи , ако мойе ниакои да ми помогне , много  ще сам благодарна

Общи условия

Активация на акаунт